Stran 4 od 19 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 189

Tema: 30-06 ali 308.

  1. #31
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ni letelo nate. Tudi pojma nisem imel, kakšno puško imaš. Če pa si se prepoznal pa sam veš.
    Jaz nisem PROTI katerem koli kalibru. Samo znati ga je treba uporabljati. Ker obstajajo univerzalni in specialni.
    ha ha Jaz sem pa ZA VSAK kaliber. In še to: obstajajo univerzalni in specialni kalibri in seveda tudi strelci
    errare humanum est - motiti se je človeško

  2. #32
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Popravljam. Pravkar sem zvedel, da sta bila ozimca.
    O etiki pa tole. Dokler bomo brejim lanščakinjam šteli zarodke, kasneje ugotavljali število mladičev po seskih in na skupnih lovih streljali zbegane pujske brez mame, do takrat se mi tole zdi še najmanjši greh.
    Se strinjam

  3. #33

    Privzeto

    Dokler bomo brejim lanščakinjam šteli zarodke, kasneje ugotavljali število mladičev po seskih in na skupnih lovih streljali zbegane pujske brez mame, do takrat se mi tole zdi še najmanjši greh
    Meni osebno se zdi opravičevanje tega strela na tak način smešno, vsaka od naštetih situacij je težko opravičljiva, zavesten strel na dva kosa ki stojita en za drugim z namenom uplenitve obeh ni in nikoli ne bo odgovorno ravnanje, je zgolj pohlep po plenu.

  4. #34

    Privzeto

    Vidim, da moji posti marsikomu kratijo spanec. Včasih se kdo vidi v njih. Pa ga sploh ne poznam. Ali pa so nekateri moralneži samo pri kazanju na druge. Svoje napake pa gladko spregledajo.

    Seveda je pohlep po plenu, Dule. Kakor vse ostalo kar sem naštel. Pri strelu na srnjaka ali muflona, jelena, gamsa pa na trofejo. In zaradi pohlepa se strelja v nemogočih položajih, v begu, prehitro. Zaradi pohlepa kupimo tudi čim močnejši kanon, da ja ne bo kaj ušlo.
    Zadovoljen????????
    Last edited by alojz1; 2. February 2015 at 10:24.

  5. #35

    Privzeto

    Pohlep po plenu, zadeto je bistvo.

    Ne odobravam strela na dve vzporedni živali, pač nikoli ne veš kaj se s kroglo zgodi v prvem trupu, dovolj je, da se enkrat ne izide (poznam tudi "maherje" ki v vrsto koruzo stresajo da potem počez čez štiri s folmantelco užgejo)

    No zelo blizu tem pohlepu je tudi polavtomat, poln magacin, bum bum bum bum bum potem pa štejemo luknje v trupu pa drevesih ...

    Ampak to je izven. Tema je 308 in 30-06.

    Res so težave, sam bi vzel .308, sem pa bolj "čudak" in raje pogledam po evropskem 7x64 ali pa 8x57 - se jih zaradi navala amerov prodaja ko toče, za male denarje. Učinek pa je isti (amer 308 ima brata evropejca in to dva 7x57 in 6,5x57, 30-06 pa 7x64 ali pa rusjaka 7,62x54r) - evo cela vrsta kalibrov za vse evropske in večina svetovnih vrst.

  6. #36
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vidim, da moji posti marsikomu kratijo spanec. Včasih se kdo vidi v njih. Pa ga sploh ne poznam. Ali pa so nekateri moralneži samo pri kazanju na druge. Svoje napake pa gladko spregledajo.

    Seveda je pohlep po plenu, Dule. Kakor vse ostalo kar sem naštel. Pri strelu na srnjaka ali muflona, jelena, gamsa pa na trofejo. In zaradi pohlepa se strelja v nemogočih položajih, v begu, prehitro. Zaradi pohlepa kupimo tudi čim močnejši kanon, da ja ne bo kaj ušlo.
    Zadovoljen????????
    Tako je, Alojz.
    Lp in dober pogled!

    P.S. Moraš pa biti hiter in natančen, ko se odločiš za dva Prašiča. Je pa potem bolj luštno, ko je škode na travnikih in njivah manj!

  7. #37

    Privzeto

    Jereb. Od naštetih grehov se mi ta zdi še najmanjši. Tako sem napisal.
    Ko pa kakšna lovska veličina upleni svinjo mimo navodil lovovodje se pa vedno naredi vrsta za čestitke in LB. Takrat vsi pozabijo na moralo. Jaz bom takemu, ki namerno upleni dva ozimca po 20kg z enim strelom še vedno z veseljem dal roko. Sploh, če je strelec in ne streljač.

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jereb. Od naštetih grehov se mi ta zdi še najmanjši. Tako sem napisal.
    Ko pa kakšna lovska veličina upleni svinjo mimo navodil lovovodje se pa vedno naredi vrsta za čestitke in LB. Takrat vsi pozabijo na moralo. Jaz bom takemu, ki namerno upleni dva ozimca po 20kg z enim strelom še vedno z veseljem dal roko. Sploh, če je strelec in ne streljač.
    Pozablja se tudi, da večina takih strelov, kjer obležita dva kosa divjadi, nastane slučajno in ne namenoma. Se zgodi na krmišču ali na pogonu. Takšno namerno streljanje sicer lahko brez zadržkov štejemo za neetično.

  9. #39

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Takšno namerno streljanje sicer lahko brez zadržkov štejemo za neetično.
    Če pa kdo pripelje iz večernega lova 5kosov srnjadi je pa etično ker je vsakega posebej ustrelil.
    Nisem jaz kompas izgubil. Le neuporaben je, ker prehitro smeri menjamo. Ali drugače povedano.
    Vsak tule bi bil vesel takega strela. Kdor pa ne more ali ne zna ima pa vsaj visoke etične standarde.
    Naj spomnim, da je sneg in polna luna. Videlo se je kot podnevi. Ni streljal z PP v sredo tropa, kot sem tudi že doživel.
    Last edited by alojz1; 3. February 2015 at 13:09.

  10. #40

    Privzeto

    Tudi meni so zelo pri srcu evropski kalibri. Se nekako bolje vklopijo v evropski lovski kontekst. Ta se bistveno drugačen, kot ameriški. Predvsem bolj tradicionalen, z določenim zgodovinskim ozadjem, lovsko folkloro in raznimi iz tega izhajajočimi običaji. Pri američanih je lov bolj šport kot kaj drugega. Greš v trovino, kupiš puško za 300$ ter lovsko dovolilnico, lahko tridnevno, lahko celoletno, kakor ti odgovarja - in jagaš. Če imaš svojo parcelo, lahko jagaš brez kakršnih koli lovskih izpitov. Večinoma ni društev kot pri nas, ki bi bila usmerjena v gojitev in ohranjanje divjadi. Po mojem mnenju je vseskupaj na bistveno nižjem nivoju kot pri nas.

    No, sicer pa enim ta stvar okrog ameriških in evropskih kalibrov ni niti najmanj pomembna, drugim pač je. Ni pa to prav nič "čudaškega". Jaz sicer po večini uporabljam ameriške kalibre, čeprav imam po novem doma tudi starega nemca 8×57. Zakaj ameriške? Malo zaradi večje univerzalnosti, malo pa zaradi večje izbire streliva. Vendar, ko se gre za kakšno tradicionalno, germansko, morda celo pri nas izdelano karabinko, z izbornim lesom in germanskim daljnogledom, ji gotovo bolj pristoji kakšen tradicionalen evropski kaliber.

    Ampak 308 win pa jaz ne bi primerjal s 7×57 še manj pa s 6,5×57. Prvi je šibkejši tako po moči kot po premeru krogle, drugi pa je realno gledano primeren le za odstrel srnjadi. Zato ju nima smisla primerjati s 308 win, ki je veliko univerzalnejši saj se lahko z njim uspešno lovi skorajda vse v evropskem prostoru.

    Citat jereb je objavil: Pokaži objave
    Res so težave, sam bi vzel .308, sem pa bolj "čudak" in raje pogledam po evropskem 7x64 ali pa 8x57 - se jih zaradi navala amerov prodaja ko toče, za male denarje. Učinek pa je isti (amer 308 ima brata evropejca in to dva 7x57 in 6,5x57, 30-06 pa 7x64 ali pa rusjaka 7,62x54r) - evo cela vrsta kalibrov za vse evropske in večina svetovnih vrst.

Stran 4 od 19 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •