Stran 5 od 12 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 117

Tema: Ženske v lovstvu

  1. #41

    Privzeto

    Priznam, kar se tega vprašanja tiče sem navaden moški šovinistični prasec. Gospe in gospodične "go home"!!!

  2. #42

    Privzeto

    Pa še nekaj! Morili, pobijali in posiljevali bomo še vedno moški. Tega zadnjega privilegija človeške "civilizacije" pa si res ne smemo pustiti vzeti!!!!

  3. #43

    Privzeto

    Citat Lectograjski je objavil: Pokaži objave
    Priznam, kar se tega vprašanja tiče sem navaden moški šovinistični prasec. Gospe in gospodične "go home"!!!
    Citat Lectograjski je objavil: Pokaži objave
    Pa še nekaj! Morili, pobijali in posiljevali bomo še vedno moški. Tega zadnjega privilegija človeške "civilizacije" pa si res ne smemo pustiti vzeti!!!!
    Name:  3.gif
Views: 411
Size:  29.6 KB

  4. #44

    Privzeto

    Citat Lectograjski je objavil: Pokaži objave
    Priznam, kar se tega vprašanja tiče sem navaden moški šovinistični prasec. Gospe in gospodične "go home"!!!
    Moje mnenje ni čisto tako "šovinistično" kakor se želiš ti prikazati (zares ali sarkastično, saj vem, da si eden ne preveč pogostih olikanih gentlemenov na tem forumu).

    Bi pa rekel takole, Babe go home, dame, gospodične in gospe pa naj kar ostanejo in popestrijo naš lovski vsakdan.
    Žal so te v ozadju in zakrite s kričečimi babami. Držim pesti, da se to spremeni in bomo imeli med seboj enakopravne lovske tovarišice, ki bodo izkazovale visok nivo lovske in medsebojne etike!

    Če bi se le te združile v kakšnem drugem društvu in ne tem, ki je že pokazalo svoje barve, bi bil pa še najbolj vesel.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #45

    Privzeto

    Pojdite na kak "damski lov" pa si boste kmalu ustvarili mnenje....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #46
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Lectograjski in ostali navdušenci, to je izjemna priložnost:


    " Pozdravljeni, smo Društvo Slovenskih lovk, ki nameravamo konec meseca novembra organizirati mednarodni ženski lov lovk iz Evropskih držav. Ker je to finančno velik zalogaj se na vas obračamo z vlogo po donaciji finančnih sredstev. Upamo, da se bo vaša LD na vlogo odzvala- vsaj s simboličnim zneskom. Že v naprej hvala in lepo pozdravljeni. Tajnica DSL Krajnc Nevenka "
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  7. #47

    Privzeto

    Citat tarfila je objavil: Pokaži objave
    ... Ker je to finančno velik zalogaj se na vas obračamo z vlogo po donaciji finančnih sredstev. Upamo, da se bo vaša LD na vlogo odzvala- vsaj s simboličnim zneskom. "
    Upam, da se bo v smislu enakopravnosti, katero v današnjih časih tako radi razglašamo, to društvo z donacijo odzvalo tudi, ko bo kakšnemu drugemu društvu (ne nujno LD) v LZS manjkalo sredstev.

    Za drugo leto že razmišljam, da bi priredil mednarodno druženje vseh lovcev motoristov in mopedistov, ki bi ga prav tako začinili z lovom in skupinsko furo po mejah Slovenije. Od izpod Triglava do prekmurskih ravnic in nazaj do obale. Dobrodošli so tudi jagri biciklisti, ki bi držali trajen tempo vsaj 50km/h.
    Dogajalo bi se ravno tako tri dni preko vikenda, torej z dvema nočitvima. Prosim, lovske družine na področju prekmurja in nekje na jugu Slovenije okoli Cerknice, ki razpolagajo z dovolj velikim parkirnim prostorom in prenočišči za cca 70 ljudi, da izrazijo pripravljenost gostovati to karavano. Štartnino 20evrov, ki jo bodo plačali udeleženci bomo porabili za prehrano. Potrebujemo tudi še kuharja z lastno logistiko in postrežbo.
    Za razliko od DSL, spol lovca motorista ni pomemben.

    Cenjene ponudbe pošljite na e-naslov "srsen.motorira@gjagr.bum".

    Hvala!


    P.S.:


    Upssss, sedaj mi je šele kapnilo. Dejmo jagri moto-moped-kolesisti ustanovit društvo in zaprosit za članstvo v LZS. Pa naredimo plan in dogodek vsako leto s sredstvi LZS. Kakšni predlogi za ime društva?
    Last edited by Sršen; 5. November 2014 at 07:58.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #48

    Privzeto

    Se še kar kreše:

    Click image for larger version. 

Name:	KolarSufrazet.jpg 
Views:	115 
Size:	230.4 KB 
ID:	14749

    "Jap, mi mali lovčki, smo dobri samo za plačat članarino, nimamo možnosti ..." piše AK. Mogoče bi bilo fino, ko ne bi kar vseh nas ostalih malih lovčkov povezovala s seboj! Kajti mi mali lovčki ob tem dogajanju poudarjamo ravno to, da je potrebno sredstva nas malih lovčkov smotrno in planirano trošiti.

    "Gre za to, da LZS je pač tak kot je in se ni nič spremenilo zadnjih vsaj 40 let" pravi sveža lovka AK. Sem kar pogost kritik LZS, a ta uzjava je pa poden od podna. Kaj ko bi to oceno podal nekdo, ki je LZS sledil in ve o njej kaj več kot sveže zelena kajvemkajžesplohje!
    Last edited by Sršen; 5. November 2014 at 13:25.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #49

    Privzeto

    Citat tarfila je objavil: Pokaži objave
    Lectograjski in ostali navdušenci, to je izjemna priložnost:


    " Pozdravljeni, smo Društvo Slovenskih lovk, ki nameravamo konec meseca novembra organizirati mednarodni ženski lov lovk iz Evropskih držav. Ker je to finančno velik zalogaj se na vas obračamo z vlogo po donaciji finančnih sredstev. Upamo, da se bo vaša LD na vlogo odzvala- vsaj s simboličnim zneskom. Že v naprej hvala in lepo pozdravljeni. Tajnica DSL Krajnc Nevenka "
    LD z večjim loviščem pa naprošamo, da nam omogoči, da v njenem lovišču organiziramo vse evropski lov lovk iz držav članic EU, glede na to, da naše društvo za enkrat še nima v upravljanju lovišča. Imamo pa razgovore s pristojnimi državnimi uradniki, da bi nam država dodelila del državnega lovišča, v katerem bi lahko slovenske lovke izvajale svojo društveno dejavnost, ki postaja vse bolj prepoznavna tako v domačem kot v evropskem prostoru.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  10. #50

    Privzeto

    "Mene zanima mali lovec" pravi. Predraga (dobesedno) AK, potem pa ga najprej povprašaj ali je za to, da njegovo članarino trošiš za nekaj kar si si zamislila brez njega!

    "Mene zanima javna podoba lovstva, mene zanima promocija ženskega lova" napiše in nadaljuje "Moški ne bodo popustili, pa ja ne bodo neke tečne babe dosegle, kar so si zadale. Bil bi prizadet moški ego."
    Ej, jej jej, sposobnost voditi projekt pa taka. Spotika samo sebe in svoje tovarišice in nas lovce začne deliti po spolu.
    Me prav zanima, kaj je "ženski lov". Je kaj drugačen od lova kot takega? Se lahko ženske na lovu obnašajo drugače? Za njih veljajo drugačna pravila in običaji? Glede na vsa ta pisanja si želi ravno nekaj takega. Sorči, lovci smo tu zaradi divjadi in ta našega ločevanja na spol človeka, ki jo lovi in goji, ne pozna!
    Tečne babe postavlja ne eno stran moški ego pa na drugo. Oj predraga AK, temu se reče le spodbujanje nestrpnosti.
    Ja, vedno bolj sem prepričan, da takih žensk lovci NE potrebujemo. Pa ne samo moški lovci, mi vsi lovci z našimi lovskimi tovarišicami na čelu.


    Moram pa priznati, da me ta babja zgodba (same se tako poimenujejo, da me ne bo kdo kaj ...) vedno bolj zabava!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 5 od 12 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •