Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 13 od 13

Tema: premik puške ob sprožitvi udarne igle

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    To ne more vplivat na lego zadetka. Preden puško premakne je krogla že v tarči.

  2. #12

    Privzeto

    Citat nitram11 je objavil: Pokaži objave
    Ob proženju na suho (v izstreljen tulec) iz naslona na 100 m tarčo opažam, da mi po sprožitvi udarne igle premakne križ iz centra občutno v levo, do nekje 4 na lovski tarči. Skoraj prepričan sem, da to povzroči vibracija udarne igle in ne moj pritisk na sprožilec. Pravtako je čas med pritiskom na sprožilec in udarcem igle občuten. Puška je zastavina m 70.
    Ali se motim in je premik križa posledica neustreznega proženja ali udarna igla dejansko lahko povzroči tolikšen odmik.
    Zanima me še, kaksne imate izkusnje z vplivom podlage (naslona) na lego zadetkov- razlika med vrečo s peskom, nahrbtnikom, zloženo jopo čez leseno klado itd.?
    Naslon je vsaj po mojih izkušnjah zelo pomemben. Sploh če imaš namen na podlagi teh premikov in morda dosedanjih zadetkov na tarči se vreči v predelavo puške.

    Če puška iz dvotočkovnega naslona (stabilno stojalo ali vreča (roka) tudi pod kopitom - to so pisali v eni drugih tem, kako se natančno strelja), pa tudi ko jo daš v roke kakšnemu izkušenemu lovskemu tovarišu, da napravi par strelov - če tudi potem dela te zamike, potem bi šele začel razmišljati o posegih v materiale.

    Lahko ti naštejem (pa se nimam za ne vem kako izkušenega) več kot le nekaj mojih primerov pušk različnih kalibrov, ki se jim je natančnost ob boljši tehniki strela bistveno izboljšala.

  3. #13

    Privzeto

    Zakaj sploh prožiš na prazno? Imaš težave z zadetki al ti je dolgcajt?

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •