Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 104

Tema: Slika najdene krogle

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Kar sem pisal pred iskanjem, so bila predvidevanja(tudi upanje sem imel, da gre za tak scenarij), ker vem kako nerodno gams pade in lahko slabši strel odnese zelo daleč.
    Glede daljave pa je bilo tako(sem ti takrat preko ZS lepo opisal), bilo je 220m, strmo navzdol, pod kotom okrog 40°, kjer naj bi krogla padla precej manj kot pri strelu vodoravno( in vsi stari gamsarji pravijo, da je treba pri strelu strmo navzdol pomerit nižje). Tokrat je bil strel 247m skoraj vodoravno! Pogoji za strel torej niso bili ravno podobni.
    Pride kako tako leto

  2. #52

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    ( in vsi stari gamsarji pravijo, da je treba pri strelu strmo navzdol pomerit nižje)
    Pri nas tudi izkušen lovec vedno pravi, če streljaš tarčo, ki je višje od tebe pomeri nad tarčo, ko pa streljaš navzdol pa nižje...pa mi ni čisto jasno zakaj, razen v primeru različnih razdalj in leta krogle (padec krogle)...

  3. #53

    Privzeto

    Tale film si poglej in ti bo vse jasno.

  4. #54

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Pri nas tudi izkušen lovec vedno pravi, ...
    Očitno ni tako zelo izkušen! Vprašaj ga, če je fiziko šprical!
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    V vsakem primeru pade krogla manj, navzgor in navzdol.

  6. #56
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Pri strelu gor ali dol je strelska razdalja vodoravna razdalja do cilja. Tudi če z laserjem zmeris 180 m in je vodoravna 60 m streljas na 60 m. To je vzrok strizenja dlake
    Last edited by Ostrorogi; 20. December 2013 at 10:52.
    lp MAj

  7. #57

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    V vsakem primeru pade krogla manj, navzgor in navzdol.
    Kar je razvidno priložene sheme:

  8. #58

    Privzeto

    Kot, da nihče ni osnovne šole opravil. Ostrorogemu je jasno vendar napiše za večino nerazumljivo.
    Dejanska izmerjena razdalja je hipotenuza pravokotnega trikotnika. En kot je 90 stopinj, drugega določimo. Izračunamo kateto ki jo upoštevamo pri korigiranju.
    Moramo torej določiti kot. Pri tem pa spet na oko pretiravamo.
    Najbolje je to veščino pridobiti v praksi in večkrat streljati v naravi. Ne samo na strelišču.
    V naravi pa pravijo ponekod da ne smemo trenirati. Potem pa kar v živo. Zato pa je tako kot je. Divjad ranjena, mi pa vsi pametni za ekranom.
    Bravo Hubert. Sedaj pa še v praksi na različnih razdaljah sprobat.

  9. #59

    Privzeto

    Citat Hubert je objavil: Pokaži objave
    Ali jo je dosti manjkalo? Na sliki zgleda da je skorj cela razen konice.
    Saj je bila cela. Košuta pa kakih 300m od nastrela v taki goščavi da je brez psa sigurno nebi našel. Krvi ni bilo praktično nič.

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    alojz1, spet ni tako preprosto kot govoriš
    Za primer, pri 70° strelu navzdol, puška nastreljena na 100m v piko, ima še na 200m +9cm, na 300m še +5cm!(kot veš, do 100m krogla nikoli ne preseže višine kolikor je med cevjo in daljnogledom(3-5cm), čemu torej na 200m +9cm?
    Računal sem z Hornadyjevim balističnim kalkulatorjem.

Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •