Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 54

Tema: Slaba udeležba na skupnih(skupinskih) lovih

  1. #31
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Vglavnem, kar je tule za prebrat... je za zjokat na oba očesa
    lp MAj

  2. #32

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    dobesedno od glave do pet prekrit z blatom, puška in daljnogled vsa pobutana in z novo fasado, potem mi pa začne pa še kdo pamet solit,
    Sem se pri tem spomnil kako meni pamet solite (le tule za ekranom, v praksi nikoli), da moram z puško po kolenih skozi gošo za ranjenim prašičem lazit.
    So pa skupni lovi lahko tudi dobro organizirani. Je disciplina, za brakirje jih je pa vedno dovolj. Dobijo tudi nagrado za pse in strgano obleko. Kar je tudi prav.
    Ampak nagrada gor ali dol. Mislim, da mladi tako najbolje spoznajo lovišče. Tudi sam sem dolga leta brakiral. In ni mi žal. Sin vedno brakira. In vsako leto tako upleni vsaj enega prašiča. Je treba pse poslušati in opazovati. Prašič ne gre rad iz goščave.

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat Hribowc je objavil: Pokaži objave
    Letos nam je malce škripalo z planom in ob majhnem številu ljudi na skupnih lovih je še toliko težje narediti dober izplen. Problem je precej specifičen vendar imamo že nekaj časa zelo slabo udeležbo na skupnih lovih (ene in iste face). Zanima me, če je še kdo naletel na podobno težavo in, če se vam zdi smiselno uvesti pravilo, da mora član biti udeležen na xx % lovov drugače naslednje leto ne lovi trofejne divjadi.
    Tudi sam zagovarjam načelo, da je v društveni ali pa katerikoli drugi dejavnosti boljši prostovoljni pozitivni kot pa prisilni pristop, je pa za prvega potrebne več zdrave pameti in pa socialnih veščin. Tega bi se morala zavedati vsa vodstva LD, saj oholo in arogantno vedenje, ki naj bi ga imeli po funkciji odvrača člane od sodelovanja, saj je tovarištvo in skupna skrb za divjad primarna naloga lovcev. Pri skupnih lovih se mi zdi pomembnih več zadev:
    1. Lovski pes je zagotovo najpomembnejši lovski pomočnik, saj brez njega ni skupnega lova. Mene kar srce boli, ko grem v goste in vidim, da bosta na lovu sodelovala en ali dva psa. Lovske družine s slabo udeležbo bi morale nujno stimulirati nakupe lovskih psov tistim članom, ki imajo veselje za delo z njimi. Vodstva bi morala izkazovati več hvaležnosti tistim vodnikom psov, ki še redno prihajajo na love s povrnitvijo stroškov cepljenja, prehrane, raznimi bonusi pri članarini, odprtimi računi v trgovinah z malimi živalmi itd. Tudi kakšna kinološka tekma ali prireditev spodbudi zanimanje in pa tekmovalnost članstva za kinologijo. (saj poznate tisto, da si lovci lahko kritiziramo žene, nikakor pa ne psa )
    2. Disciplina je ravno tako izredno pomembna pri organizaciji skupnega lova. Tukaj morajo pravila biti zelo jasna in zapisana v aktih, lovovodja pa je dolžan skrbeti za njihovo izvajanje in pravilen potek lova. Vsako kršitev naj se disciplinsko kaznuje. Veliko lovcev se skupnih lovov ne udeležuje, ker ni reda in vsak dela po svoje, moti potek lova ter morebiti ogroža tudi varnost udeležencev. Kaznovanje in odstranitev enega problematičnega bi na lov pritegnilo več redoljubnih lovcev. Nikakor pa se ne sme dogajati, da bi se lov zaključil še preden vsi lovci pridejo na zborno mesto, kjer se skupaj opravi pozdrav lovini in nato odide na zadnji pogon.
    3. Poudarek skupnih lovov naj bo na druženju in povezovanju. Organizirajte skupne love s sosednjimi LD, povabite lovske prijatelje iz drugje, če je po lovu pogostitev še toliko bolje. Pred začetkom sezone skupnih lovov lahko LD organizira streljanje na glinaste golobe ali na bežečega merjasca. S strelskim treningom se izboljšajo strelske veščine, hkrati pa se poveča tekmovalnost in motivacija članstva pred lovi. Love se da narediti zanimivejše, če se na seznam doda kakšen nov teren... itd itd

    Predlogov bi se verjetno našlo še precej, če si v upravnem odboru je na vas da skupaj strnete glave in najdete pametne rešitve, sicer pa jih člani predlagajte na skupščinah in posvetih. Obvezno udeležbo smo v naši LD črtali že pred leti in naj obvelja le kot skrajen ukrep.

  4. #34

    Privzeto Skupni lovi

    Ko prebiram tele strani o slabi udeležbi na skupnih lovih, vidim, da je pri nas zelo v redu. Na skupni lov, katerih jelets planiranih 15, nas ponavadi pride 15-20 lovcev.Članov nas pa je le 30. Na lovih na prašiče jepa še kakih 15 in več gostov. Ponavadi je več gostov kot pa domačih lovcev. Pri lovu v največjem revirju nas manj kot 20 štantmanov in 8-10 brakirjev nima kaj početi.Sicer imamo v pravilih zapisano da se moraš udeležiti 1/3 skupnih lovov,da lahko naslednje leto sam jagaš.Je pa na lovu in po njem prijetno vzdušje, tako da lovci radi hodimo na skupne love, in ne zaradi pravilnika.
    Iz prejšnjih zapisov sem razbral, da nekateri samo iščejo, kako bi nagajali solovcem. Tako sami sebi in slovenskemu lovstvu kopljemo grob.

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Se strinjam z Lakotnikom.
    Dodal bi še, da naj se za stimulacija na skupnih lovih dovoli loviti vsem vse, tudi tistim, ki imajo sicer kakšno prepoved zaradi disciplinskih kršitev.
    Sicer pa ne razumem, zakaj brakiranje nekateri dojemajo kot kazen oziroma slbšo opcija napram stojišču. Jaz zadevo iz mojih izkušenj dojemam ravno nasprotno. Brakiranje je veliko bolj fajn stvar. Če je mraz te ne zebe, zadeva je dinamična, ves čas veš kaj se dogaja, vidiš več divjadi in tudi do strela prideš večkrat kot na stojišču. Sem bil prav neserečen, ko sem eno leto na parih lovih moral na stojišče, ker sem imel poškodovano nogo.
    Seveda pa za uspešno brakiraje moraš poznati lovišče in divjad "v nulo". Se pravi vedeti, točno kje so ležišče prašičev, kam ponavadi tečejo... kje bi lahk oležal zajec, kakšno finto naredi lisica, ki se greje v tistih skalah.... kaj delajo psi, po njihovem glasu vedeti kaj gonijo.... Veliko je tega, kar razlikuje zainteresiranega gonjača od tistega, ki je to pod prisilo. Pri nas imamo člana, ki bo letos star 80 let pa ga še nisem videl na stojišču. Vedno je v pogonu s svojimi psi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #36
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Tudi sam najrajši brakiram in ni je čez pesem psov. In je tako kot pravi mugo, poznat moraš lovišče do potankosti. Pri nas imamo pa tudi super vodnike lovskih psov, ki psa pripeljejo direktno iz pesjaka in ga podturijo prvemu brakirju brez psa sam gre pa na štant.

  7. #37

    Privzeto

    Vidim, da je tudi moje "sranje" pripomoglo k dobri debati.
    Očitno se strinjamo, kakšni bi morali biti pogoni in kaj je tisto, zaradi česa gremo radi na skupni lov in kaj nas odvrača.
    Malo pameti in socialnega čuta odgovornih, pa je marsikaj boljše.
    Potrebna disciplina in red, ki sta za take love potrebna sta ponavadi tisto, kjer se zalomi. Potem nastane dilema, kako to doseči. Saj če je narod normalen, tu ni težav. Ko pa imaš med seboj problematične ljudi, celo nasilneže in neumneže, katerim stopi v glavo čim je lovovodja ali pomočnik, se pa stvari zapletejo. Danes si malokdo pusti "srati" po glavi od nekoga, ki si s tem zdravi komplekse. Poznam primer takega, ki celo v gostih prav glasno pametuje in soli pamet domačim. Ljudje, ki bi lepo speljali zadevo, pa se zavedajo tudi odgovornosti in ko nekajkrat doživijo, da se njihovih navodil ne upošteva, obupajo in te zadolžitve ne sprejmejo več.
    Zagovedene situacije.
    Še sploh, ko greš na nekaj lovov k sosedom in prijateljem in vidiš, da so skupni lovi lahko zelo prijetna in uspešna zadeva.
    Takle imamo. V novem letu menda bolje bo!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #38

    Privzeto

    Lov kot tak bi po moje morala biti neka spontana zadeva,ne pa prisila. Čeprav je res ena velika žalost ko se na jagi zbere okrog 10 lovcev.....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Lov kot tak bi po moje morala biti neka spontana zadeva,ne pa prisila.
    Ne bo držalo!
    Če smo z državo podpisali koncesijsko pogodbo smo s tem prevzeli tudi odgovornosti. Te odgovornosti je treba resno jemati in izpolnjevati, saj smo za njih tudi odgovorni. Malomarno in neresno obnašanje posameznikov ima kot posledico da je s tem obremenjen tisti del članov ki zadevo jemljejo resno.

    Člani ki v LD samo individualno jagajo pri tem pa ne obiskujejo občnih zborov, posvetov, sestnkov, delovnih akcij in skupnih lovov je potrebno iz LD brisat!

  10. #40

    Privzeto

    Citat jagerboss je objavil: Pokaži objave
    Ne bo držalo!
    Če smo z državo podpisali koncesijsko pogodbo smo s tem prevzeli tudi odgovornosti. Te odgovornosti je treba resno jemati in izpolnjevati, saj smo za njih tudi odgovorni. Malomarno in neresno obnašanje posameznikov ima kot posledico da je s tem obremenjen tisti del članov ki zadevo jemljejo resno.

    Člani ki v LD samo individualno jagajo pri tem pa ne obiskujejo občnih zborov, posvetov, sestnkov, delovnih akcij in skupnih lovov je potrebno iz LD brisat!
    Po eni strani imaš prav. Zaplete se ti le, ko skušaš to zagotoviti.
    Ker boš s svojim stališčem to zagotavljal na trd način. In boš utišan in odstavljen s funkcije, če jo imaš.
    Vsakršno obvezo lahko zagotoviš, če prepričaš večino članov, da take obveze zapišete v akte kot obvezne. V naslednjem koraku pa moraš zagotoviti pravično obravnavanje vseh, ki jih kršijo. Tu si pa že v riti ker pod prvo tega ne boš sposoben zagotoviti in pod drugo, ker te bodo vlačili po sodiščih.

    Praktično edina obveza, ki jo imamo do države, je izvajanje odstrela. Ostalo je več ali manj palamudenje.
    Streli na divjad na silo pa nikoli niso bili dobra stvar, kdor rad lovi, pa ga ne rabiš siliti.
    Zato je recept čisto enostaven. Tistim, ki radi jagajo, to čimbolj omogoči, sproščaj odstrel trofejne divjadi, če do določenega roka plan ni realiziran tudi tistim, ki so jo že uplenili. Nagrajuj odstrel netrofejne divjadi ali veži odstrel trofejne na pokrivanje z netrofejno a bodi pri tem popustljiv, če je plan narejen.

    Skratka spodbujaj zainteresirane in ne vzbujaj nezadovoljstva z bezanjem v neaktivne. Če nič drugega plačajo članarino in opravljajo delovne ure. Če si sposoben boš pa tudi te animiral če ne za lov pa za kakšno drugo delo v društvu. Dobra volja je najbolja!

    Seveda pa lahko probaš tudi z gajžlo. Pa javi kako gre!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •