Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 71

Tema: Krmišče

  1. #61

    Privzeto

    Nevem Sršen če je imajo več letne iskušnje stem potem ta stvar lahko drži,a ni tako?

  2. #62

    Privzeto

    [QUOTE=mugo;107912][QUOTE=Leupold;107908]
    Citat mugo je objavil: Pokaži objave

    Veš koliko dejavnikov vpliva na ritje. Vreme, kebrovo leto, obrod gozdnega drevja, druga ponudba hrane...... Ne vem, na kakšni podlagi si prišel do zaključka, da je zmanjšanje ritja nekje ravno rezultat te tvoje kemije. Imaš mogoče kje kakšne rezultate kakega resnega poskusa, mogoče v kakšnem strokovnem članku?
    Mugo, to res deluje, pa nisem tega prebral v nobenem članku in bla bla bla... preverjeno v praksi, pa ne samo pri nas tudi pri kolegih v drugih LD se je z uporabo teh "dodatkov" škoda na travnikih zmanjšala.
    Še enkrat bom napisal. Ta zadeva ne deluje 100%! Zmanjša pa škodo za recimo polovico in mislim, da je to že kar dobro.

  3. #63

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    Nevem Sršen če je imajo več letne iskušnje stem potem ta stvar lahko drži,a ni tako?
    Ne bi vedel, ker nisem vsak dan v hosti. Ajde sem, ker je naša bajta v hosti, a včasih gledam tudi televizijo, ki kvarno vpliva name, in berem internet, pa sem nekako bolestno nagnjen k tem nepridipravom znanstvenikom.

    Tako da sem res v hudi dilemi, če nam teli znanstveniki ne prodajajo kakšno krivo vero. Bom enkrat te dni šel v vas k Mlinarjevi Pepci. Ona iz kofeta še ta najbolj pravo pove. Če kaj ni jasno, pa ob kolinah še svinjska čreva premeče in pogleda, tisto je pa za prmej ta prava!
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #64

    Privzeto

    Tale debata o prašičih gre v dve skrajnosti. Eni bi samo puško prijeli, drugi pa žakelj koruze. Nemci so našli kompromis med škodami in lovskim veseljem. Oni krmijo z beljakovinsko hrano živalskega izvora, ko je nevarnost škod. Imajo pa daleč največji stalež in odstrel. Pa v bolj urbanem okolju kot je pri nas. Je pa vodnica skoraj sveta žival. To je razlagal tudi avstrijski lovec iz okolice Dunaja.
    Last edited by alojz1; 7. March 2014 at 14:52.

  5. #65

    Privzeto

    No pa poglejmo še drugo plat. Pri sosedih na hrvaškem ni lovskega časopisa, da v njem ne bi pisalo, kako pridobiti evre z lovskim turizmom. Divjad krmijo, posledično imajo velik stalež in lovce turiste iz celega sveta. Mnogi pridejo tudi z družinami in posledično tudi več zapravijo. Mi se pa tega denarja na vso moč otepamo.

  6. #66

    Privzeto

    Samo v vednost; nekatere izjave, ki ste jih citirali (mugo,sršen), niso moje, pa čeprav tako piše.

  7. #67
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    No pa poglejmo še drugo plat. Pri sosedih na hrvaškem ni lovskega časopisa, da v njem ne bi pisalo, kako pridobiti evre z lovskim turizmom. Divjad krmijo, posledično imajo velik stalež in lovce turiste iz celega sveta. Mnogi pridejo tudi z družinami in posledično tudi več zapravijo. Mi se pa tega denarja na vso moč otepamo.
    Ravno tapravo primerjavo si našel!
    Če še ne veš, na hrvaškem je lov privatiziran in najboljša lovišča imajo v upravljanju najhujši tajkuni (npr. Todorovi?)in jim je seveda v interesu, da čimveč prodajo. Če ti je ta sistem všeč, se tudi tvojega denarja ne bodo branili.

  8. #68
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    No pa poglejmo še drugo plat. Pri sosedih na hrvaškem ni lovskega časopisa, da v njem ne bi pisalo, kako pridobiti evre z lovskim turizmom. Divjad krmijo, posledično imajo velik stalež in lovce turiste iz celega sveta. Mnogi pridejo tudi z družinami in posledično tudi več zapravijo. Mi se pa tega denarja na vso moč otepamo.
    Ja druga plat je taka, da bi nekateri za denar še svojo mamo prodali.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #69

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    ... Nemci so našli kompromis med škodami in lovskim veseljem. ...
    Sem slišal ja. Menda v Berlinu hodijo lepo disciplinirano v javno menzo in ne orjejo več po zelenicah v križiščih, zvečer pa žrebajo kateri je na vrsti, da se postavi na muho lovcu pod prežo v parku.
    Čist majo pošlihtan. APK pa Aujetsky so pa itak samo zlonamerna opravljanja.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #70

    Privzeto

    Tako pa to ne gre. Kadar nam štima iščemo vzgled severno od nas. Če nam pa ne štima se jim pa posmehujemo.
    Gledal sem številke. Škode v € in odstrel. Pa stalež v hostah pove svoje. Če pa mi želimo vse prepustiti naravi (nič krmljenja,le odstrel in škode na 0) pa se bojim, da bomo čez par let spet govorili o Blažkih in jih varovali za vsako ceno. Saj še pomnite tovariši kako je bilo.

Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •