Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 49

Tema: Zastrupitev psa z močeradom

  1. #31

    Privzeto

    A mora biti obvezno krastača, ali je lahko tudi navadna žaba?

    In seveda hvala obema za odziv na moj post.

  2. #32

    Privzeto

    To bo pa Snaker vedel.
    Mislim, da izločajo preko kože vse žabe neko obrambno zadevo, če so v nevarnosti.
    Okrog mene je veliko močeradov. Nikoli nisem bil pozoren nanje. Psi pa še manj. Včasih je izgledalo kot, da jih sploh ne vidijo čeprav so stali zraven njih. Ali pa je na sledi pes z nosom pri tleh močerada enostavno preskočil.
    Mene bolj zanima zakaj so nekaterim psom tako zanimivi. Mogoče zato, ker je pritegnil vašo pozornost, pes pa je to opazil in hoče pobliže raziskati?

  3. #33

    Privzeto

    Sicer so vse dvoživke strupene, ampak naše žabe niso dovolj da bi pes sploh kaj čutil(mogoče bi se mu zdela neokusna, ampak sem že videl pse ki so jih pojedli brez problema). Zaužitje strupa krastače(pri nas Bufo bufo in Bufo viridis) imenovanega bufagin pa pri psu draži ustno sluznico in je neprijetnega okusa. V večjih količinah povzroča krče, dihalne težave in težave z srcem.

    Navadne krastače je najlažje najti kje na vrtu ali ob robu gozda, največ po in med dežjem, ki ga letos ne primankuje. V spomladanskem času se zadržujejo tudi kje v stoječih vodah in na cestah med selitvijo.

    Zelene krastače sem do sedaj srečal samo v gramoznicah.

    Tako da najbolj bi ti priporočal da najdeš kakšno navadno krastačo in jo predstaviš psu, saj z žabo ne bi dosegel želenega rezultata, razen če bi jo kombiniral z električno ovratnico kot si napisal v enem od prejšnjih postov.

    lp. Boris

  4. #34

    Privzeto

    @Snaker Ali so zaradi ene krastače pri psu možne hujše težave, npr težave s srcem? Psica je stara eno leto in 1 mesec.

    @alojz Če s tem misliš mene, jaz sem imel Nuro na povodcu in sem se delal kot da ni nič. Sprašujem se, če ga je v gozdu že videla in se ni zmenila zanj..

    Sem pa že prijateljem rekel naj krastačo, v kolikor jo vidijo, ujamejo in mi s tem pomagajo. Tudi sam se bom ko bo čas odpravil iskat krastačo. Žal je v bližini mojega doma še nisem zaznal.
    Last edited by Slayer; 2. September 2014 at 20:16.

  5. #35

    Privzeto

    Danes sem imel dva iskanja. Na drugem je bilo neverjetno veliko močeradov. Ponekod kar na 1m. Gledal sem obe psici. Kot, da jih ne vidijo. Nikoli niso stopile nanje. Veliko psov sem imel do sedaj saj vzrejamo. In nobenega od mladičev niso zanimali.

  6. #36

    Privzeto

    Na tem hribu, kjer sva s psico vsak dan, jih res ni veliko. Zanimivo da tvoje pse to ne zanima. A je kateri izmed psov gonič? Nura se je do močerada pomaknila šele ko se je začel premikati. Občutljiva je na vse kar se premika.

  7. #37

    Privzeto

    Kot je že alojz v enem od postov napisal, psica krastače ne bi pojedla ampak bi jo samo vzela v gobec in jo nato izpljunila. Prejela bi res minimalno količino strupa, ki ne bi smela imeti prehudih učinkov. Je pa zmeraj tveganje za preobčutljivost oz. alergijo.

    lp. Boris

  8. #38

    Privzeto

    Lep pozdrav,

    kdor išče, ta najde. Pred eno uro sem na robu vrta zagledal žabo. Uspelo mi jo je ujeti v posodo. Po krajšem brskanju po internetu sem ugotovil, da gre za mlado krastačo. Na glavo sem dal naglavno lučko in posodo odnesel na sredino vrta (trave). Zbudil sem Nuro in jo privezal na povodec. Počasi sva se približala posodi. Najprej sem samo dvignil pokrov, da si jo je Nura ogledala in tudi povohala. Pokazala je, da ji ni všeč. Ko je krastačo prijela z gobčkom jo je nemudoma spustila in spustila zvok, ki bi ga lahko prevedel v "bljek". Nato sem posodo prevrnil da je krastača skočila iz nje in se začela premikati. Kljub temu, da se je Nura prej umaknila od krastače zaradi neprijetnega okusa, jo je sedaj spet zanimala. Večkrat zapored jo je poskušala zgrabiti z zobmi, medtem ko je krastača skakljala okoli. Vsakič jo je spustila in se par sekund zgražala nad okusom. Nato je krastača ušla pod pesjak.

    Krastača je bila zelo majhna (bila je tako dolga kot tipka "Space" na normalni tipkovnici), zato sklepam (in upam), da je bil njen "strup" premalo močan, da bi Nuri zadal željen efekt. Se morda motim? Rad bi slišal kakšno mnenje. Verjetno se bom podal v iskanje večje krastače, ali pa bom kombiniral z električno ovratnico...

  9. #39

    Privzeto

    Slayer, ne iskat tako velikost tipke ampak tipkovnice.
    Sicer si pa humorist. Take rabmo.
    Pa ne skrbi za psa. Nekaj časa bo gobec brisal po travi. Drugih posledic pri žabi ne bo.
    Last edited by alojz1; 5. September 2014 at 21:26.

  10. #40

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Slayer, ne iskat tako velikost tipke ampak tipkovnice.
    Sicer si pa humorist. Take rabmo.
    Pa ne skrbi za psa. Nekaj časa bo gobec brisal po travi. Drugih posledic pri žabi ne bo.
    No jaz te ravno ne razumem najbolje kaj hočeš povedati.

    Velikost tipkovnice: Razumem, tisto sem našel bolj slučajno.
    Humorist: Ne vem po čem to sklepaš, ker sem poskušal biti resen
    "Drugih posledic pri žabi ne bo" -> S tem si mislil krastačo?

    Se pravi najti moram ogromno krastačo in jo predstaviti Nuri. Učinek bo boljši z večjo krastačo?

    Lp

Stran 4 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •