Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 31

Tema: Strelivo za 308win (mauser)

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    To je pač nadarjenost.
    A bebebee, to ni nadarjenost. Nekej je natrenirov. Ostalo, ko zastreli, pa ne prikažejo v posnetku. Itak je pa to snemano v obori, za reklamo, tako da od 20ih poskusov, ko mu prašiči zakrožilo, že 3 obrne.

    Pol pa še ornk kaliber in mehka krogla, saj jim ni mar za poškodbe, pol pa to vse pade...
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  2. #12

    Privzeto

    Ti posnetki so iz oddaj Wild Boar Fever 1 do 4. Ta mesec bo izšel peti del, ki je bil posnet v Romuniji. Ta fant večinoma uporablja Sauer v kal. 270win, občasno pa Blaser v 30-06. Strelivo je večinoma RWS, v prvih dveh delih so mislim da uporabljali tudi Lapuo. Dobi pa človek ob gledanju takih posnetkov dejansko lažen občutek, da je zadevanje divjih prašičev na pogonih zelo enostavna zadeva in da ob zadetku večinoma vse pade v ognju. Potem pa greš v pogon zadaneš prašiča za plečko in gre naprej kot da mu ni nič še 200m in ti ni nič jasno, tudi jaz sem imel take primere Vprašanje je pa koliko posnetkov je izrezanih ali prirejenih, zaradi zgrešenih strelov, zastrelitev... Treba se je zavedati da so te oddaje posnete tudi kot nekakšna reklama za orožje, optiko, strelivo, obleke in vse ostalo kar je prikazano v oddajah. Sponzorji najbrž v veliki večini tudi financirajo te oddaje.

  3. #13

    Privzeto

    vidim da je odziv na žalost točno takšen kakšen sem pričakoval... :(
    naj samo povem za vse "ostrostrelce", da sem samo v prejšnjem letu uplenil 11 prašičev od tega 6 na pogonu, torej v teku od tega jih je 5 padlo v ognju(zadetek v glavo vrat hrbtenico) kar ni nič nenavadnega, iščem pa naboj ki bi mi služil bolj za na čakanju pri "šolskem" strelu za pleče, ker ko ga tam primem z S&B 9.7 SPCE g. prašiček pobegne 50-100m v grmovje in trn!!! in po temi in sam ga tam ne bom hodil z lučjo iskati sam ranjenega 100kg prašiča!!
    bi pa z veseljem povabil vsakega "ostrostrelca" da me nauči zadet prašiča pri vidljivosti ob ne ravno polni luni na cca 100-150m da ga zadane v vrat glavo in podobno pa če slučajno ne bo glih "padel v ognju" da gre malo pošarat po grmičkih za njim!!vsi interesenti na z.s...
    pa lovski zdravo

  4. #14

    Privzeto

    Imaš prav. V vsaki temi se takoj nabere en kup komentarjev, ko pa vse prebereš pa ugotoviš da si z vsem skupaj lahko bore malo pomagaš. Noben od nas ti pa ni še niti enega dejanskega naboja predlagal
    Mogoče je to zato, ker idealne krogle pač ni, ali pa je treba krogle, ki dobro delajo prikrivati, da jih v trgovini zaradi prevelikega povpraševanja ne bi razprodali

  5. #15

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Mogoče je to zato, ker idealne krogle pač ni,
    To bo
    Ne more krogla delati na 50m enako kot na 300. Ali na 7kg mladiču enako kot na 200kg jelenu. Najbolj pokriva to katerakoli monolitna krogla. Ampak za večje razdalje ni razen v hitrih kalibrih kot je 300 wm ali 7 rem mag. Pod 500m/s se enostavno ne odpre. Nalepil sem sliko srne kjer se pri 296m ni odprla, ko je bil zadetek med rebri. Pa takoj nekdo napiše, da je takšna krogla zanič.
    In vsak, ki se vsaj malo spozna na balistiko bo to vedel. Zato me kar motijo vedno ista vprašanja. Kot, da nihče ne bere.
    Najde se kdo, ki hvali eno kroglo. Pa ne napiše za kakšen kaliber. To je zelo pomembno. Pri različnih hitrostih se svinčena obnaša zelo različno.
    Last edited by alojz1; 3. December 2013 at 12:53.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat jagermaister11 je objavil: Pokaži objave
    vidim da je odziv na žalost točno takšen kakšen sem pričakoval... :(
    naj samo povem za vse "ostrostrelce", da sem samo v prejšnjem letu uplenil 11 prašičev od tega 6 na pogonu, torej v teku od tega jih je 5 padlo v ognju(zadetek v glavo vrat hrbtenico) kar ni nič nenavadnega, iščem pa naboj ki bi mi služil bolj za na čakanju pri "šolskem" strelu za pleče, ker ko ga tam primem z S&B 9.7 SPCE g. prašiček pobegne 50-100m v grmovje in trn!!! in po temi in sam ga tam ne bom hodil z lučjo iskati sam ranjenega 100kg prašiča!!
    bi pa z veseljem povabil vsakega "ostrostrelca" da me nauči zadet prašiča pri vidljivosti ob ne ravno polni luni na cca 100-150m da ga zadane v vrat glavo in podobno pa če slučajno ne bo glih "padel v ognju" da gre malo pošarat po grmičkih za njim!!vsi interesenti na z.s...
    pa lovski zdravo


    S šolskim strelom za pleče nikoli in z nobeno kroglo ne bo padel v ognju, vendar je vsak prašič preden prideš do njega mrtev, tako da se ne rabiš bat.
    Kroglo pa kar isto obdrži.

    Jaz pa povem za tebe, da sem v mesecu novembru 2013 uplenil 13 komadov jelenjadi in prašičev s kalibri 9,3*62, 9,3*74 in 243 win in to s kroglami Lapua Mega, Rws Uni in S&B SP in so prav vsi bili v krogu 20 metrov od nastrela. No enga prašiča sem celo zgrešil oz slabo zadel v mehko in se pač organizatorjem lova bi dalo poiskati. Toliko o referencah...
    Last edited by muzikant; 3. December 2013 at 13:10.

  7. #17

    Privzeto

    Citat jagermaister11 je objavil: Pokaži objave
    iščem pa naboj ki bi mi služil bolj za na čakanju pri "šolskem" strelu za pleče, ker ko ga tam primem z S&B 9.7 SPCE g. prašiček pobegne 50-100m v grmovje in trn!!! in po temi in sam ga tam ne bom hodil z lučjo iskati sam ranjenega 100kg prašiča!!
    In to napišeš ti, ki imaš vedno psa z sabo. In zjutraj ob 6 uri ti ni treba na šihtu kartice štemplat. Kvečjemu ti štemplaš kakšno bukev. Kadarkoli preko dneva.
    Vsak pameten bo ponoči po strelu šel domov v toplo posteljo, ki jo žena greje. Transport pa pustil za zjutraj.
    Last edited by alojz1; 3. December 2013 at 13:20.

  8. #18

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    In to napišeš ti, ki imaš vedno psa z sabo. In zjutraj ob 6 uri ti ni treba na šihtu kartice štemplat. Kvečjemu ti štemplaš kakšno bukev. Kadarkoli preko dneva.
    Vsak pameten bo ponoči po strelu šel domov v toplo posteljo, ki jo žena greje. Transport pa pustil za zjutraj.
    glede na to da imam še več kot 30 let delovne dobe pred seboj se nebi preveč strinjal s tabo...mi je pa sama ideja zelo všeč!
    psa pa na lov nikoli ne jemljem razen drugi dan za iskanje.
    me pa zanima kakšno ime proizvajalca teh monolitnih krogel ki si jih omenil!??

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat jagermaister11 je objavil: Pokaži objave
    me pa zanima kakšno ime proizvajalca teh monolitnih krogel ki si jih omenil!??
    Veliko o tem imaš v drugih temah že napisano.
    Na kratko:
    Slovenska krogla LOS (če polniš sam),
    serijski naboji: Lapua Naturalis, Hornady GMX, Remington Copper solid, Barnes TSX (polnjeni ŠE v SB, Sako), Nosler E-Tip, RWS EVOLUTION GREEN, Winchester Razor Back XT in Power Core 95/5...
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #20

    Privzeto

    Evo Mugo je na tekočem. Še jaz nisem vedel, da jih je toliko.
    Grom je pa pozabil. Ampak za 19€ škatla se našim trgovcem ne splača prodajati. V Avstriji pa.

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •