Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Internetni signal

  1. #1

    Privzeto Internetni signal

    Pozdravljeni vem da je med lovci tudi veliko dobro računalniško podkovanih. Imam pa za slednje eno vprašanje in prošnjo. Namreč neka ali nekaj oseb se mi stalno obeša na internetni signal WI-FI. Tudi ko zamenjam geslo imam čez čas spet nepovabljene koristnike signala. Kako se jih naj znebim, in kako lahko izvem kdo je ta dobi človek.
    Hvala.

  2. #2
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Wifi si zavaruj z geslom za dostop. Do svojega brezzicnega ruterja je ponavadi IP dolocen tovarnisko. Preglej navodila in jim sledi, ce pa nisi siguren kaj sploh pocet pa poklici ponudnika od katerega imas internet. Njihovi tehniki ti bodo pomagali in zadevo nastavili. Aja, pa dostop do brezzicnega ruterja spremenite geslo... ponavadi je admin, user, 1234 in podobne lahke...
    Ce oseba-e nimajo poimenovanega gsm-ja ali racunalnika z doticnim imenom... je tezje poizvedeti kdo so

  3. #3

    Privzeto

    Na Wifi-ju na toliko časa moram menjati geslo, ker mi ga najdejo in koristijo signal ali res ostaja neka nastavitev s katero skriješ Wifi rutar? Videš ga lahko samo ti kot uporabnik in nihče drug

  4. #4

    Privzeto

    Ne razumem kako ti lahko odkrijejo geslo?!

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Ko pogledaš, kateri sosedov nepridiprav je priklopljen na tvojo wifi pipico... predvidevam, da je to vedno isti računalnik.

    Za dostop do nastavitev routerja (privzet IP je navadno 192.168.1.1) uporabljaš admin username in password (privzeto je to admin/admin). Morda si tega pozabil spremeniti.

    V nastavitvah samih pa nastavljaš prikazno ime in password za vzpostavitev povezave s tvojim WIFI-jem. Tega lahko spreminjaš kolikor hočeš, če nisi spremenil gesla za dostop do nastavitev (admin) potem lahko vsak vpiše IP tvojega routerja (192.168.1.1) in pogleda, kakšno novo geslo za PRIKLOP na Wifi si vnesel. Če je prementen, si še odpre kakšen HTTP port, da mu torrenti bolje letijo :)

    Da boš še bolj ziher, lahko zamenjaš še privzeti IP za nastavitve tvojega routerja.
    Last edited by Brlogar; 2. December 2014 at 14:51.

  6. #6
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Kako pa si ugotovil, da ti nekdo koristi signal?!?

  7. #7

    Privzeto

    Težave so se začele pred slabega pol leta z zelo počasi je začel delovat internet. Pokličem internetnega ponudnik nakar mi on prijazno pove, da je z linijo vse vredu imam ma neki računalnik, ki je povezan z netom že 20UR!!!!ironija je pa ta,da sem imel vse PC-je izklopljene. torej imel sem nepovabljenega gosta. Tako da sedaj menjam imena in gesla na vsaka največ dva meseca kaj čmo.
    Pa vsem hvala za nasvete.

  8. #8
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    najboljša rešitev je ta ,ki ti jo je predlagal Brlogar....danes kar ogromno "smrkavcev" to počenja in si odpira HTTP porte ,da jim torrenti dobro letijo

    PS
    zamenjaj privzeti IP routerja in boš lahko miren

    lp

  9. #9

    Privzeto

    kot je že bilo napisano najprej sprememba uporabniškega imena ter gesla za dostop do ruterja, nato lahko nastaviš za vsak računalnik statični ip naslov in to bi bilo to....
    ps: če sam ne uporabljaš torentov in si tedvajev uporabnik si lahko spremeniš paket v "visoko varnost" tako da je že pri ponudniku blokirana uporaba nekaterih portov.......
    lp
    Last edited by 22.mag; 3. December 2014 at 16:49.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •