Stran 1 od 13 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 129

Tema: kaliber 22-250

  1. #1

    Privzeto kaliber 22-250

    Pozdravljeni prijatelji lovci.Zanimam se za nakup puške manjšega kalibra,s katero bom lahko streljal tudi na daljše razdalje.Puško bom uporabljal tako za odstrel srnjadi,kot za lisice ipd.Kolebam med tremi kalibri 223,243 in 22-250? najbolj pa me zaenkrat drži 22-250.Edina skrb,pa je nabava municije,ker je zelo malo izbire v tem kalibru
    Vse z konkretnimi izkušnjami,prosim za pomoč Hvala

  2. #2

    Privzeto

    Med naštetimi nebi izbiral ampak bi vzel 243.
    To je v angliji najbolj pogost kaliber, skupaj z 308.

  3. #3

    Privzeto

    Zanima me bolj konkretno,zakaj? A imaš izkušnje tudi z 223 oz 22-250...

  4. #4

    Privzeto

    22-250 za srnjad ne mara nihče. Beri tuje forume. Hrvati so ga čisto skritizirali.
    223 je pa tako. Puška mora imeti twist 8 ali več, da lahko streljamo tudi krogle preko 55grain. Lahke krogle delajo pa isto. Podpludbe , zelo pogosto ni izstrela, divjad pa zbeži. Za lisice je sicer dobro (varmint krogla) če ni izstrela. Za srnjad pa ne bom razlagal.
    243 pa je le zožen tulec od 308. Kar dobra izbira nabojev. Bistveno manj težav.
    Pričakujem, da me bo kakšen lastnik prvih dveh kalibrov demantiral. Ampak to je le moje mnenje.

  5. #5

    Privzeto

    Sj ravno na tujih forumih so jo,zelo pohvalili.V srbiji naj bi kar veliko streljali z tem kalibrom ali pa z 223...Ima jo tudi moj znanec,ki jo zelo pohvali!? Nisem pa se videl srne ustreljene z tem kalibrom,tko da tesko kaj recem.243 pa vem da pohvalijo,baje pa ni tako precizna kot 22-250...Rad pa bi iskreno mnjenje nekoga ki jo ima oz jo je imel?

  6. #6

    Privzeto

    Gilthead, kupi 22-250 upleni srnjad in jo prinesi meni pregledat. Bosta letela srnjad, ti in puška! Malo heca!
    Moj lovski tovariš je letos pojagal s tem kalibrom. In pripeljal kos k meni. Obljubil sem mu, da ko bo naslednjič še kaj uplenil s tem kalibrom, mu iz puške naredim fajfo. Ne podplutbe, to je premili izraz. Črna župa čez celo žival! Ta kaliber je prehiter za naše razmere. Mogoče se dobro obnese za res dolge razdalje in za kakšne prerijske pse in podobno.
    Sam sem lani po dolgih letih uporabe veselo prodal 222rem tudi zaradi podpludb in zaradi istih težav kot jih našteva Alojz. 223 je pa še malo hitrejša.
    Predlagam, da poslušaš Alojzov nasvet.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #7

    Privzeto

    Ja verjamem,da so tezave z hitrimi kalibri,sam problem je tudi z mojim 7-64:-) ko uplenim srno ali mladica,je ravno tako razbit,tako da...pri preciznih manjsih kalibrih bi lahko streljal v vrat in bi bilo vsaj skode manj

  8. #8

    Privzeto

    Citat GILTHEAD je objavil: Pokaži objave
    Rad pa bi iskreno mnjenje nekoga ki jo ima oz jo je imel?
    Jaz jo nimam in jo ne bom imel nikoli. Najmanjši kaliber po mojem okusu je 6,5.
    Imam pa nekaj malega izkušenj z orožjem. In parkrat sem iskal ranjeno divjad z 223 ali 243. Pa večkrat čistil. Zato razumem Sršena.
    Lastnik sicer lahke in všečne mini mauser 223 je bil tako razočaran, da jo je hotel takoj prodati. Potem sva napolnila TTSX krogle na minimum in sedaj čakam kakšen bo rezultat prve uplenitve. Problem je, ker težje krogle (več kot 55grain) hudo razmetava.
    Kdor pa ima 308 lahko pri nas praktično strelja vse. Če boš rekel, da ima prevelik padec, lahko te naboje z 6gr kroglo napolniš tako, da so hitrejši od 223.

  9. #9

    Privzeto

    Vzemi .243.
    A 7x64 pa ni precizen za strel v vrat? Sam nikoli ne streljam v vrat, pri 7x64 pa samo pravi naboj vzami pa ne bo preveč razbito.
    Last edited by jazbec; 2. March 2013 at 21:04.

  10. #10

    Privzeto

    Citat GILTHEAD je objavil: Pokaži objave
    pri preciznih manjsih kalibrih bi lahko streljal v vrat in bi bilo vsaj skode manj
    Pri takih argumentih se mi pa pritisk dvigne
    Sebe imam za dobrega strelca, pa nikoli ne streljam v vrat. Ali v glavo od spredaj ali v trup za plečko.

Stran 1 od 13 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •