Stran 21 od 23 PrvaPrva ... 1117181920212223 ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 228

Tema: Izbira kalibra ter modela prve puške

  1. #201

    Privzeto

    Ne me narobe razumet. Ne skačem z ene puške na drugo katero bom vzel. Povedal sem katera mi je bila všeč, kako mi je padla v ramo, delovanje, estetika. Končno se bom odločil, ko bom testiral več pušk v živo. Kaliber bo klasičen in univerzalen, primeren dolžini cevi.
    Predstavo imam dosti boljšo, manjka mi pa še veliko testov v živo! To je to

    Teorija je zdaj vredu, prakse pa mi še veliko manjka. Med pripravništvom bo treba čim več stestirat. Zato pa je pripravništvo
    Hvala vsem, ki ste mi svetovali in pomagali. Sigurno pa bo v prihodnosti še kakšno vprašanje priletelo na forum.

  2. #202

    Privzeto

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    Sigurno pa bo v prihodnosti še kakšno vprašanje priletelo na forum.
    Si kar težko predstavljam, da obstaja še kaj kar na 21 straneh nismo obdelali.

  3. #203

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Si kar težko predstavljam, da obstaja še kaj kar na 21 straneh nismo obdelali.
    Imaš prav

  4. #204

    Privzeto

    Saj vem kaj si hotel povedat, puška ti je dobro ležala. Verjamem, da je zaradi kratke cevi 52 cm in skupne dolžine 105 cm delovala v roki priročno. To je dolžina povprečnega "štuca".
    Ampak ta puška je "textbook" primer kaj naj se ne bi kupilo, če hočeš kaliber, ki bo izkoristil kratko cev in ne bo preveč butal. Da ponujajo 30-06 in 7×64 z 52 cm dolgo cevjo, še prebavim, ampak 270 WSM in 300 WM prodajati v puški z 52 cm cevjo se pa lahko samo francoz spomne Magnum kalibri so predestinirani za cevi minimalno "24", če že ne "26". Pri "20" cevi 300 WM hendikepiraš na, če ne celo pod, raven 30-06 pri standardni cevi, ostane ti pa močan pok in odsun, ravno tako kot pri 52 cm cevi 30-06 hendikepiraš na raven 308 win, z močnim pokom in odsunom.
    Tukaj se ne gre zato, kateri kaliber je boljši, gre se zato, kateri kaliber bo bolje deloval iz kratke cevi.

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    Ne me narobe razumet. Ne skačem z ene puške na drugo katero bom vzel. Povedal sem katera mi je bila všeč, kako mi je padla v ramo, delovanje, estetika. Končno se bom odločil, ko bom testiral več pušk v živo. Kaliber bo klasičen in univerzalen, primeren dolžini cevi.
    Predstavo imam dosti boljšo, manjka mi pa še veliko testov v živo! To je to

    Teorija je zdaj vredu, prakse pa mi še veliko manjka. Med pripravništvom bo treba čim več stestirat. Zato pa je pripravništvo
    Hvala vsem, ki ste mi svetovali in pomagali. Sigurno pa bo v prihodnosti še kakšno vprašanje priletelo na forum.

  5. #205
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Mislim, da je 51 cm pri 30 06 namenjena za pogone, kjer streljamo na kratke razdalje in v gostem. Mene ne moti, za prežo je druga.

  6. #206

    Privzeto

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    eden najbolj priznanih balistikov Barens je v svoji novi knjigi "kalibri na svetu" napisal, če bi moral imeti samo eno puško, bi jo imel v kalibru 9,3x74R (zelo podobna balistika kot pri 9,3x62) in to je ustvarilo veliko polemik med američani, da je američan izbral evropski kaliber. Je pa nekaj res, da lahka puška z težko kroglo ne gre skupaj.

    pa še nekaj, moda je lahka puška, kljub temu, da se z težjo puško boljše strela. Ironija je pa ta, da je med lahko in pa TEŽJO lovsko puško razlike max 1,5kg pa se že vsi pritožujejo čez težko puško. Da pa naši lovci nosijo sabo 10 do 30 kg odvečnega špeha se pa noben ne pritožuje
    Kje bi se dalo dobiti to knjigo?

  7. #207

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Glede na to, da je v debati predlog za izvedbo forumskega srečanja predlagam naslednje. Naj vsak prinese na srečanje svojega paradnega konja ali pa delovno krepelo, kar mu pač puška je, in omogočimo zainteresiranim mladim lovcom, da bodo dali kak strel s puško, ki jih zanima.

  8. #208

    Privzeto

    Pred kratkim sem pisal, da ni dobro imeti za vsako divjad drugo puško. Vlada pripravlja obdavčitev orožja.
    Citat iz foruma Strelec: V Srbiji je davek na orožje , tudi naša vlada je že vložila za predlog za davek na orožje ,ki pa ne bo mali na leto.

    Tako bomo tisti, ki imamo orožje za šport (lov, strelstvo) v neenakem položaju z drugimi športnimi rekviziti. Lok ali smuči ne bodo obdavčeni.

  9. #209
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Glede na to, da je v debati predlog za izvedbo forumskega srečanja predlagam naslednje. Naj vsak prinese na srečanje svojega paradnega konja ali pa delovno krepelo, kar mu pač puška je, in omogočimo zainteresiranim mladim lovcom, da bodo dali kak strel s puško, ki jih zanima.

    Se pridružujem temu predlogu in če obstaja obojestranska želja lahko mi na takšno srečanje prinesemo večjo izbiro strelne optike, da se tudi to preizkusi.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  10. #210

    Privzeto

    Dobra ideja!! Se pa morajo lastniki pušk pa vi odločit če imajo/imate voljo in čas to izvesti. Če se to izvede je dobro, da pride vsaj nekaj pripravnikov in mladih lovcev, ki se za to zanimajo, da bi se stvar na koncu obnesla.

    Kdaj in kje pa bo forumsko srečanje?

Stran 21 od 23 PrvaPrva ... 1117181920212223 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •