Rezultati 1 do 10 od 41

Tema: Cz brno combo

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto Cz brno combo

    Nekaj časa že opazujem to puško.
    Zanima me če jo je kdo že držal v roki. Mogoče celo streljal z njo?

    Zanima me kaki so sprožilci? U bistvu me najbolj zanima kak je občutek pri držanju puške (sicer enemu paše ena drugemu druga, pa vseeno so tudi bolj univerzalne)?

    Glede na to da bom večinoma streljal srnjad - redkeje jelenjad in gamsa - predvidevam da je .308 bolj priporočljiv od 8x57IRS. Tudi zaradi večje izbire municije.

    http://www.czub.cz/en/catalog/365-sh...rno_Combo.aspx

    LP Nace

  2. #2
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    V opisu te puške sta na voljo samo 2 kalibra: 308 win in 30-06. Moje mnenje: vzemi 30-06.
    Vrtež cevi ima 12 - možno je, da bolj težkih krogel (ki so daljše) ne bo dovolj zavrtelo in bo večji raztros. Moderne risanice imajo za ta 2 kalibra večinoma vrtež (twist rate) 10.
    Če je tista 12-ka v podatkih kaliber gladke cevi, potem pa v opisu manjka podatek o vrtežu

  3. #3

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    V opisu te puške sta na voljo samo 2 kalibra: 308 win in 30-06. Moje mnenje: vzemi 30-06.
    Vrtež cevi ima 12 - možno je, da bolj težkih krogel (ki so daljše) ne bo dovolj zavrtelo in bo večji raztros. Moderne risanice imajo za ta 2 kalibra večinoma vrtež (twist rate) 10.
    Če je tista 12-ka v podatkih kaliber gladke cevi, potem pa v opisu manjka podatek o vrtežu
    Je tudi v kalibru 8x57. Je pa to dokaj nova puška, tako da dvomim če jo ima sploh kakšen slovenec.
    Je pa dokaj ugodna cena 1300 eur na frank***

    http://www.frankonia.de/images/multi...pdf/184860.pdf

    še test
    Lp

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    twist 1:12 je idealen za 165gr(10.7g) kroglo, tako da ne vem v čem je problem.
    Z 1:11 in 185gr kroglo sem ustrelil par takih grup, ki jih vidiš le na Benchrest tekmah
    Streljali smo 185gr kroglo tudi skozi cev z 1:12 twistom in je grupiralo dobro(cca 2 cm 3 strele)
    A vzameš 30-06 ali 308win je pa tvoja stvar, itak je že toliko debat okrog tega da se zna zgodit da boš vzel nekaj tretjega

  5. #5

    Privzeto

    Puška ima kar nekaj dobrih stvari: spiralne vzmeti, ločene cevi, navoj je kar pravi saj težke krogle z bokarco streljati je kar problem. Za okrog 10g pa je super. Najboljša pa je cena glede na kvaliteto.
    Za mene ni dilem. Pa glede kalibra tudi.

  6. #6
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    12 je kaliber gladke cevi.
    Kalibri ki se omenjajo v testih, so: 9,3x74R, 8x57IRS, .308Win, .30-06Spr.
    .30-06 imam na karabinu in mi je premočen za srnjad (ima malo ekstra energije, skratka fin kaliber za vso jago - bokarico bi imel za na prežo in zato se mi zdi .308Win boljši).
    Skoraj vse kar ustrelim tudi odkupim in fino bi bilo imeti 2 različna kalibra. Tako da pri meni je kvečjemu dilema med 8x57IRS in .308Win.

  7. #7

    Privzeto

    Citat RemicN je objavil: Pokaži objave
    Tako da pri meni je kvečjemu dilema med 8x57IRS in .308Win.
    Zame ni dilem.

  8. #8
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    To si dobro napisal :) Tudi zame ni dileme

    Kaj jaz vidim kot pluse pri tej puški (napram starejšim modelom):
    +ločene cevi
    +dobri mehanski merki
    +oblika kopita (predvsem pištolski ročaj je strm in prakrično takoj začne padati - se ni treba stegovati do prednjega sprožilca)
    +zgleda lepa :)

  9. #9
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat RemicN je objavil: Pokaži objave
    12 je kaliber gladke cevi.
    Kalibri ki se omenjajo v testih, so: 9,3x74R, 8x57IRS, .308Win, .30-06Spr.
    .30-06 imam na karabinu in mi je premočen za srnjad (ima malo ekstra energije, skratka fin kaliber za vso jago - bokarico bi imel za na prežo in zato se mi zdi .308Win boljši).
    Skoraj vse kar ustrelim tudi odkupim in fino bi bilo imeti 2 različna kalibra. Tako da pri meni je kvečjemu dilema med 8x57IRS in .308Win.
    Zgleda, da je un taprvi link pomanjkljiv, saj sta omenjena kalibra samo 308win in 30-06.
    Poleg tega piše "twist rate", ki pa potem ni nikjer naveden.
    Tudi pri kalibru 12 je priporočljivo, da se napiše malo bolj natančno: 12/70 ali 12/76. 12/89 pa ziher ni, dosedaj sem to varianto pri lovskih puškah zasledil edino pri ruskih Baikal polavtomatih.

  10. #10

    Privzeto

    No pa da še jaz kaj dodam k teji temi. Brno combo v kal 308/12/76 uporabljam letos že/šele tretjo sezono. Tudi prej sem imel češko kombinirko, model cz zh308, tako da lahko naredim dobro primerjavo. Starejša je po 3.-4. strelu začela kar pošteno razmetavati, nova drži strele zelo dobro. Les, tako oblika kot barva sta veliko bolj dovršena na novejši (slike ne pokažejo dobro te elegance). Teža je neprimerljiva, saj je novejša lažja za cca 1kg! kar je bil tudi primarni razlog za moj nakup.Rokovanje je zelo dobro, odlično sede v ramo, varovalka je veliko bolj "ergonomična" kot pri starejši. Odsun je minimalen, ne glede na majhno težo puške, tudi s šibrenimi naboji 12/76 ni nobenega problema. Pa še dodaten plus- na novejšo se da namontirati snemljivo montažo (ki stane polovico suhlove) brez pomoči puškarja.
    Uglavenm sem z nakupm zelo zadovoljen, sploh pa, ker rad jagam lisice in kune. Me je pa razočarala novica, da jih od letos ne proizvajajo več, ker je baje premalo povpraševanja. Škoda, ker je puška res najbolj dovršena od vseh čeških kombinirk do sedaj.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •