Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: 6.5 x 57 Potrebujem pomoč

  1. #1
    Član od
    May 2012
    Lokacija
    Osrčje Gorenjske
    Prispevki
    8

    Privzeto 6.5 x 57 Potrebujem pomoč

    Lovski zdravo,

    Za eno pomoč bi vas prosil, ima kdo izkušnje s tem kalibrom ? Ali je v Sloveniji realno mogoče kupiti samo naboje S & B in pa RWS ? Se opravičujem ampak potrebujem malo več informacij.

  2. #2

    Privzeto

    Realno gledano - res. Boš moral k sosedom ali pa filat. Krogel je cela paleta.

  3. #3
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    RWS DK 9,1g je super municija za ta kaliber. jaz sem zelo zadovoljen in se na srnjadi ter teletih jelenjadi zelo super obnese. drugače je pa res pri nas dobiš tovarniško municijo samo RWS ali pa S&B - žal tako je - kaliber super(jaz sicer imam 6.5×57R) ampak slab spekter nabora tovarniške municije je. Problem rešiš samo tako kot ti je povedal alojz - če sam filaš imaš pa dovolj izbire krogel

    lp

  4. #4

    Privzeto

    Citat jagrBlaž je objavil: Pokaži objave
    jaz sem zelo zadovoljen in se na srnjadi ter teletih jelenjadi zelo super obnese.
    Vidim, da nekateri raje dobro zadanete z šibkejšim kalibrom kot slabo z močnim
    Osebno mislim, da je ta kaliber tudi za večjo divjad. Kot drugje po svetu.
    Mlad lovec pri katerem denar ni problem je nabavil za srnjad Tiko 308, za večjo pa je upošteval "napotke strokovnjakov" in kupil 300win.mag. (v strelstvu nima veliko izkušenj)
    Z 308 je uspešno uplenil par kosov srnjadi. Za jelena je pa vzel "pravi" kaliber in ga zgrešil mirujočega na dobrih 50m. Včeraj sem z psom preveril strel. Kaj mislite, zakaj? Naslon odličen.
    Last edited by alojz1; 10. September 2014 at 14:35.

  5. #5
    Član od
    May 2012
    Lokacija
    Osrčje Gorenjske
    Prispevki
    8

    Privzeto

    Kaj pa PPU ? ( prvi partizan ) ? videl sem da izdelujejo to municijo..... mogoč kdo ve če kdo dobavlja to pri nas ?

  6. #6

    Privzeto

    Kolikor sem videl imajo vse drugo samo tega kalibra ne. Ne vem sicer zakaj z češkimi ali RWS nisi zadovoljen. PP je podoben. Groma pa v tem kalibru ni.
    Ti kar krogle nabavi pa daj komu napolnit. Matrica je ista kot za naboje z R.
    Last edited by alojz1; 10. September 2014 at 15:01.

  7. #7

    Privzeto

    Moj oče ima kombinirko v kalibru 6,5×57R že dlje kot desetletje. Kaliber naredi svoje, če tudi strelec naredi kar ima za naredit. Tovarniška izbira streliva je pa kot ste že ugotovili, porazna. Sploh glede na to da gre za germanski kaliber. Če bi bilo kaj bolj eksotičnega, še ne bi bil presenečen. Tako pa... Sam kalibra s tako slabo izbiro streliva ne bi želel imeti. Preveč rad preizkušam različno strelivo. Če pa se gre le za jago, bi pa jaz pač vzel nekaj škatel RWS DK in se ne bi preveč obremenjeval glede tega. Drugače pa drugega v očetovi omari nisem videl, kot S&B TM ter RWS KS in RWS DK. Slednji je najbrž od teh najbolj zanesljiva izbira.

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Krajišnik, naj ti ne bo žal eurov za patrone

  9. #9

    Privzeto

    Za 6,5x57 imaš tudi Blaser CDP strelivo,za težjo divjad sigurno zelo primerna.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  10. #10

    Privzeto

    Denis Jež me je sicer prehitel ampak spomnil sem se tudi jaz še na strelivo Blaser CDP, katerega polnejo tako za 6,5×57 kot za 6,5×57R. Polnil je pa za te kalibre tudi Hirtenberger in kolikor je možno videti nekatere trgovine še kar držijo ostanke stare zaloge Hirtenbergerja, tako da je tudi to še opcija glede tovarniškega streliva in bi se morda splačalo še malo poklicati naokrog.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •