Stran 10 od 13 PrvaPrva ... 678910111213 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 121

Tema: kaliber 8x68s

  1. #91

    Privzeto

    Bom še jaz povedal eno svojo izkušnjo izpred nekaj let. Bil sem spremljevalec na gamsji jagi. Gost je imel neki karabin (znamke se ne spomnim) v kalibru 8x68 krogla pa se mi zdi je bila KS 11,7g. Streljal je dveletnega kozla na 250 metrov. Gams je padel na mestu, a ko sem prišel do njega je skočil v zrak in me skoraj podrl. Ko jo je ucvrl čez melišče sem najprej pomislil da gre za oplazni strel, vendar je bila na nastrelu kri. No kako uro pozneje sem ga popravil na dobrih 300m kaka dva kilometra od nastrela. Na sliki je prvi strel od gosta v vratu kateri je za malo zgrešil vretence.
    S tem hočem povedati da ni ravno garancija da bo z močnim kalibrom vse na mestu padlo. Pa tole je bila še mehka krogla. Gamsek pa še 20 kilc ni imel.


    Click image for larger version. 

Name:	100_2212 (1280 x 774).jpg 
Views:	21 
Size:	1.16 MB 
ID:	13877

    Aja zadnji grižljaj mu je verjetno padel ven ker je slikano v dolini, pa sigurno se bo kdo spet utaknu v to.

  2. #92

    Privzeto

    Lepo, da si to priznal. Tisti, ki streljajo v vrat tega nočejo slišati.
    Pa zelo težko je tako ranjeno divjad dobiti. Pogine pa sigurno.

  3. #93

    Privzeto

    Če je pa namensko streljal v vrat na 250m potem je pa malo čuden. S takim kalibrom komot pomeriš v plečko in pade. Mogoče pa ni meril v vrat

  4. #94

    Privzeto

    Verjamem, da ni meril v vrat. Je pa rezultat enak kot na 30m.

  5. #95
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave
    Če je pa namensko streljal v vrat na 250m potem je pa malo čuden. S takim kalibrom komot pomeriš v plečko in pade. Mogoče pa ni meril v vrat
    točno, če ga bo kateri kaliber zbil s strelom skozi pleče, ga bo 8x68s

  6. #96

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    točno, če ga bo kateri kaliber zbil s strelom skozi pleče, ga bo 8x68s
    Točno, če ga vsak kaliber zbije s strelom skozi pleče ga bo tudi 8x68s

    Vidiš RWS, ena beseda zamenjana pa čisto drug pomen. In na take stvari se tule lovimo in dokazujemo.

  7. #97
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Slayer je napisal da s kalibrom kot je 8x68s kamot pomeriš v pleče in pade, to sem razumel, da ti naši bolj švoh kalibri pač niso za strele v pleče;) Verjetno govori iz svojih dolgoletnih izkušenj!:)

  8. #98

    Privzeto

    Slayer je kljub mladoletnosti kar dobro napisal. Upam, da bo tudi kot lovec imel enako mnenje.
    Je pa Capra ibex potrdil tisto kar jaz pišem od začetka. Slabši strelci želijo neznanje nadomestiti z močnim kalibrom.Pri tem spregledajo, da je močan kaliber zahtevnejši za strelca. Na 250m je kar krepko zgrešil pleče in zadel v vrat. Capra pa je na 300m popravil. Predvidevam, da z 8x57.

  9. #99

    Privzeto

    rws ti se kar norčuj iz mene :D
    Povsem logično je da je več možnosti da z 8x68S pade kot snop kot pa z .308Win. In ne govorim iz izkušenj.

  10. #100
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave
    rws ti se kar norčuj iz mene :D
    Povsem logično je da je več možnosti da z 8x68S pade kot snop kot pa z .308Win. In ne govorim iz izkušenj.
    Seveda ne govoriš iz izkušenj, ker drugače tega ne bi napisal.
    Lp in dober pogled!

Stran 10 od 13 PrvaPrva ... 678910111213 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •