Stran 13 od 23 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 228

Tema: Izbira kalibra ter modela prve puške

  1. #121

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    O tem pa jaz nisem tako prepričan.
    hja, razlagali so nam že..

  2. #122
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Alojz in rws, tukaj sta se še imela rada...

  3. #123

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    ko smo že pri spraševanju in puškah - pozna kdo (nove) Voere puške? meni izgledajo zelo lično:

    Npr.: http://www.voere.com/en/waffentechni...affen/lbw.html
    Estetsko zgleda vredu!

  4. #124

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Alojz in rws, tukaj sta se še imela rada...

  5. #125

    Privzeto

    Po naročilu izdelana puška ni nič drugačna od serijske v enakem cenovnem rangu (eden od mojih dveh 30-06 je bil po naročilu izdelan, drugi pa serijski). Po naročilu izdelana puška je sicer lahko super, če se sam toliko spoznaš, da ti ne prodajo mačka v žaklju. Pri tem mislim na zadeve, kot je npr. nemško naprožilo, katerega ti bo svetoval vsak puškar, je pa od posameznika odvisno, ali mu bo tudi odgovarjal ali ne. Meni pač na koncu ni odgovarjal. Vseskupaj vedno pripelje do tega, kar že par tednov pisarimo, da je treba imeti nekaj lastnih izkušenj in šele potem vidiš kaj rabiš in kaj ti odgovarja. Zato ni pametno na prvo žogo kupovati, nekaj kar misliš da boš rabil. Tukaj pri tebi THEHUNTER vidim sebe pred okoli 7 leti. Vse me je zanimalo, vse sem hotel vedeti, vse sem hotel poizkusiti. Po neutrudnem branju foruma in zbiranju informacij, ko sem bil popolnoma prepričan, da točno vem kaj potrebujem, je v omaro prišla po naročilu izdelana puška, katera me je takrat stala 3000 €. Vse lepo in prav, puška je bila lepo narejena, z zelo kvalitetnim daljnogledom, ampak ko sem jo začel med skoraj vsakodnevnim brakiranjem vlačiti po grmovju sem ugotovil, da je predolga, prenerodna, da nemško naprožilo ni najbolj primerno za pogone, da je daljnogled prevelik za pogone... in ko so se še na kopitu začele poznati prve praske, me je pa do konca stisnilo, stari jagri so svetovali češko bokarico in hitro je bila v omari (ko jo je že nekdo omenjal par postov nazaj) kombinirka 7×57R/12, katera naj bi bila torej namenjena brakiranju in pogonom na sploh, tadolga puška pa naj bi bila le še za na prežo. Vse lepo in prav, dokler sem z njo brakiral in nič streljal - kratka, robustna in nič je ni bilo škoda - ko pa je bilo treba na štant, pa je bila spet napačna puška v rokah, saj sem z njo kljub precej srečanji s prašiči uspel uplenit le enega ozimca. Preprosto mi ni ležala, pa ne rečem, da komu drugemu pa ne bi čisto v redu ležala ampak meni pač ni. Motila me je varovalka na braniku sprožilca in posledično neroden dostop do nje, motila sta me dva sprožilca in posledično sem vedno pritiskal napačnega itd... o tem sem že pisal v drugi temi če koga zanima naj tam prebere. Zato je prišla v omaro že tretja puška, ki naj bi bila namenjena le za stojišče na pogonu. Vse lepo in prav, super puška dokaj kratka, uravnotežena, direkten sprožilec, snemljiv nabojnik, prava širokokotna optika, vse ok. Ampak na koncu se pa vprašaš, čemu tri puške v omari, ko bi lahko imel eno samo, ki bi izpolnjevala vse namene. Mogoče na njo dve optiki in to je to. Hočem povedati, da če bi takrat vedel, kar zdaj vem, bi gotovo svoj denar drugače in bolj pametno porabil. Ampak takrat sem pač, tudi na podlagi branja in spraševanja na teh forumih mislil, da točno vem kaj rabim, pa nisem vedel nič, mnenja na forumu pa so me včasih le še dodatno zmedla. Zato še enkrat napišem, da je treba nekaj let jagati, potem pa sam ugotoviš kakšen način lova te veseli, katero divjad največ jagaš (nima smisla imeti 8×57, potem pa z njim srnjad in ozimce jagati, ker bo za ta namen boljši npr. 308 win) in katero orožje ti bo za tvoj način lova in divjad, ki jo boš lovil najbolj odgovarjalo.
    THEHUNTER, če že greš v nakup novega orožja, ne zapravljaj preveč denarja, ker bo puška tako ali tako po vsej verjetnosti čez nekaj let že v malih oglasih. Tak je trend tudi pri pripravnikih, ki zdaj prihajajo k nam v LD. Kupijo nekaj, kar mislijo da bodo rabili čez 2 leti pa menjavajo. Kupi nekaj, za kar boš z orožjem, optiko in montažo vred dal res cca 2 jurja (mogoče bi bilo še bolje kupiti nekaj rabljenega, kar bo še ceneje) da izguba ko boš prodajal ne bo prevelika (ali pa da škoda ne bo prevelika, ko jo boš med brakiranjem poškodoval).
    Last edited by Deerhunter; 5. January 2014 at 22:27.

  6. #126

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Alojz in rws, tukaj sta se še imela rada...
    Ja ta tarča je res super. Sedaj sem pa v dvomih, če je res na 300m. Je prevečkrat trdne izjave spreminjal.

  7. #127

    Privzeto

    Deerhunter. Ko berem tvoja dolga dva zadnja posta ne morem verjeti. Kot bi jaz pisal
    Pa sva se nazadnje okrog kratkih 308 in 30-06 skoraj skregala. Pa, da je ena prava puška dovolj ? Ja nekateri hitro dojemajo. Pa brez zamere. Sem vesel, da je tako. Pa Thehunter komur sta bila posta namenjena verjetno tudi.

  8. #128

    Privzeto

    Res je nisem še streljal z 9,3. Poznam pa ljudi, ki so in vsi se pritožujejo nad odsunom. In to že na strelišču, ko imaš idealne pogoje, tudi se imaš čas pripraviti na strel, dobro prijeti puško, imaš naslon, podstavek za kopito... Mogoče se odsun na strelišču res ne zdi nič posebnega. Kaj pa pogon, ko je treba oddati več zaporednih natančnih strelov brez naslona?... Res da nisem streljal z 9,3 na pogonih, sem pa s kombinirko na pogonih streljal idealke iz gladke cevi na prašiče in tisto iz kratke cevi na češki kombinirki najbrž tako ali še bolj udari in rukne kot 9,3. Pri mojih 90 kilah me tak strel z idealko premakne za pol metra nazaj, me zmede, posledično izgubim tarčo in nekaj dragocenih sekund da se spet pripravim na strel in ujamem tarčo, povrhu vsega pa včasih na očalih začutim opozorilen "poljub" okularja daljnogleda, kar v tisti situaciji res ni prijetno. Medtem ko se ukvarjam s takimi neumnostmi, namesto da bi streljal, pa prašiči gredo, v parih sekundah je vsega konec, morda jih spet 2 leti ne bom videl v pogonu. Kaj je meni tega treba, raje imam udoben kaliber s katerim vem da bom bolje, lažje in natančneje ustrelil.

    Vsi, kateri imate 9,3 prosim brez zamere, kot sem že napisal, vi že veste zakaj to imate in znate to uporabljati. Hotel sem le povedat, da tak kaliber ni najboljša izbira za nekoga, ki nima izkušenj s streljanjem...

    Citat bumbum je objavil: Pokaži objave
    Časa imaš še dosti, zato preglej tolikor kot se da. Kot ti je že rws napisal, poglej še tikko. Titan 6 bo tudi zadovoljil vse potrebe in hkrati boš tudi ugodil forumašem, kajti obstaja možnost menjalnih cevi. Tako boš lahko kupil vse predlagane kalibre in čez čas ugotovil da je 9.3 super zadeva, ne pa strašni bavbav, pred katerim te strašijo ljudje, ki z njim še niso imeli opravka
    Pa če imaš kje možnost, poglej še za Heym in Haenel repetirke...

  9. #129

    Privzeto

    Fantje jaz grem spat. Bo Deerhunter naprej pisal enako kot bi jaz

  10. #130

    Privzeto

    Sem vas pa kar zmatral z vprašanji . Še enkrat hvala vsem za nasvete in pomoč!!!
    Smernice zdaj imam! čaka me še preizkus pušk v živo in na strelišču. potem pa pade končna odločitev, da bo denar res vložen nekam, kar se bo splačalo.

    Imaste pa super urejeno. Alojz je do te ure, potem naprej Deerhunter, potem pa kdo bo naprej . Malo heca.

Stran 13 od 23 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •