Stran 9 od 13 PrvaPrva ... 5678910111213 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 121

Tema: kaliber 8x68s

  1. #81

    Privzeto

    Ko prebiram o tej temi, je še mene zamikalo, da bi moja zbirka dobila še afriškega bratranca, tako mal za "lušte".

  2. #82
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Ko prebiram o tej temi, je še mene zamikalo, da bi moja zbirka dobila še afriškega bratranca, tako mal za "lušte".
    Če te že mika, ne bodi polovičar. Nabavi nekaj v cal. 500 NE

  3. #83

    Privzeto

    Na bolhi imaš eno v .458 win mag....

  4. #84

    Privzeto

    Je pa prodajalec pošten in je napisal:
    Puška je močna kot top in ni primerna za šibkejše strelce,

  5. #85

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Je pa prodajalec pošten in je napisal:
    Puška je močna kot top in ni primerna za šibkejše strelce,

    Imam prek 100 kil in nisem streloplašen :)

  6. #86

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Verjemita, da sem videl preveč "strokovnjakov", ki se na nastrelitvi tresejo od straha pred strelom s standardnim kalibrom, ali pa potem nosijo na jago 223 rem., da bi komu priporočil nekaj, kar je v osnovi bilo izdelano za lov v Afriki.
    Tudi preveč jelenov je pri nas že padlo s 7×57R, da bi komu tukaj govoril, da rabi safari kaliber zato da bo jelen padel.
    Sprijaznite se, taki kalibri so pri nas prisotni večinoma iz želje po nečem "večjem" in "močnejšem" oziroma "mine is bigger than yours", le redki pa imajo take kalibre zato ker jih dejansko rabijo.
    Še enkrat, kaliber ni bil delan namensko za Afriko!

  7. #87

    Privzeto

    Res je. Leta 39 so ta RWS naboj preizkusili tudi v vojski. Naredili so tudi več izpeljank. Pa so opustili, ker je 8x57 pokril vse.
    Po vojni pa (sem poiskal na spletu) citat: Nemški Big Game lovci pogosto uporabljajo 8x68mm S puške v Afriki za lov ravnine igro ,
    Uporabljajo ga tudi v tistih državah kjer se vojaških kalibrov ne sme (Francija npr). Ampak je to bolj izjema kot pravilo.

  8. #88

    Privzeto

    V štartu so kaliber začeli snovat za visoko divjad Evrope. Dolgi streli na jelenjad v kakih alpskih dolinah, za medota, črnuhe in tudi gamse. Predvsem je bil cilj nardit orng magnum patron brez rinka in da paše v standart 98 sistem (samo malo ga je treba porezkat..)-seveda v kalibru 8mmS.
    Za vojsko se ni obneso zaradi teže municije in odsuna pa zaradi drugih interesov, razvit je bil pa za povsem civilne namene.
    Je pa res, da se je zadeva primla tudi za jago v Afriki predvsem zaradi težje dostopnosti ameriških kalibrov v tistem času. Je pa II. vojna naredla verjetno kr velko škodo kalibru, predvsem v Nemčiji, kjer je blo vse nemško slabo

  9. #89

    Privzeto

    Z zadnjim stavkom se ne strinjam. Saj je 7x64 tudi nemški in celo starejši (1917) pa je zelo priljubljen. Pred vojno in po njej. Celo v vojski so kolebali pa so se odločili za 8mm.
    Je pa odločujoče pri 7x64 gostota energije (presek krogle).
    Osnova je bil 7x57, ki se je zelo dobro odrezal za lov.
    7x64 je 10-12% močnejši. Tulec je 8x64 ki se ni obnesel zato so ga zožili.
    7 rem. mag pa še 10% več

  10. #90

    Privzeto

    Ja 7x64 je drugo poglavje, ker je bil že prej dobro zakoreninjen in ga kontrapropaganda ni mogla uničit. Je pa res, da je razmah kalibra precej večji v Avstriji kot v Nemčiji.

Stran 9 od 13 PrvaPrva ... 5678910111213 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •