Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Škoda na njivi, ki jo povzroča divjad

  1. #1

    Privzeto Škoda na njivi, ki jo povzroča divjad

    Dokler smo pasli govedi je bil mir, potem pa ko nismo več sem zagradil z mrežko radič, endivjo in glej ga zlomka srne pride notri vseeno.
    Ko grem peš pa vidim kolk je teh srn, ukrepa noben saj ni slišat strelov okol.
    Sem pa nekje vmes Butajnova-Planina nad Horjulom-Setnik.
    Zdaj kar je je, ostalo kaj dost ni razen požrto.
    Na travniku je zgodba bila ista divji prašiči, ampak jaz ga še nisem srečal.

  2. #2

    Privzeto

    Kaj predlagate v bodoče? Kakšno odganjalo za srne?

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Kontaktiraj lokalno lovsko družino in jih opozori na problem.
    Če hočeš 100% zaščito pomaga ograja, ampak 2m visoka.
    Pomagajo tudi kemična odganjala za divjad.

    Če ti je v uteho, jaz sem lovec, veliko lovim in tudi precej uplenim, pa vseeno mi srne doma na vrtu večkrat povzročajo podobne težave kot tebi. Požrejo zelenjavo, oglodajo drevje. Pridejo ponoči, ko se jih ne sme streljati. Tudi če v okolici uplenimo precej divjadi, bo v času, ko je najprivlačnješe tisto, kar je na vrtu, nastal škoda. Ne pomaga drugega kot da sam poskrbim za zaščito z mrežo in premazi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #4

    Privzeto

    Najbolje je, da posadiš toliko, da bo za vse dovolj.

  5. #5

    Privzeto

    Pri nas večje škode rešimo tako, da lastniku kupimo ali posodimo električni pastir, ki ga seveda mora vzdrževati kakor tudi ograjo.

  6. #6

    Privzeto

    Saj niso samo srne so tud lisice, enkrat v pomladi sem izza smrekce (skrit) opazoval mlade kune v drvah
    Bom drugo leto v zemljo dal višje količke ter mrežo.

  7. #7

    Privzeto

    Zlasti mlade kune in lisice ti lahko naredijo ogromno škode na radiču in ti grozno razrijejo travnike. Mogoče pa se ti kdaj celo prikažejo bele miši, ko skrit za smrekcami opazuješ mlade kune kako ti žrejo radič.

  8. #8
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    Zlasti mlade kune in lisice ti lahko naredijo ogromno škode na radiču in ti grozno razrijejo travnike. Mogoče pa se ti kdaj celo prikažejo bele miši, ko skrit za smrekcami opazuješ mlade kune kako ti žrejo radič.
    andrej50 to pa je odgovor.

  9. #9

    Privzeto

    Pa ne opaziš, da se tiguan, ki verjetno niti ni lovec, norčuje iz lovcev ?

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •