Stran 19 od 23 PrvaPrva ... 9151617181920212223 ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 228

Tema: Izbira kalibra ter modela prve puške

  1. #181

    Privzeto

    In mu bojo podtaknili prvi kramp,ki bo nekomu viška. Jaz sem tudi poslušal mentorja,potem pa orožje naprej prodajal zaradi neustreznosti. Seveda za dost manjši denar.

  2. #182
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Zakaj ti je tako pomembna teža, da gledaš že na vsak gram? A boš streljal iz roke na divjad?
    Zakaj misliš, da je lahka puška boljša za streljat iz roke?
    Ti jaz povem, da ni.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #183

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Js poznam 2, ki sta priznala da sta ga s 300wsm posrala(pa veš da je to kar velik odstotek, glede na to, koliko slovenskih lovcev uporablja ta kaliber)
    Ja vrjetno jih je en tak nategno, tak ko so kerga drugege za ker drug kaliber Jaz vedno pravim, da more vsak se najprej vprašat, kaj in zakaj rabi pol pa iskat kaliber..

    Aja, zakaj sta ga pa posrala?

  4. #184

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Ravno zato, ker eni razmišljajo tako kot ti in sicer, da daš neusposobljenemu človeku takoj v roke močno puško, se ena tretjina jagrov v vsaki LD boji lastne puške in so jagri samo na papirju. Enkrat na leto pred občinstvom ustreliti na nastrelitvi je pa za njih najhujša nočna mora. Kako to izgleda vidim vsako leto na nastrelitvi in me ne boš prepričal v nasprotno.
    Še v vojski so nam najprej v prvi fazi dali streljati z MK in šele nato z 7,62×39, šele v drugi fazi pa smo streljali z 7,92×57, puškomitraljezi, ostrostrelskimi puškami in ostalo eksotiko. Menim, da najbrž že vejo zakaj je tako.[/B]
    Verjetno niste s vsako puško streljali po eno ali dve leti? Normalno, da se da pripravniku naprej streljat z MK in se pol stopnjuje, pa glih zato govorim, da ima mentorja, da bo te stvari probal. Nebo menda prvi šus s svojo puško dal? Nerabi pa trenirat en let, da lahk pol po stopnicah hodi

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Glede na to, da meniš, da se z 222 da vse uplenit, mora pa fajn počiti, si očitno tudi ti eden od tistih, ki ga puška mora butniti, za pravo doživetje ob strelu...
    Vse se da pa uplenit tudi s 30-06 in 308 win, pa še zakonske etične in moralne norme izpolniš, pa še bistveno bolj sta primerna za začetnike in preprečevanje streloplašnosti kot kak 300 WM ali 9.3×62.
    Mogoče si malo narobe razumel ta del, predvsem iz vidika zajebancije. Nimam nobenih fetišev ob butanju puške nič bat Čeprav mi še vedno ni čist jasno zakaj butanje posplošujete z "velikostjo" kalibra. Slabo spasana .308win s kako močno municijo dost bolj butne, kot večina mojih pušk - sem imel že več primerov takih..

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    S tem, kako pomagajo mentorji in ostali prisotni, si pa še najbolj počil mimo. Nočem metati vseh v isti koš, ampak jaz sem poslušal mentorje in ostale mimoidoče, zapravil en kup denarja za kup pušk in optike, na koncu pa vseskupaj prodajam in kupujem novo. Od takih potem poslušaš, da je najboljša puška CZ, pa najboljša montaža je suhl montaža, pa najboljše naprožilo je nemško naprožilo, pa najboljša optika je 6×42, 308win je dovolj močan le za srnjad, najboljši kaliber je 8×57, najlepša puška je 40 let stara boroveljska bokarica, pa še bi lahko našteval, ker to so samo najbolj pogoste cvetke.
    Stainless cev, plastično kopito pa variabilni daljnogled so bili za moje "svetovalce" že bogokletne zadeve.
    Tud moj mentor ni bil glih biser, v lovski družini nimajo pojma o strelanju, kalibrih in še o veliko stvareh. Pa se mi kr zdi, da sm nekak dobro spelal in se odločil. Ker glede na to, kar si ti napisal, sploh nerabimo mentorjev. Če nas same neumnosti učijo. Novemu pripravniku ob vstopu v družino damo uporabniško ime in geslo od foruma in naj s pride sem učit

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Še enkrat ponavljam "moje mnenje", treba je začeti z nečim standardnim za čim manjši denar, potem pa nekaj let jagati in sam videti kaj potrebuješ za svoj način lova.
    S tem se popolnoma strinjam. Sem pa imel mogoče jaz malo več sreče kot kdo drug, ker sem že v prvem letu veliko prejagal z mentorjem in mi je bila odločitev lažja..

    Pa da nebo zej kake pomote, moj mentor ima Zastavo v .308win, pa češke patrone, če se razumemo

    Lp

  5. #185

    Privzeto

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    ... Novemu pripravniku ob vstopu v družino damo uporabniško ime in geslo od foruma in naj s pride sem učit
    ...
    Normalno in brez dvoma!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #186

    Privzeto

    Ne zakaj, jaz sem šel preizkusiti več bokarc in sem dal lastniku orožja vsaj toliko, da je pokril stroške nabojev. Ne vem kaj je tukaj nategunskega.
    Ali ti, ko greš kupovati avto vedno samo pogledaš in kupiš? Brez testne vožnje, primerjaš s podobnimi vozili v istem razredu ali cenovnem rangu?

    Če je to nategunsko...meni se ne zdi. Vedno so me učili: Ne stori drugemi katr ne želiš da drug tebi. Če bi h meni prišel kdo preizkusit orožje, pa naj.

  7. #187

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Normalno in brez dvoma!
    Hehe sej ideja ni slaba, kot pika na I

  8. #188
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Glede na to, da je v debati predlog za izvedbo forumskega srečanja predlagam naslednje. Naj vsak prinese na srečanje svojega paradnega konja ali pa delovno krepelo, kar mu pač puška je, in omogočimo zainteresiranim mladim lovcom, da bodo dali kak strel s puško, ki jih zanima.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #189

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Glede na to, da je v debati predlog za izvedbo forumskega srečanja predlagam naslednje. Naj vsak prinese na srečanje svojega paradnega konja ali pa delovno krepelo, kar mu pač puška je, in omogočimo zainteresiranim mladim lovcom, da bodo dali kak strel s puško, ki jih zanima.
    Ni problema in dobra ideja!

  10. #190

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    ... Če je to nategunsko...meni se ne zdi. ...
    Če res kupuješ, seveda probaš. Če pa še sam ne veš kaj bi rad in hodiš okoli ljudem čas krast, ko že veš, da tega ne boš kupil, se pa vsaj meni ne zdi fer in jaz tega ne počnem. Raje se pozanimam po prijateljskih vezah in probo spojim še s prijetnim lovskim ali strelskim druženjem.

    Sicer smo si pa različni.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 19 od 23 PrvaPrva ... 9151617181920212223 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •