Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 15 od 15

Tema: Vložna cev-vložek

  1. #11

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    hmm.. dobro, vsako mnenje šteje, celo tvoje, da je zanič :)
    Tole si pa tako dvoumno napisal, da ne vem ali provociraš ali res pojma nimaš.
    Bom probal vseeno razložiti. Šibre praviloma rabijo daljšo cev. Smodnik je sicer hitrogoreči kot za pištole. Vendar je premer cevi in z tem prostor za pline neprimerno večji. Plini, ki so zelo stisljivi se širijo in potiskajo šibre po celi dolžini cevi. Tako dobijo šibre končno hitrost (npr 350m/s)
    Sedaj pa damo isti naboj v ta reducirni vložek. Takoj, ko šibre zapustijo vložek preidejo v širšo cev, ki potrebuje neprimerno več plinov za potisk. Pri tem pa šibre in čep ne tesnijo in plini gredo mimo izstrelka, kar izstrelek močno upočasni, šibre pa razmeče.
    Po moji presoji je takšna reducirka dobra za streljanje glodalcev na par metrov.
    Lahko pa me skušaš prepričati v nasprotno. Ampak z argumenti in zakoni fizike.

  2. #12

    Privzeto

    Vse lepo in prav, sm napisal, da mi je teorija poznana.. ampak me vseeno zanima praksa. Glih kupovat ga pa nebom šou, da bi lahk to sprobal.

    lp

  3. #13
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Sigurno je stvar za nič!!! Le inženirji, ki so na lothar waltherju zaposleni tega ne vejo, predlagam da jim mi iz foruma to napišemo
    Last edited by Pinkfloyd; 14. January 2014 at 10:24.

  4. #14

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Sigurno je stvar za nič!!! Le inženirji, ki so na lothar waltherju zaposleni tega ne vejo, predlagam da jim mi iz foruma to napišemo
    Pištolski naboj lahko streljaš iz 10cm vložka. Imajo tudi reducirni vložek za 300wm /22lr.
    Ne moreš pa puškovni naboj iz 10cm reducirke streljati npr z šibrenico.
    Druga stvar je reducirna cev po celotni dolžini. In za to razumet ni treba biti posebno brihten.
    Z inženirji je pa tako. Naredili bodo vse kar se lahko proda. Le slike zadetkov in balističnih podatkov ni nikoli zraven.
    Last edited by alojz1; 13. January 2014 at 21:27.

  5. #15

    Privzeto

    Pri tem kompliciranju je najceneje kupiti bokarco v istem kalibru, staro pa prodat.
    Imam pa oba kalibra in nimam nobenih težav s tem.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •