Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: premik puške ob sprožitvi udarne igle

  1. #1

    Privzeto premik puške ob sprožitvi udarne igle

    Ob proženju na suho (v izstreljen tulec) iz naslona na 100 m tarčo opažam, da mi po sprožitvi udarne igle premakne križ iz centra občutno v levo, do nekje 4 na lovski tarči. Skoraj prepričan sem, da to povzroči vibracija udarne igle in ne moj pritisk na sprožilec. Pravtako je čas med pritiskom na sprožilec in udarcem igle občuten. Puška je zastavina m 70.
    Ali se motim in je premik križa posledica neustreznega proženja ali udarna igla dejansko lahko povzroči tolikšen odmik.
    Zanima me še, kaksne imate izkusnje z vplivom podlage (naslona) na lego zadetkov- razlika med vrečo s peskom, nahrbtnikom, zloženo jopo čez leseno klado itd.?

  2. #2

    Privzeto

    Zakaj pa prožiš v prazne tulce?

    Koliko ti pa križ premakne strel?

  3. #3

    Privzeto

    Da igla ne udarja v prazo.
    .30-06 kar lepo sune in premakne...

  4. #4

    Privzeto

    S tem, da se premakne križ seveda mislim na točko merjenja.

  5. #5
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Kakšen daljnogled uporabljaš! Montaža?
    lp in dober pogled!

  6. #6

    Privzeto

    Jaz jih poznam ene par ki so menjali udarno iglo za lažjo ravno zaradi tega ker so vibracije igle vplivale na lego zadetkov. Če se ne motim je bil v eni reviji Kalibar cel članek o tem.

  7. #7
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Kaj sedaj ti zmika križ v daljnogledu ali celo puško? Čudno vse skupaj in ne razumem. Drugače pa, če te že udarna igla prestavlja, daj še malo potreniratš
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Mogoče imaš pretrdo proženje. A imaš na puški naprožilo?

  9. #9

    Privzeto

    Monataža in daljnogled sta kvalitetna in nista problem, ob udaru igle zavibrira cela puška in s tem premakne točko kamor merim s pomočjo križa. Na puški je originalno francosko naprožilo. Kot pravim, menim da puško premakne udarec igle in ne moj poteg na sprožilec, kar se mi zdi pri precejšnji teži orožja precej zanimivo. Danes se bom še malo potrudil in poskusil puško podložiti in prijeti tako, da po sprožitvi ne bo premika.

  10. #10
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Normalno da zavibrira, sploh pri Zastavah je fedr, ki potisne iglo naprej ob sprožitvi konjski (vsaj po mojih izkušnjah). Ampak to, da se na suho križ premika je pa malo čudno, če praviš, da je montaža in optika ok (to je sicer relativno). Če dobiš kje stojalo poskusi zadevo upeti pa probaj še enkrat.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •