Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 41

Tema: Cz brno combo

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat JevŽ je objavil: Pokaži objave
    Tudi zame ne bi bilo dilem (vzel bi 8x57irs, pa nabasanga groma in idealko)
    Že že, vendar pa remicN pujsa niti omenil ni, tako je je 308win brez idealke primernejši

  2. #12
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Žal sta v zadnjih 20 letih padla 2 pujsa. Ni veliko lovcev, ki si želi več prašičov :)
    Nekje je pisalo da je šibrena cev 12/76. Kar je ok.

  3. #13
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Uglavnem... , ko jo bo kdo kupil naj se tukaj lepo pohvali, in pa zadevo se bolj u detajle predstavi itd. Zanima tudi mene že kar nekaj časa.

  4. #14

    Privzeto

    Na sejmu v Salzburgu totalen polom.

    Ne vem kaj si čehi predstavljajo, ampak predstavitev comba je bil v smislu pokop comba.

    Puška lična, lepo leži ... potem pa enako kot stare zh, malo lufta v zaklepu (čutiš ko z levo roko probaš nagib levo-desno). Pri zh je ta luft sicer že 50 let enak in puška deluje. Kako bo pri combo ne vem.
    Ključ se je komaj odprl. Tako tesen, da že iščeš dodatne varovalke, ki preprečujejo odpiranje ključa. No, ko se pa ključ odpre, pa cevi ne povesiš da glih puške ne zlomiš.

    Tisti prodajalec na sejmu pa kot da ni nič.

    V glavnem me je močno razočaral.

    ps. da ne bo kake nadvlade "ta narboljših nemcev", tudi sauer je imel tri take repetirke, da je bila katastrofa. Tako trdega repetiranja tudi zaribana zastava nima.

    pps. ne glede na to, da morda puške niso "ulaufane", bi bilo bolj smiselno prikazati tisto kar deluje in ne tisto kar ne deluje.

  5. #15

    Privzeto

    Pri čehu sem odšel s sejma z enakim vtisom kot predhodnik. Katastrofa !!!!Sem lastnik starega čeha ZH 321 pa ga ne menjam za 10 novih čeških modelov.

    Pri Sauerju mi je zelo všečna nova Sauer101, bil pa tud mal razočaran nad novimi modeli Steyr - ja v smislu novih pvc kopit.

  6. #16
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Jereb in 234 win, kakšna se vama je zdela teža proti stari zh

  7. #17

    Privzeto

    Citat .243 Win. je objavil: Pokaži objave
    Pri čehu sem odšel s sejma z enakim vtisom kot predhodnik. Katastrofa !!!!
    Nisem jo imel v roki. Sem pa presenečen. Ali so poslali škart na sejem?
    Ko sem med prvimi kupil BBF95 sem opazil, da ključ ni poravnan z osjo puške. Pa mi trgovec pri prevzemu pove, da je treba puško po 100 strelih prinesti k njemu, da bo spoliral zagozdo ki zaklene cevi. To je namreč v garanciji (brezplačno). Sedaj tega ne delajo več ker pri izdelavi naredijo dovolj tolerance.
    Vprašanje pa je, kaj je bolje. Mene ne moti trše zapiranje pri novi puški. Se "ulaufa" in je ravno prav.
    Ko sem pri istem trgovcu kupil kovano vzmet za prijateljevo boroveljko sem jo v trgovini pogledal. Ni bila spolirana. Ko sem vprašal zakaj, se je razgovoril. Peljal me je v delavnico kjer sva jo spolirala. Redki se spoznajo na materiale in obdelavo. Brušena vzmet drži nekaj časa. Polirana pa bistveno dlje. Razkazal mi je vse postopke izdelave. In povedal, da se večina ne spozna in pač sledi (tudi napačnim) nasvetom. Tudi meni je najprej predlagal nakup Karawanken kombinirke (za isto ceno), ki je kopija Blaserja. Pa sem takoj opazil težje napenjanje vzmeti. Po tem jo ni več omenjal.

  8. #18

    Privzeto

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    Jereb in 234 win, kakšna se vama je zdela teža proti stari zh
    Glede na zh je lažja. Se pozna, da ima zh dvojno šibko in lotane cevi nanju.

    Tudi cevi je lepo videti, da so ločene ... na prvo žogo puška ko šus, ko jo pa prešlataš te pa vse mine.

    Alojz1, ja tudi pri blaserju se ena bokarica ni lepo odpirala, ampak odprla se je. So pa druge lepo tekle. Tu prodajalec lahko razloži, da je tako "ganz neu" in "nach polieren".

    Ena hudo močna pa je bila pri haenelu, varovalka tako glasna, da bi jo že doma "odkočil" ker drugače vse zbeži.

  9. #19
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Zdaj sem kar v dilemi. Haenel in Merkel sta naslednji zadevi, ki bi jih kupil. Predvsem zaradi ločenih cevi. Cena je pa dvakrat višja.

    Prej bom pa pogledal še po rabljenih drillingih. Če je že vse zlotano je lahko tudi drilling :-)
    Sicer vem da mi bo na jagi malokrat prišla do izraza ločena risana cev. Ampak bi jo vseeno imel. Za na tarčo bi bilo fino.

    Brno Combo se trenutno ne dobi v 308. Hvalabogu ker sicer bi jo že imel, preden bi jo sploh držal v rokah.

  10. #20

    Privzeto

    Citat RemicN je objavil: Pokaži objave
    Zdaj sem kar v dilemi. Haenel in Merkel sta naslednji zadevi, ki bi jih kupil. Predvsem zaradi ločenih cevi. Cena je pa dvakrat višja.

    Prej bom pa pogledal še po rabljenih drillingih. Če je že vse zlotano je lahko tudi drilling :-)
    Sicer vem da mi bo na jagi malokrat prišla do izraza ločena risana cev. Ampak bi jo vseeno imel. Za na tarčo bi bilo fino.

    Brno Combo se trenutno ne dobi v 308. Hvalabogu ker sicer bi jo že imel, preden bi jo sploh držal v rokah.
    Mislim da, če greš k trgovcu v Novo Mesto, ki je uvoznik za CZ ti bo puško uštimal kot je treba brezplačno. Vsaj meni je večkrat kaj uredil kar nisem bil čisto zadovoljen ali pa zmontiral in pristrelil daljnogled kupljen pri njemu. Nimam pa bokarce tako da z njo nimam izkušenj.

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •