Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 49

Tema: Zastrupitev psa z močeradom

  1. #21

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ne vem zakaj si se vpičil ravno v močerada. Kaj pa druge bolezni in nesreče.... Recimo, da bo vse v redu in bo psička dočakala visoko starost. Nima smisla se toliko sekirati. Se vidi , da si še mlad.
    Zato ker se druge stvari veliko lažje prepreči. Recimo železnica in cesta. Pri močeradu pa ne moreš kar tako pomagat.

  2. #22

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Se da pomagati. Kalcij izniči učinek živčnega strupa, ki ga izloči močerad.
    Brez tega pa z umetnim dihanjem. Psico sem tako rešil, ko je bila že v komi.
    To z umetnim dihanjem se mi pa ne zdi verjetno. Kako si sploh prišel z usti zraven da je šel zrak v pljuča in po vsej logiki bi se tudi ti okužil s tem strupom. Če ti je to res uspelo potem pa vsaka čast.

  3. #23

    Privzeto

    Pri nas smo imeli enkrat primer, ko je pes verjetno pregriznil močerada... z njim je bilo konec prej kot v pol ure

  4. #24
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave
    To z umetnim dihanjem se mi pa ne zdi verjetno. Kako si sploh prišel z usti zraven da je šel zrak v pljuča in po vsej logiki bi se tudi ti okužil s tem strupom. Če ti je to res uspelo potem pa vsaka čast.
    Če bi to počel na način, kot si napisal, bi bilo res kot samomor.
    Ampak so še drugi načini umetnega dihanja. To sem izvajal tako, da sem pritiskal na prsni koš, ki se potem sam izravna in potegne zrak v pljuča. Po 5 - 10 minutah (zdelo se mi je cela večnost) je psica počasi že začela sama dihati.
    Čez pol ure je bila videti že čisto v redu. Čez 1 uro je že aportirala zajca.

  5. #25

    Privzeto

    No že kar nekaj časa je preteklo odkar sem začel to temo. Opisal bom današnjo izkušnjo iz gozda.

    Z Nuro (kdl. istrski gonič) sva se odpravila na sprehod. Nura je gonila, jaz pa sem z veseljem poslušal. Nato sem na tleh zagledal močerada. Videl sem ga mogoče le dvakrat letos. Tokrat sem se zaustavil pri njem, ga imel ves čas na očeh in počakal da pride Nura k meni. Pripel sem jo na povodec in se čisto počasi približal močeradu, ne da bi Nuri dajal znak, da je močerad tam. Ko ga je Nura zagledala je najprej obstala in ga gledala. Nato se je močerad začel premikat in to je bilo za Nuro dovolj, da je takoj skočila k njemu in ga poskušala povohati. To sem ji seveda preprečil, da ga ne bi ugriznila. Spoznal sem da nima strahu pred močeradom. Odšel sem z njo stran in čez 20m se na moje veselje ni več zanimala zanj in je potegnila po neki novi sledi. Nekako zadovoljen jo spustim. Takrat pa se silovito zasuka in začne šprintati v smeri proti močeradu nazaj. Mene seveda oblije krvavi pot in stečem za njo. Ko je bila že pri njem ga je spet hotela povohati ali pa ugrizniti. Hitro sem jo prijel za vrat in jo odvlekel stran. Šel sem do 20m oddaljenega drevesa in jo tam privezal. Nato sem iz jeze odšel k močeradu in ga počil s palico. Na palici sem ga odnesel še malo stran in ga zakopal globoko v zemljo. Ko sem Nuro spet spustil, je še vedno preiskovala prvotno mesto močerada in pa tudi tisto mesto, kjer sem ga zakopal. Slabe volje sem odšel domov.

    Znova bom vprašal, kaj vse lahko posameznik naredi, da prepreči da se njegov pes zastrupi z močeradom? Obstaja kakšno cepivo proti temu strupu?

    Razmišljal sem tudi, da bi neko otroško igračko (npr. krokodila) pobarval na barvo močerada in si pri prijatelju lovcu sposodil električno ovratnico. Tako bi ji poskusil spreobrniti, da bi se ga bala.

    Rad bi slišal tudi kakšno vaše mnenje o tem, mogoče kakšno izkušnjo?

    Lp

  6. #26

    Privzeto

    Še najbolj učinkovita je krastača. Če tvoj pes nima razvitega strahu pred tem bo zgrabil tudi krastačo. Posledice ne bodo smrtne. Bodo pa učinkovite.
    Umetno zadevo bo pes prepoznal. Naslednjič, ko te ne bo zraven bo pa prepozno.

  7. #27

    Privzeto

    Mislil sem potem tisto igračko premikati. Kolikor poznam svojo psico bi jo gotovo zanimala.

    Kakšne bodo posledice, če pes poje krastačo?

    A res ni nobene preventive? Ne morem verjet.

    PS: Kje naj dobim krastačo? V naravnem okolju je še nisem videl.

  8. #28

    Privzeto

    Krastače ne bo pojedel. Le gobec bo nekaj časa drgnil po travi. In naslednjič se bo takih malih zadev na široko izognil.
    Žabo najdeš v vlažnem vremenu zvečer na podobnih mestih kot močerada. Rade so v bližini čebelnjakov kjer pobirajo čebele.
    Kaj pa kačo. Jo pusti pri miru? Kakšna gož ga tudi nauči previdnosti. Ga ona zagrabi prej kot on njo.

  9. #29
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Moj je krastačo samo povohal in je takoj bruhnil večerjo ven, saj ni niti pred tem imel nekega posebnega zanimanja za plazilce, po tem pa verjetno še manj.

  10. #30

    Privzeto

    Kače skupaj z Nuro še nisem srečal. Zadnjič sem sicer videl enega slepca.
    Ma nič to bo zdej moj hobi poleg še nekaterih. Najti krastačo. Čebelnjak je v skrajni bližini mojega doma, samo ne vem če so čebele sploh notri..

    Zaje8an vse skupej

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •