Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 32

Tema: Svinec v mesu divjačine

  1. #11

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    Kot kratko hlačniki,smo z zračno in pestjo diabol v ustih pretaknili vse grmovje in obronke gozdov tudi po več ur.
    Moj oče je to počel še 10 let nazaj, pa ne zaradi strganih žepov.

    Podoben primer je pri modelarstvu, tam smo svinec topili in ga veselo vdihavali preko hlapov ob vlivanju raznih uteži.

  2. #12

    Privzeto

    Jakajež, ob sliki, ki jo je objavil mugo sem se pred časom spomnil na tvojega letošnjega pujsa, v katerem ni bilo izhodne rane, samo medeninast plašček je ostal v pljučah. Večino 10 ali več gramov je zaužil moj pes in se sedaj sprašujem zakaj je tako velik (tu mislim na psa).

  3. #13

    Privzeto

    Nekateri bodo tudi trdili, da so ali pa še desetletja kadili tobak, pa se jim nič ne pozna.
    In to naj pomeni, da cigareta ni škodljiva?
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #14
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    [QUOTE=Sršen;109178]Nekateri bodo tudi trdili, da so ali pa še desetletja kadili tobak, pa se jim nič ne pozna.
    In to naj pomeni, da cigareta ni škodljiva?[/QUOT

    Vemo, da brez vode ni življenja - pa vendar se vsako leto v njej utopi kar nekaj ljudi.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  5. #15

    Privzeto

    Dobro. Našteli ste kar nekaj nevarnih zadev. Tudi promet terja življenja. Pa se še vedno vozimo.
    Skupno vsem pa je zmanjšanje tveganja z osveščanjem uporabnikov. In z uporabo bolj varnih zadev. (neosvinčen benzin, airbeg, gume, svetila)
    In lovci imamo to možnost. Le osveščanje je pri nekaterih neuspešno. Pa je tako enostavno. Le strelivo brez svinca je treba kupit.
    Last edited by alojz1; 16. April 2014 at 09:09.

  6. #16

    Privzeto

    To da je svinec škodljiv se strinjam in da počasi krogle s svincem nadomeščajo krogle brezsvinca je tudi uredu. Kaj pa recimo piščančje meso iz farmske vzgoje. Nobeden me ne prepriča da je to meso zdravo čeprav ga propagirajo kot najbolj zdravo in ga priporočajo celo zdravniki. Ko piščanec požre en kup antibiotikov in en kup umetnih krmil in ga v enem mesecu iz majhnega piščeta razkadi v odraslega piščanca to meso sigurno ne more biti zdravo. Mislim da je škodljivost svinca v divjačini zanemarljiva napram vsem drugim živilom,ki jih kupimo v trgovini od mesa,zelenjave,sadja.... Ki vsebujejo cel kup škropil,preparatov za daljšo obstojnost pa kdove še vse kaj se najde noter.
    Tako,da to da se poskušamo izogniti svincu v divjačinskem mesu je seveda pametno ampak je po mojem mnenju zanemarljivo pripomore k boljšemu zdravju,ko pa istočasno zaužijemo cel kup drugih strupov,Ejev...
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  7. #17

    Privzeto

    Strinjam se, da je divjačina bolj zdrava od farmskih piščancev.
    Razloži mi samo tole. Zakaj bi zdravo meso divjačine morali onesnažiti z svincem predno ga pojemo.
    Zanimivo je nekaj. Stari lovci z "nazadnjaškimi" pogledi me sprašujejo, katere krogle brez svinca naj kupijo. Ali so tisti v letih naenkrat bolj previdni pri hrani? Želijo na stara leta zdravo živeti?
    Mislim, da se zavedajo škodljivosti nezdrave hrane. Vsaj otrokom , vnukom in prijateljem želijo zagotoviti zdravo divjačino, ko pridejo na kosilo. In izbirajo vsaj tam, kjer lahko sami vplivajo na zdravje. V večini primerov ne morejo.
    Kmet, ki ne zastruplja hrane ima dražjo. Tudi vrtičkarji se zelo izogibajo strupov. Le mi lovci, ki imamo na razpolago zdravo meso ga pred odkupom zastrupljamo.
    Last edited by alojz1; 16. April 2014 at 11:50.

  8. #18
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Strinjam se, da je divjačina bolj zdrava od farmskih piščancev.
    Razloži mi samo tole. Zakaj bi zdravo meso divjačine morali onesnažiti z svincem predno ga pojemo.
    Zanimivo je nekaj. Stari lovci z "nazadnjaškimi" pogledi me sprašujejo, katere krogle brez svinca naj kupijo. Ali so tisti v letih naenkrat bolj previdni pri hrani? Želijo na stara leta zdravo živeti?
    Mislim, da se zavedajo škodljivosti nezdrave hrane. Vsaj otrokom , vnukom in prijateljem želijo zagotoviti zdravo divjačino, ko pridejo na kosilo. In izbirajo vsaj tam, kjer lahko sami vplivajo na zdravje. V večini primerov ne morejo.
    Kmet, ki ne zastruplja hrane ima dražjo. Tudi vrtičkarji se zelo izogibajo strupov. Le mi lovci, ki imamo na razpolago zdravo meso ga pred odkupom zastrupljamo.
    Še eno vprašanje . Ali baker, krom in ostale kovine iz katerih se proizvajajo krogle niso strupene ????????????????
    Glede vrtičkarjev pa s prve roke povem , da jih je velika večina največjih onesnaževalcev okolja in svojih "pridelkov"
    errare humanum est - motiti se je človeško

  9. #19

    Privzeto

    Če je meni namenjeno vprašanje?
    Najmanj nevaren je aluminij. Crom je nevaren v 6 valentni obliki, ki ga ne uporabljamo. Za baker nisem zasledil. Vem pa, da modra galica ni pod nevarnimi škropivi (bakrov sulfat).
    In kaj nevarnega vrtičkarji vnašajo v okolje? Strupov sploh kupiti ne morejo ker nimajo certifikata za rokovanje.
    Vedno se oddaljujemo od teme. Svinec in divjačina.
    Po tej logiki kot jo imate nekateri se sploh truditi ne splača. Saj tako nima smisla, ko je vse zastrupljeno. Takšne imajo velike kemijske korporacije najraje.

  10. #20

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    ... Po tej logiki kot jo imate nekateri se sploh truditi ne splača. Saj tako nima smisla, ko je vse zastrupljeno. Takšne imajo velike kemijske korporacije najraje.
    Seveda, saj to je najenostavneje. Zamahneš z roko in se ni treba ukvarjati z informacijami. NI jih treba niti iskati, niti o njih razmišljati in se odločati.
    Zna biti, da tudi zaradi že absorbiranega svinca, ki vpliva na možgane!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •