Če pa se plača v 8 dneh, pade kazen iz 40 â?? na smešnih 20 â??. So pa še neke druge kršitve ob tem, kjer se da kazen precej povečati. Pri nas so se z motokros motorji dnevno vlačili še celo po tako odročnih krajih lovišča, kamor je potrebno cca 1 uro peš hoje, ker sploh ni nobenih gozdnih poti. Tako se mi je dogajalo, da sem pri odhodu na lov za vožnjo do izhodiščne točke porabil skoraj eno uro v obe smeri, skoraj uro hoje do štanta in nazaj, eno uro čakal na štantu, v mraku pa ko bi morala priti divjad, so prišli motokrosisti. In to ne enkrat, ampak skoraj vsakič. Lani vsaj 10×. Kar po gozdu, kjer sploh nobene poti ni. Po gozdnih poteh pa že tako ali tako. Neverjetna objestnost. Mi so jih lani nato kolikor toliko uspešno spravili iz gozda šele s tesnim sodelovanjem policije, lovskih družin, zavoda za gozdove, pa še koga... Tako da se da, le zavzeti se je treba in aktivirati vse uporabnike prostora in policijo.
Je pa vprašanje, kaj bo spet letos, ko bo nova sezona in lepo vreme privabilo nove objestneže...
http://www.lokalno.si/2013/10/26/105..._motokrosiste/

Citat patriot je objavil: Pokaži objave
Če policiji uspe ujeti kršitelje, ki se vozijo izven cestišč, po naravnem okolju, se jih kaznuje z denarno kaznijo 41 eur.
Žal je za sedaj tako, ujamejo jih največ 3%...
Lp in dober pogled!