Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Nakup orožja za pripravnika

  1. #1

    Privzeto Nakup orožja za pripravnika

    Pozdravljeni!
    decembra bom verjetno poslal prošnjo za pripravnika in se včlanil v LD. Zanima me, ali bi bila puška TITAN6 -270.win s str. daljnogledom ZEISS conquest DL 3-12X50 illuminated primerna za začetek (in po možnosti tudi za vedno), saj bi bila oprema pribl. 2000€ namesto npr. 4000€. Kakšne so vaša mnenja glede tega? Kaj ste vi imeli na začetku če smem vprašati?
    Hvala za vaše odgovore

  2. #2
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Zdravo, mogoče ti bo ok mogoče ne. Po parih letih v gozdu in na polju boš vidu kaj ti najbolj "sede". Dejstvo je, da vsaj eno karabinko boš imel. Mogoče razmisli še o drugih kalibrih. Odvisno od divjadi in strelne razdalje (odvisno a boš lovil v gorah na 300 m ali v grmovju na max 50 m).

    Za začetek se ne obremenjevati s tem kako puško "nujno" rabiš. Na nastrelitvi probaj čimveč orožja od so-lovcev.

    LP N

  3. #3

    Privzeto

    Citat likarček je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni!
    decembra bom verjetno poslal prošnjo za pripravnika in se včlanil v LD. Zanima me, ali bi bila puška TITAN6 -270.win s str. daljnogledom ZEISS conquest DL 3-12X50 illuminated primerna za začetek (in po možnosti tudi za vedno), saj bi bila oprema pribl. 2000â?? namesto npr. 4000â??. Kakšne so vaša mnenja glede tega? Kaj ste vi imeli na začetku če smem vprašati?
    Hvala za vaše odgovore
    Oprema in kombinacija je ok, tudi kaliber se mi zdi čisto univerzalen. Samo če boš res dobil možnost za orožni list že v začetku drugega leta? 4000 eur pa je vseeno malo pretirana ocena; takole na hitro sem pogeldal ponudbe za tak komplet (odvisno sicer od stopnje luksuznosti izvedbe) in novo vse pride cca 2500 eur, tako da če je res zelo zelo ohranjeno in le nekaj let staro je 2000 eur ok cena, sicer se pa nič ne mudi ;)
    Last edited by ravnohrib; 16. August 2014 at 20:09.

  4. #4

    Privzeto

    Če boš dal prošnjo letos proti koncu leta, bo tvoja prošnja obravnavana na občnem zboru drugo leto spomladi in če te sprejmejo boš orožje kupoval šele poleti ali jeseni 2015. Nekako ravno v tem času trenutno letošnji pripravniki kupujejo orožje.
    Menim, da je že zdaj govoriti o nakupu orožja odločno prezgodaj, saj boš moral prej prestati marsikaj drugega (sprejem v LD, pripravništvo, preizkus rokovanja z orožjem, zdravniški pregled...), preden bo na vrsto prišlo orožje. Ko bo pa prišlo do tega, bo pa ta puška katero omenjaš že bogve kje in tudi ti si boš že precejkrat premislil glede tega kaj bi rad imel. Jaz ti lahko povem samo to, da ko boš kupoval orožje, kupi nekaj rabljenega, čim cenejšega, nekaj let jagaj, potem boš pa šele videl kaj rabiš na podlagi tega, kaj boš lovil in kakšni načini lova te bodo veselili. Za zelo malo denarja se lahko dobijo zelo kvalitetne puške, ki jim nič ne manjka. Tako karabini, kot kombinirke. Pač kar ti osebno bolj odgovarja. Najslabše je že na začetku zmetati veliko denarja za nekaj, kar boš potem veliko vlačil po grmovju za mentorjem, pa bolj malo s tistim streljal, na koncu pa tako ali tako prodajal, ker boš ugotovil da rabiš nekaj čisto tretjega. Vsi, ki smo tukaj na forumu, smo že bili na tem kot si ti zdaj zato dobro vemo o čem govorimo...

    Če pa vseeno želiš mnenje glede tega kompleta, komplet je čisto OK, tako puška, kot daljnogled in nenazadnje kaliber, cena je pa za rabljeno zadevo precej visoka.

    Citat likarček je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni!
    decembra bom verjetno poslal prošnjo za pripravnika in se včlanil v LD. Zanima me, ali bi bila puška TITAN6 -270.win s str. daljnogledom ZEISS conquest DL 3-12X50 illuminated primerna za začetek (in po možnosti tudi za vedno), saj bi bila oprema pribl. 2000€ namesto npr. 4000€. Kakšne so vaša mnenja glede tega? Kaj ste vi imeli na začetku če smem vprašati?
    Hvala za vaše odgovore

  5. #5

    Privzeto

    Naj te ne skrbi toliko puška, bo že še prišel čas zanjo. Puška ne naredi lovca.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Če boš slučajno za začetek kupoval staro in poceni orožje, ga najprej preizkusi na strelišču.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Za začetek kupi rabljeno kombinirko, dobiš za četrtino cene,ki jo omenjaš. Z leti boš spoznal, kaj še resnično rabiš in želiš, pa boš potem kupoval kaj dražjega.Za začetek (in tudi kasneje) je veliko bolj pomemben dober dvogled.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #8
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Tudi sam sem začel s kombinirko. Odlično orožje. Seveda pa brez karabina ne gre - vsaj pri meni ne, ker sem preveč rad na strelišču.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #9

    Privzeto

    Hvala za vaša mnenja, bom razmislil kaj in kako.
    lp

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •