Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 49 od 49

Tema: Zastrupitev psa z močeradom

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Kdo ve, je kaj na voljo, kar bi človek imel sabo za hitro pomoč ob zastrupitvi z močeradom? Zadnjič se nam je to zgodilo, psica (triletna prepeličarka) je bila mrtva v 10 minutah.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #42
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Kalcij. Vrečko kalcija sem imel vedno v žepu. Po ugrizu v močerada ga je treba psu stresti v gobec. Če tega ni pa umetno dihanje. Prepeličarko sem rešil na tak način.
    Že kar nekaj časa imam pripravljen prispevek o tem za objavo v Lovcu, da bodo vsi seznanjeni kako je s tem.

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Kakšen kalcij je to? Kje se ga dobi?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #44
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Mislim, da sem to dobil v lekarni. Škatlo z vrečkami kalcija v prahu, sensolab, če se ne motim. Škatlo imam še nekje spravljeno in bom pogledal.

  5. #45

    Privzeto

    Dobijo se tudi injekcijske ampule kalcija. V Avstriji je v prosti prodaji, pri nas pa naj lastnik takega psa prosi veterinarja. Sem preizkusil na sebi, ko me je popikalo okrog sto čebel.

  6. #46

    Privzeto

    Danes je zaradi zastrupitve z močeradom poginil prepeličar. Nudena veterinarska pomoč vendar neuspešno.

  7. #47

    Privzeto

    Žal z dežjem naraste število močeradov.

    Alojz, a je pes močerada požrl? Kdaj je prišel do veterinarja? Je bil v igri tudi kalcij?

    Saj ne da bi zasliševal, ampak vsaka informacija prav pride, ker z močeradi res ni enostavno. Vsak namig, pa čeprav majhen, ki pomaga rešiti vsaj enega psa je izredno velik.

  8. #48

    Privzeto

    Ni ga pojedel. Prevoz do veterinarja je bil hiter. Pa je rekel, da ni pomoči.
    Jaz vseeno mislim, da je naredil premalo. Izpiranje takoj, kalcij ali vitamin K1 in umetno dihanje kot je napisal Jagermajster.
    Pes je že dva tedna prej imel kontakt. Oteženo dihanje, slinjenje in omotica je trajala kakšno uro. Pa je lastnik mislil, da ne bo več ponovil iste napake.
    Teh zastrupitev je kar veliko. Pa vodniki simptomov ne prepoznajo in to pripišejo epilepsiji ali kapi.
    Last edited by alojz1; 15. September 2017 at 23:06.

  9. #49
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Svoje izkušnje sem obširno opisal v Lovcu. Potem sem imel še nekaj klicev za dodatna pojasnila.
    Vsekakor za omenjen primer menim, da tudi če je imel do veterinarja le 5 minut, se je pes ta čas že zadušil.
    Bi pa dodal nekaj: po meni znanih primerih so najhujši močeradarji prav prepeličarji. Če prvo zastrupitev preživijo (ker so telesno močni), poskušajo še naprej, dokler jim ne "uspe". Ne se zanašat na to, da se je iz tega pes kaj naučil. Pač pa mora biti jasno vodniku. Saj nikoli več ne more biti siguren, da ne bo spet ponovil. Rešitev je edino "štrom".

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •