Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 38

Tema: Laserski daljinomeri

  1. #11
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Kaj pravite na tega:

    http://www.ebay.com/itm/WGI-LR900X-R...item485c41a289

    Kurare, kaj izkušenj s ta zgornjim?

    Bi bil kar cenovno ugoden...

  2. #12

    Privzeto

    Jaz imam izkušnje samo z tema dvema, ki sem ju omenil.
    "Doberrman" ima Bushnella pa mislim, da je zadovoljen. Kotna funkcija je potrebna predvsem za res ekstremno strme strele (npr. v gorah). Moj Leupold kompenzira kot in poda horizontalno razdaljo do cilja v funkciji "bow" do 100 m razdalje, nato te opozori da gre za l.o.s. (line of sight razdaljo). Za ekstremne strelce verjetno ni prva izbira (prekratka razdalja do katere kompenzira kot). Jaz ga potrebujem za lok zato tistih balističnih opcij, ki jih tudi ima sploh ne uporabljam.

    Janez
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  3. #13

    Privzeto

    Jaz sem si kaki dve letinazaj nabavil tistega iz Hofera ali Lidla, ne vem več. Predvsem zaradi firbca, kako realno ocenjujem razdalje;
    Mogoče ga ne znam uporabljati, ampak do cca 100 metrov dela brez problema, praktično do metra natančno; ima pa težave karkoli izmeriti več od tega;
    Reklamiran je bil da zmore merite do 400 metrov, kar mi je itak pretirano, ampak vsaj do 200 pa sem upal;

    Poskušal sem tudi targetirati velike bele stavbe na cca 150-200 metrov a brez uspeha. Ne zmore meritve.

    Zanima me predvsem, če ima še kdo drug s foruma enakga iz Lidla/Hoferja, pa če ima podobne (slabe izkušnje)?

    Sicer pa v praksi za določevanje razdalj uporabljam google-maps aplikacijo na telefonu; Ko se usedem na novi lokaciji, takoj na satelitski sliki premerim "koordinate", če jih rabim, in potem ni težko na cca 20-30 metrov natančno dolčati razdalje, kjerkoli se divjad pokaže....

  4. #14
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Tega iz Lidla/Hoferja ima Alojz in pravi, da se mu odlično obnese, vendar ne vem do katere razdalje. Glede na to, da strelja kar na velike razdalje, bi moral delovati tudi na večje razdalje...

  5. #15

    Privzeto

    Ne vem kje je bil kupljen.

  6. #16

    Privzeto

    Meri do 500m (6oo yardov). Vedno natančno.

  7. #17

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Tega iz Lidla/Hoferja ima Alojz in pravi, da se mu odlično obnese, vendar ne vem do katere razdalje. Glede na to, da strelja kar na velike razdalje, bi moral delovati tudi na večje razdalje...
    saj roba je kakršna, je v teh trgovinah, imajo pa zelo dobro politko za reklamacije in zato se mi zdi pomembno, če vsem drugim ta model dobro dela, bi ga nesel zamenjat; če ne pa seveda, kolikor denarja - toliko muzike....

  8. #18
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Meri do 500m (6oo yardov). Vedno natančno.
    Alojz, a imaš tega, ki se bo kmalu prodajal v Hoferju (Maginon do 400m)?

    Ima kdo izkušnje s tem daljinomerom?

  9. #19

    Privzeto

    Kdaj pa bo spet ta akcija?

  10. #20
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Mislim, da naslednji teden...

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •