Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 17

Tema: Krogle 7x57

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto Krogle 7x57

    Sem tik pred odločitvijo, da dam napolniti krogelne naboje cal. 7x57. Imam cca 200 kosov tulcev, sedaj bi rad kupil še krogle. Prosim vas za mnenje o los-ovi krogli 7 mm 145 gre. Vesel bom če mi boste svetovali predvsem tisti, ki imate z omenjeno kroglo kakršne koli praktične izkušnje. Kroglo bi uporabljal za lov na srnjad, jelenjad in divje prašiče. Kako je krogla natančna? Kakšne so poškodbe na uplenjeni divjadi? Nestrpno pričakujem vaša mnenja.

  2. #2

    Privzeto

    Predvidevam, da imaš karabinko. Sam odloči kakšen strelec si. Če si odličen, potem si napolni 20 nabojev in preizkusi. Pa lahke 130 grain krogle. Drugače pa svetujem Hornady Deepcurl kroglo.

  3. #3

    Privzeto

    Kolikor vem so Deepcurl krogle Speer-ove....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #4

    Privzeto

    Hvala za popravek. Seveda imaš prav.

  5. #5

    Privzeto krogle 7x57

    Res imam anshutzovo karabinko. Zakaj lažje krogle, ko pa sem vendar navedel divjad katero nameravam loviti oziroma katero lovim. In zakaj je potreben najprej preiskus z 20 kroglami. Kot sem seznanjen jih lako kupim en paket, to je najmanj 100 krogel. Iz vseh teh razlogov pa sprašujem ali mi lahko kdo, ki je kroglo že preiskusil svetuje ali naj jih torej kupim ali morda ne.

  6. #6

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    .... In zakaj je potreben najprej preiskus z 20 kroglami. Kot sem seznanjen jih lako kupim en paket, to je najmanj 100 krogel.
    Krogla je dobra, če boš z njo dobro zadel. Zakaj 20 nabojev? Kaj pa boš z ostalimi 80 komadi, v primeru, da ti ne bodo nesle ali pa ne boš zadovoljen z učinkom?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #7

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Res imam anshutzovo karabinko. Zakaj lažje krogle, ko pa sem vendar navedel divjad katero nameravam loviti oziroma katero lovim. In zakaj je potreben najprej preiskus z 20 kroglami. Kot sem seznanjen jih lako kupim en paket, to je najmanj 100 krogel. Iz vseh teh razlogov pa sprašujem ali mi lahko kdo, ki je kroglo že preiskusil svetuje ali naj jih torej kupim ali morda ne.
    Sem razmišljal ali ti naj sploh odgovorim. Pa ne vem, če si prejšnje prispevke bral.
    Takole: ta krogla gre vedno skozi. Zato je nesmiselno imeti težko. Saj premer luknje je pri obeh enak.
    Sprašuješ nekoga ki je preizkusil. Jaz sem. Zato sem napisal tako kot je. Če si eden tistih snajperistov od glave do repa potem odločno NE.
    Zakaj poizkus. Predvsem tiste težke so dolge. In ne paše jim vsak navoj (twist) puške. Zato.

  8. #8

    Privzeto

    Univerzalne krogle za vso divjad od 5 kg mladiča srnjadi, prek ozimcev divjega prašiča, do 200 kg jelena ali merjasca enostavno ni. Vsak, ki se ne spozna na zgradbo in delovanje krogel, vpraša isto, jagal bom vse, katera krogla je najboljša? So pa samo določene krogle, ki so uporabne za vso divjad, krogle, ki bi bila idealna za vso divjad, pa enostavno ni. Pri taki razliki v kilaži divjadi, je tudi ne more biti. Ena krogla bo zaradi velike energije, šok efekta in močne deformacije odlično delovala na težjih prašičih ali jelenjadi, bo pa zelo razbijala srnjad. Torej, padlo bo vse, ampak ali je taka krogla potem idealna za srnjad? Ni, je le uporabna. Ali pa se bo mehka krogla hitro odprla, povzročila močan šok efekt na lažji divjadi in padec v ognju, pri težji divjadi pa bo pri zadetku v karkoli malo bolj trdega razpadla in ne bo prestrela, v najslabšem scenariju tudi lahko pride do zastrelitve divjadi. Zato se moraš sam odločiti, kaj boš največ jagal in kako. Na pogonih so načeloma zaželjene bolj razbijaške krogle, zaradi velike možnosti slabih zadetkov, žal pa bo taka krogla pri lovu na čakanje delala kašo iz srnjadi, če razumeš kaj sem hotel povedati. Krogla kot je LOS, ki povzroča malo poškodb, pa je primerna za natančen strel v vitalno cono iz preže, ker je poceni in ne uničuje mesa. Če bo pa taka krogla uporabljena na pogonu, zadetek pa v mehko, pa ne bo potrebnega šoka in "razbijanja", da bi divjad počakala kje kolikor toliko blizu in bo šla še zelo daleč...

    Sam sem nehal iskati "najboljšo" ali univerzalno kroglo. Na puški imam vedno dve optiki, eno za čakanje, eno pa za pogon. Za čakanje, kjer je ponavadi dober zadetek v vitalno cono iščem krogle, ki niso razbijaške, za pogone pa ravno obratno, čimbolj razbijaška krogla, da tudi ob slabem zadetku naredi čim večje notranje poškodbe, da divjad ni treba predolgo iskati ali pa jo celo izgubiti. Potem samo še nastrelim obe strelivi na obe optiki in na jago...


    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Sem tik pred odločitvijo, da dam napolniti krogelne naboje cal. 7x57. Imam cca 200 kosov tulcev, sedaj bi rad kupil še krogle. Prosim vas za mnenje o los-ovi krogli 7 mm 145 gre. Vesel bom če mi boste svetovali predvsem tisti, ki imate z omenjeno kroglo kakršne koli praktične izkušnje. Kroglo bi uporabljal za lov na srnjad, jelenjad in divje prašiče. Kako je krogla natančna? Kakšne so poškodbe na uplenjeni divjadi? Nestrpno pričakujem vaša mnenja.

  9. #9

    Privzeto Kaliber 7x57

    Mene pa zanima kakšen je kaj kaliber 7x57 oz.slabosti in prednosti kalibra in kakšna je kaj razlika s kalibrom 7x57R???

  10. #10

    Privzeto

    Nobene razlike 7,57 je brez roba-7,57R pa ima rob na čavri.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •