Stran 17 od 29 PrvaPrva ... 713141516171819202127 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 283

Tema: Igrice KZS

  1. #161

    Privzeto

    Kolega Aron ni potrebe po jezi ali celo kakšni prikriti užaljenosti. Jaz vam ne morem več ne koristiti in ne škodovati. Zamisli pa se le malo nad številom razno raznih organizacij, ki mešajo meglo po lovski kinologiji. Poskusil sem jih v mislih našteti, pa mi ni uspelo vseh in sem se vdal. Če se v vsebini lovske kinologije ne bo nič spremenilo, potem je vseeno ali je to novo društvo dodatno zraven vseh ostalih vključeno v KZS ali v LZS ali pa morebiti celo v ornitološko ali ribiško organizacijo.

    Kolega Aron se spomniš tiste stare dobre Miki Musterjeve TV reklame za Jelovico: HE..HE..HE NE BO VAM USPELO, KER TO so slovenski lovski kinologi ( stari in mladi, ker med njimi v miselnosti tako ni nobene bistvene razlike )!

    Pa lep pozdrav in vse lepo ti želim!

  2. #162
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Kje pa Sraka, nisem užaljen niti jezen, nasprotno tudi tvoje mnenje spoštujem, verjetno si to še najbolj zasluži. To ti bom dokazal če se najine poti kje prekrižajo, verjemi da tudi tebi dam za rundo, pa ne zato ker bi moral, temveč zaradi spoštovanja do dolgoletnega vodnika lovskega psa. Vsaj to nam ne morejo vzeti. Moti me samo črnogledost do lovske kinologije, za kar pa imaš verjetno tehtne razloge. Sam se ne štejem med tiste mlade, ki so podobni tistim starejšim kinologom, saj veš, tiste z dudiko . Sem pa pripravljen marsikaj narediti, da bi sedanji sistem spremenili. Upam da boš prišel na forumsko srečanje, saj bi z veseljem prisluhnil še kaj drugega o lovstvu in njeni zgodovini.

    Aja, Miki Muster je pa idol moje mladosti, vse stripe še zdaj znam na pamet.

  3. #163

    Privzeto

    Kolega Aron, Sraka, se kar z obema strinjam!!!
    Pozravljam prizadevanje Arona in zelo resno jemljem strah Srake. Star rek pravi nekako tako: Ne razbijajte vsega v prah, ker ga je zelo težko vsega nazaj "pomest" v celoto, v "smetišnico".
    Bolje kot nič pa vseeno.

    Saj se nam bo zbledlo od zbirokratiziranosti...

    Dober pogled!

  4. #164

    Privzeto Informacije iz UO LZS 18.2.2014

    Na včerajšnji seji po pričakovanjih niso podprli sprejema Društva ljubiteljev psov v LZS.
    Kar je pri tem zaskrbljujoče je to, da v UO odločajo brez potrebnih informacij, oziroma so te le iz vrst njihovih lastnih članov.
    Samo nesprejetje ni tako kritično. Problematično je, skoraj bi upal staviti, da ne bo izpeljana vizija tega društva o avtonomiji Slovenske lovske kinologije, ker ne bo nobenega akterja, ki bi to forsiral sedaj, ko je nujno hitro ukrepati. Prav zanima me, ali bodo teli delegati, ki so odločali, uskladili LKD-je, da bodo enotno delovali pri voljenju novega predsednika KZS in tako prispevali v smer avtonomije lovske kinologije. Pravzaprav me ne, ker vem, da ne bodo storili a ma nič!
    UO se očitno boji konkurence in novih razmišljanj, zato se tudi krčevito oklepa delegatskega sistema, ki bo tudi na naslednji instanci OZ LZS, ki je sestavljen iz samih delegatov in ne predstavnikov lovskih družin, poslušno zavrnil sprejem društva.
    Kot slišim, je društvo Slovenskih lovk, ki je že od začetka podpirano od vodstva LZS takoj dobilo pozitivno mnenje o sprejetju.
    Zanimivo bo brati zapisnik te seje. Me prav zanimajo razlogi, ki jih bodo navedli.
    Last edited by Sršen; 19. February 2014 at 12:06.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #165
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Sršen vse je res vendar ni še konec. Prestavili so sprejem tega društva na 4. april, ker baje niso dovolj dobro informirani o vizijah tega društva. Poslali bodo dopis društvu, da jih opišejo bolj detajlno. Samo to bi morali prebrati kar si že ti napisal:

    Kot se deklarirajo jim je pomembno tisto, kar se že leta govori. Avtonomija lovske kinologije.
    In ko berem Rovanovo, to pomeni šolanje, sojenje in vzrejanje lovskih psov v okviru avtonomne lovske slupine pod okriljem LZS.
    Torej dve stavbi pod isto streho, v vsaki stavbi pa strokovnjaki za področje svoje stavbe. Lovske pse šolajo, vzrejajo in sodijo lovci, športne pa športniki.
    V tem smislu je realno tudi zniževanje vseh stroškov lovske kinologije.


    Slednje se mi zdi najbolj pomembno.Mislim, da tukaj opisuje vse in bistvo vsega. Vse ostalo se lahko napravi po sprejemu društva pod okrilje LZS. Verjetno jih sedaj zanima še to,kaj se bo zgodilo po tem.
    LKD ji se ne bodo poenotili glede predsednika KZS, zaradi tistega kar si tudi že napisal: zamere.., malo pa zaradi tistega ki sem jaz napisal: dudike..

    Dotično društvo je že sklicalo nekaj sestankov na katere so bili vabljeni vsi predstavniki vseh LKD jev, pa se niso vsi odzvali. Škoda, bi vsaj slišali za kaj gre iz prve roke. No, saj bodo itak zvedeli, vendar vprašanje če iz prave roke in na pravi način.

    Res se vse vrti v nepravi smeri. Potrebno pa je zadevo vrteti in misliti izključno v dobrobit lovskih psov brez katerih ni lova.

  6. #166
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Stališča o avtonomiji lovske kinologije
    Napisal Boštjan Penko.
    Psa Odločno in zanesljivo bom vodil KZS

    V smeri ugledne, urejene, transparentne organizacijo, pod okriljem katere bo enakopravnim partnerjem športne in lovske veje kinologije omogočen nemoten razvoj in napredek.



    STALIŠČA O AVTONOMIJI LOVSKE KINOLOGIJE
    Boštjan Penko

    Dne 10.4.2014 smo se sestali z vsemi predvidenimi člani za moj UO, tako za športni kot za lovski del kinologije. Po uvodnem skupnem delu smo se dodatno posvetili idejam in željam Iniciativnega odbora za dvig avtonomnosti lovske kinologije, ki si že več let prizadeva, da bi Kinološka zveza Slovenije dobila večji posluh za lovsko vejo kinologije in za dvig njene avtonomije na višjo raven, predvsem po strokovni plati, pri čemer se člani odbora odločno zavzemajo za načelo, da naj o strokovnih vprašanjih, ki se tičejo lovske kinologije, odloča lovska stroka sama.

    Kot predsednik KZS se bom zavzemal za vzpostavitev strokovne avtonomije za lovsko kinologijo v okviru enotne kinološke zveze, kar pomeni predvsem samostojno odločanje o lovsko strokovnih zadevah, znotraj tega okvira tudi o vzgoji, izobraževanju in šolanju ter imenovanju strokovnega lovsko - kinološkega kadra ter sodnikov za področje lovske kinologije.

    Pod mojim vodstvom lahko na podlagi objektivnih in strokovnih argumentov lovski kinologi kratkoročno dosežejo večjo samostojnost lovske kinologije tudi preko delovanja posebne komisije, ki je lahko ustanovljena v ta namen. Med kratkoročnimi ukrepi bo tudi izboljšanje sodelovanja z LZS, tako na strokovnem, kot na finančnem področju (npr. sofinanciranje rodovnikov in drugih stroškov za lovske pse, ki tudi dejansko sodelujejo pri lovu). Od prvega trenutka dalje se bom zavzemal tudi za to, da v strokovnih organih KZS ne bo nepotrebnega, še zlasti pa ne strokovno neutemeljenega vmešavanja predstavnikov ene veje kinologije v delo in odločanje predstavnikov druge veje.

    Glede dolgoročne rešitve, ki je pogojena s predhodno spremembo pravnih aktov KZS, pa bomo preučili tudi možnost ureditve vprašanja lovske kinologije v KZS, kot je urejena pod okriljem Kinološke zveze Avstrije, kjer je lovska kinologija zaupana lovski stroki, ki na svojem področju samostojno odloča – tovrstna rešitev je mogoča z vzpostavitvijo dvodomne skupščine KZS oziroma preko tesnejšega institucionalnega (tudi pogodbenega) povezovanja članic lovskega dela kinologije znotraj KZS.

  7. #167

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    Stališča o avtonomiji lovske kinologije
    Napisal Boštjan Penko.
    Psa Odločno in zanesljivo bom vodil KZS

    V smeri ugledne, urejene, transparentne organizacijo, pod okriljem katere bo enakopravnim partnerjem športne in lovske veje kinologije omogočen nemoten razvoj in napredek.



    STALIŠČA O AVTONOMIJI LOVSKE KINOLOGIJE
    Boštjan Penko
    Ali so že bile volitve predsednika KZS. Kdo je sedaj predsednik?

  8. #168
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Ali so že bile volitve predsednika KZS. Kdo je sedaj predsednik?
    Na volitvah ni bilo izvoljenega predsednika. Ker niti v tretjem krogu ni noben od kandidatov dosegel zadostno število glasov, bodo volitve ponovljene od začetka. Se pravi od razpisa pa do volivne skupščine ene 3, 4 mesece. Podrobnosti so zanimive.

  9. #169

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    Podrobnosti so zanimive.
    In kakšne so?

  10. #170
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Ne bom javno govoril vsega.

Stran 17 od 29 PrvaPrva ... 713141516171819202127 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •