Stran 7 od 11 PrvaPrva ... 34567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 104

Tema: Slika najdene krogle

  1. #61
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    alojz1, spet ni tako preprosto kot govoriš
    Za primer, pri 70° strelu navzdol, puška nastreljena na 100m v piko, ima še na 200m +9cm, na 300m še +5cm!(kot veš, do 100m krogla nikoli ne preseže višine kolikor je med cevjo in daljnogledom(3-5cm), čemu torej na 200m +9cm?
    Računal sem z Hornadyjevim balističnim kalkulatorjem.
    Za navadne smrtnike, ki streljamo z daljnogledi brez vgrajenih instrumentov in računalnikov, je od nekdaj veljalo: če streljaš strmo navzgor ali strmo navzdol, meri nizko. Potrditev tega pravila je lepo razvidna iz zgornje sheme, koliko nižje pa mora vsak sam ugotoviti in preprosto ni nikoli.
    Da se vrnem na temo, za zgrešeni ali oplazni strel je lahko morje objektivnih in še več subjektivnih vzrokov, nikakor pa po takem strelu ne moreš ocenjevati kvalitete krogle.

  2. #62
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    @alojz1
    prej sem pisal z mobitela in sem probal na čim krajši način razložit... Lepo da si ti potem razložil kot treba
    lp MAj

  3. #63

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Za primer, pri 70° strelu navzdol, puška nastreljena na 100m v piko, ima še na 200m +9cm, na 300m še +5cm!(kot veš, do 100m krogla nikoli ne preseže višine kolikor je med cevjo in daljnogledom(3-5cm), čemu torej na 200m +9cm?
    Računal sem z Hornadyjevim balističnim kalkulatorjem.
    Jao fantje. Zmenite se za tečaj balistike in uporabe daljnogledov. Optiktrade je pravi naslov. Jaz sem u penzionu
    RWS samo malo pomisli. Kaj pa 90 stopinj navzdol????? Takrat je krogla kar 1m nad merilno piko. Daj v balistični kalkulator če ne verjameš.

  4. #64
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    rws prevec se obremenjujes z ostrostrelskimi bedarijami...
    lp MAj

  5. #65

    Privzeto

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    rws prevec se obremenjujes z ostrostrelskimi bedarijami...
    Res je.
    Ampak preveč je takih, ki te bedarije ne razumejo, streljajo pa daleč. Pa ne na papir. TO pa je problem. Ni dovolj na Joutube gledati Long range hunting. Tisti imajo balistiko v mezincu. Pa tudi ogromno so postrelili na papir, preden so začeli v živo.

  6. #66
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Res je.
    Ampak preveč je takih, ki te bedarije ne razumejo, streljajo pa daleč. Pa ne na papir. TO pa je problem. Ni dovolj na Joutube gledati Long range hunting. Tisti imajo balistiko v mezincu. Pa tudi ogromno so postrelili na papir, preden so začeli v živo.
    ko si že tok brihten pa še povej koliko si jih falil ko si jih falil ko si streljal v glavo?

  7. #67

    Privzeto

    Fantje! Če hočete streljat na 200,300 al pa še več metrov je treba nabavit puško ustreznega kalibra,ne pa delat balističnih experimentv,kaliber 308 to vsekakor ni! Je nekoč en izkušen lovec rekel da 308 ni za drugo kot za vrabelne streljat(malo za šalo).

  8. #68

    Privzeto

    Citat pikolis28 je objavil: Pokaži objave
    ko si že tok brihten pa še povej koliko si jih falil ko si jih falil ko si streljal v glavo?
    Preberi gornji stavek. V jezi se delajo napake.
    Tako je po navadi. Ko nimate argumentov se začnejo žalitve. Če rečem, da nikoli boš rekel, da lažem. In nikoli konec.
    Za vajo streljam vrane odkar imam 308. Res ne toliko kot nekateri tule na vabnike. Ampak tudi še nisem zgrešil. Do 200m pa streljam.
    Če znaš, imaš ustrezno opremo in se ne precenjuješ ampak veš kje je omejitev potem ni problemov.
    Drugače, na bežečo divjad sem pa bolj slab. Sem tudi zgrešil. Tega se zavedam, zato se takih strelov izogibam.

  9. #69
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    alojz1, spet ni tako preprosto kot govoriš
    Za primer, pri 70° strelu navzdol, puška nastreljena na 100m v piko, ima še na 200m +9cm, na 300m še +5cm!(kot veš, do 100m krogla nikoli ne preseže višine kolikor je med cevjo in daljnogledom(3-5cm), čemu torej na 200m +9cm?
    Računal sem z Hornadyjevim balističnim kalkulatorjem.
    Mogoče boš odgovor na tole spoznal iz tegale prikaza. Z večanjem razdalje se vizirna linija in linija cevi vedno bolj odmikata med sabo, pri velikem kotu strela pa krogla kasneje začne padati in dalj časa sledi liniji cevi in se tako odmika od vizirne linije.
    Last edited by mugo; 20. December 2013 at 20:11.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #70
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Boljše ponazorjeno:
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 7 od 11 PrvaPrva ... 34567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •