Stran 5 od 18 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 180

Tema: Geco

  1. #41

    Privzeto

    To je prepovedano. Polni se lahko le za lastne potrebe (pa za kakšnega prijatelja).
    Ceno materiala sem pa že napisal. Manj kot euro za LOS ali malo več za TTSX. Lahko pa sam izračunaš. Vse cene so na spletu.
    Uradno pa polni Artek (ni reklama saj tukaj oglašuje) iz dostavljenih tulcev.

  2. #42

    Privzeto

    Vem, razumem ... je pa dobro imeti več prijateljev če polniš ali pa vsak dan na strelišču, jagi , lahko pa da se motim seveda.
    Se pa opravičujem za neumno javno vprašanje.

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Pidog, pri RWS-u samo krogla stane cca. 1 â??, Lapua naturalis cca.2 â??, Geco tm 0,6 â?? zraven še računaj smodnik, netilko in tulec. Delo pa pozabi. :)

  4. #44

    Privzeto

    Nobena od cen ne drži. Ker se spoznaš na Geco poglej na splet. Geco 7mm in 8mm TM je cena 100 kosov 29,90 â??. Netilka 5â??/100kom, za smodnik pa izračunaj. 1kg je 60 - 89â??.
    LOS je pa 34 centov.
    Je pa tako. Veliko je takih, ki ne najdejo krogle, ki bi sama zadela. Potem hočejo probat še z polnjeno. Pa tudi ne zadane. In vedno je naboj kriv. Za take je edina možnost, da kupi poceni rabljeno opremo in sam polni. Po par 100 postreljenih se tudi on nauči zadeti.
    Last edited by alojz1; 12. March 2014 at 15:53.

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Pidog, tle poglej recimo za geco 7mm, 50 kom krogel stane 29,90.

    https://www.artekcenter.com/krogla-g...-165gr-tm.html

  6. #46

    Privzeto

    Ma ne, ne iščem zaradi boljše natančnosti ali da bi popokal 100 patron na leto...čisto zaradi firbca, da bi poskusil kakšno škatlo moderne poljnene municije.
    Smo s českimi SPEC (7x64) na vsezadnje čisto zadovoljni...saj veste bolj tako kot menjava avta; ne zato da stari ne bi bil več dober.

    Glede GECO municije pa poznam kar nekaj takih, ki so z njo precej zadovoljni,sigurni (8x57).

  7. #47

    Privzeto

    Res je Geco pakiran po 50 kosov. Potem je pa LOS zelo poceni.
    Vidim, da Main bere moje komentarje. Pa tako lepo je obljubil, da me je dal na IGNORE verjetno doživljensko.

  8. #48

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave

    Glede GECO municije pa poznam kar nekaj takih, ki so z njo precej zadovoljni,sigurni (8x57).
    Potem sem pa jaz eden tistih ki ni zadovoljen. Lansko sezono sem za probo uplenil 5kosov srnjadi z geco tailmantel. Za na tarčo je fajn,saj se da solidno grupo ustrelit,slabe izkušnje pa imam z učinkom na mesu. Vsi so bili streljani čez rebra,vsi so padli v ognju,koščke svinca sem pobiral v stegnih,pa v plečetih in še kje. Veliko razlite krvi povsod. Uglavnem,samo še za lisice jih bom imel.Mnogo bolje mi dela PPU Sp,za enak denar.Letos bom začel z sierra game king,pa objavim rezultat.

  9. #49

    Privzeto

    Zvitorepec ti ne razumeš. Veliko jih je zadovoljnih, da komad sploh pade. Poškodb sploh ne gledajo ali pa imajo čudna merila.
    Sem fantu iskal srnjaka streljanega z grom v 8mm. Saj ni šel daleč. Še do gozda ne. Pa je bil tako razočaran nad kroglo. Ustrelil je pa v prsku in ravno med rebri. Samo luknjica. Pa to ni nič. Pasti mora pa čeprav ga pol manjka. Saj gre odkupovalcu.

  10. #50

    Privzeto

    Sršen, imaš prav. Kaj vse smo mi sposobni v eno samo temo vtaknit. Potem pa uporabiš iskalnik z določeno besedno zvezo, pa ti zmeče 3 strani tem, ki v naslovu nimajo nobene zveze z iskanjem željenega...

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Kar odpri jo lenoba, ne pa da imamo povsod šaro in ko kaj iščeš lahko samo še pop....š!
    Main 757, prosim te če mi razložiš kaj to pomeni po uporabi Fluna teca ti cev nosi višje. Ali ti je cev nosila višje po prvi uporabi ali po vsaki uporabi?

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Po uporabi Fluna-tec mi cev nosi cca. 5 cm višje z gecotom.
    Že mogoče, da gre razvoj krogel v lažje-hitrejše. Kaj pa pogoni? Tam gre pa vse težje-počasnejše. Sam ne poznam nikogar, ki bi na pogonih jagal s kako lahko monolitno. Pravzaprav ne poznam nikogar, ki bi jo nasploh uporabljal. Pri nas je še vedno svinec zakon, če je to v redu ali ne, bo pa čas pokazal.

    Citat JevŽ je objavil: Pokaži objave
    Se pa popolnoma strinjam z alojz1, da gre razvoj krogel v lažje-hitrejše.
    Lp
    Strinjam se z Alojzem v tem, da marsikdo od krogle pričakuje padec v ognju in minimalne poškodbe. Ko tega ni je pa razočaranje. Saj tega največkrat tudi ne more biti, ker to dvoje že po logiki ne gre dobro skupaj. Veliko je tudi takih, ki jim je važen le padec v ognju. Poškodbe so drugotnega pomena. Tak potem hvali določeno kroglo, nekdo drug pa proba, pa je razočaran. Tak primer sem jaz imel pri Oryxu. Fantje so v temi Norma pisali, da je super za vso divjad, tudi srnjad. Jaz pa po 5 uplenjenih kosih s to kroglo sploh nisem več upal v jeseni streljat še mladiča. Ker je bila že na večjih kosih prehuda... Tako da, kaj je za enega dobro sploh ni relavantno, ker ni rečeno da bo tudi za drugega. Imaš pa tudi druge ekstreme, kot je Alojz, ki ga nič ne moti, če mu kaj malo poteče, da ima potem pes delo, oba pa veselje ob tem

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zvitorepec ti ne razumeš. Veliko jih je zadovoljnih, da komad sploh pade. Poškodb sploh ne gledajo ali pa imajo čudna merila.
    Sem fantu iskal srnjaka streljanega z grom v 8mm. Saj ni šel daleč. Še do gozda ne. Pa je bil tako razočaran nad kroglo. Ustrelil je pa v prsku in ravno med rebri. Samo luknjica. Pa to ni nič. Pasti mora pa čeprav ga pol manjka. Saj gre odkupovalcu.

Stran 5 od 18 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •