Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 60

Tema: kateri les primeren za izdelavo kopita

  1. #21

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Dundek, na zasebno sporočilo sem ti poslal ime in priimek ter telefonsko številko mojstra za kopita.
    hvala

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Prosim.

  3. #23

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Kurare. Mojster, ki mi je izdelal kopito za bokarico ima naslednje pogoje za nakup debla: Podrto novembra ali decembra. V nasprotnem primeru drevo že potegne vlago in les ni več primeren za kopita. Starost oreha najraje 60 in več let. Najraje je zraven pri podiranju.
    Za kopita uporablja samo temno sredico. Beloles ne pride v poštev za kopito. Takšno kvalitetno deblo odkupi tudi za 500€. Pred leti sem zasledil, da je imel kubični meter oreha na borzi vrednost 4000€. Nevem kakšne kvalitete.
    No ja, tiste orehe je prevrnila teža žleda in nestabilnost tal. Začetek februarja. Jaz sem vedno mislil, da je tista kobulasta korenina najbolj cenjena. Hvala za info.

    Janez
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  4. #24

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Dundek.

    Kopito za karabin z lesom (oreh) in gumi kapo na kopitu stane 320€.
    Kopito za bokarico 250€.

    No kopito za tako ceno s takim lesom je bol tako tako. Kvaliteta oz. uporabnost mogoče je že, lepota pa sigurno ne. Mi vsak lameliran les npr. od Sakota lepše izgleda. Če hočeš imeti tudi lepo kopito boš samo za les dal najmanj 500€. Če se pa hočeš preseravat pa boš dal tudi 2k€. In slovenski oreh za kopita ni ravno primeren, zaradi težke obdelave. Najbolj je primeren turški oreh, ima pa seveda ceno.

    In neka cena za kubik lesa korenine 4k€ sploh ni veliko, seveda ob pogoju da je to kvalitetno.

    Je pa res kar je povedal alojz da so sama drevesa zelo stara in ne neko slovensko grmovje s 60. leti. Turške korenine dosegajo premera več metrov.

    Drugače pa si lahko na egunu pogledate koliko stanejo kakšni kosi lesa pri privatnikih, pri raznih trgovinah pa je to še vsaj enkrat dražje.

    Lp

  5. #25
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Res je Kurare, tisti del, ki je v zemlji je najdragocenejši. Zato se oreh dobesedno izkoplje. Problem pri orehu je, da je točno v sredini votel. Zato se kopito izdeluje vedno iz leve ali desne polovice. Nikoli iz sredine. Minimalno 8-10 let sušene na zraku. No vsega pa ne smem povedati:))))

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat dundek je objavil: Pokaži objave
    še vedno se zanimam za naslov možaka iz ljutomera
    xxxxxxxxxxxxxxxx

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Sem pogledal cene lesa za kopita na egun-u.

    Cena za kopito(bokarica) se začne ta pri 55-65â??. Recimo tole:

    xxxxxxxxxxxxxxxxx

    Luxus varianta lesa (bokarica)599â?? pa tole: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Obstaja še nekaj lesa, kjer poteka oddajanje ponudb. Končnih cen za te pa nevem. Za karabin tole: 150â?? trenutna cena xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  8. #28
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Muzikant, dal si številko od najboljšega!
    Govorim iz svojih izkušenj in še enkrat, ta mojster je edinstven v Sloveniji in še daleč naokoli.
    Lp in dober pogled!

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Patriot se strinjam s tabo. Daleč okoli ga ni takega mojstra. Jaz sem z njegovim izdelkom odlično zadovoljen.

  10. #30

    Privzeto

    A lahko še jaz izvem naslov oz. kontakt od tega gospoda ki zna tako dobro urejati puške in kopita?

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •