Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 104

Tema: Slika najdene krogle

  1. #41

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    na 250m pade torej 31cm(niso to kaka predvidevanja, ampak balistični izračun).
    Če nima taktičnega križa ali odprtih kupol je to namikanje navzgor še vedno "na oko"
    Če imamo odebeljen križ ta na tej razdalji pokrije cilj in je takšno namikanje navzgor nemogoče ali vsaj hudo oteženo.
    Da boste prav razumeli si na papir narišite 5cm piko. Špica križa jo prekrije in jo ne vidimo. Zato namikamo navzgor na slepo.
    Last edited by alojz1; 19. December 2013 at 16:12.

  2. #42

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Če gre še enkrat mimo, pomoje ne bo med oglasi samo Los-ovo zrno, ampak v kompletu s Sakom in Swarovskim z6i
    Ja. Kdor na 250m ne pobere je res za penzijon. In potem bo šah špilal.
    Streljanje je eden redkih športov, ki ni omejen z leti. Sploh, če lahko uporabljamo dober naslon. Vse ostalo so izkušnje in rutina.
    Leta so ovira le, ko je treba komad iz grape ven spravit.

  3. #43
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Problem je bil samo ta, da je slabo ocenil, koliko je to 15cm pomerit preko gamsa, verjamem da je to lahko problem, sam še nisem bil v tej situaciji.
    Križ pa je pri tem daljnogledu povsem fin, sredi križa pa je pika(na 100m pokrije malo več kot 10ko).
    Last edited by rws; 19. December 2013 at 19:40.

  4. #44

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Problem je bil samo ta, da je slabo ocenil, koliko je to 15cm pomerit preko gamsa, verjamem da je to lahko problem, sam še nisem bil v tej situaciji.
    Kolikor sem iskal po takšnem merjenju so vsi pretiravali. Zadetek je bil previsoko ali čez. In malo krvi pri kozi kaže v to smer. Ali je po strelu padla?

  5. #45

    Privzeto

    Zakaj imam občutek, da je ene par "fantov" zgrešilo bistvo teme..?

  6. #46

    Privzeto

    Se ni zgodilo ne prvič, ne zadnjič.

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Krvi ni bilo, pomeril je pa toliko čez kozo, da je bila cela pika nad njo, kar je pa občutno premalo. Čez njo pa ni ustrelil, ker je puška na 100m nastreljena v piko(beri desetko).Zadnjih 15 strelov na tarčo na 100m niti en ni zavil iz devetice!
    Do sedaj je vedno, kadar je streljal tako daleč prestavil daljnogled, v tem primeru pa sem podvomil, da zaradi mraza korektura nebi delovala kot mora. Pred manj kot 14 dnevi sem nastreljeval puško pri cca -5°C in križa nisem spravil gor niti za centimeter!(sicer ni šlo za isto firmo, pa vseeno.)

  8. #48
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Se strinjam da smo malo zavili iz teme in se hkrati opravičujem!
    Tole je notranjost jelena(108kg), krogla je obstala pod kožo( 308win sierra pro hunter round nose 9.7g)

    tole pa je krogla:

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Tole pa je menda 243win(staro precej let), Prvi Partizan soft point 6.5g, ena krogla iz prašiča, ena iz jelena(včasih menda ni blo tako važno)

  10. #50

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Krvi ni bilo, pomeril je pa toliko čez kozo, da je bila cela pika nad njo, kar je pa občutno premalo.
    Do sedaj je vedno, kadar je streljal tako daleč prestavil daljnogled, v tem primeru pa sem podvomil, da zaradi mraza korektura nebi delovala kot mora. Pred manj kot 14 dnevi sem nastreljeval puško pri cca -5°C in križa nisem spravil gor niti za centimeter!(sicer ni šlo za isto firmo, pa vseeno.)
    Še včeraj si pisal, da se krogla ni odprla (in je zanič).
    Iz gornjega pa razberem, da sploh dvomiš v zadetek. In to že drugič na isti razdalji.
    Kaj je zdaj????
    Pred mnogo leti sem poznal samo eno monolitno - Avčinko.
    Potem sem nekomu iskal prašiča, ki ga je zgrešil na 15m. Pokazal mi je naboje Naturalis. Vedel sem zanje ampak so bili predragi za nakup. On jih je kupil ravno zato, ker so bili najdražji. Že drugič je zgrešil prašiča na blizu in je bil tako razočaran nad njimi, da je preostanek podaril prvemu i istim kalibrom.
    Dvoje je treba vedeti:
    - najprej je treba zadeti, da lahko ocenjujemo učinek
    - znanje ni moč kupiti.
    Seveda me je grdo gledal. In nikoli več "ni zgrešil".

Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •