Stran 51 od 61 PrvaPrva ... 41474849505152535455 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 501 do 510 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #501

    Privzeto Nova LOS krogla

    Alojz1, kako daleč pa meni da bi sedaj lahko "normalno" uplenil recimo jelenjad z to kroglo in kalibrom 308 ob klasičnem strelu za pleče?

  2. #502

    Privzeto

    Težko vprašanje. Je pa sigurno dlje kot mi streljamo. Vprašanje je le kako daleč še gre.
    Sem pa že večkrat omenil, da preko 300m raje uporabljam klasično. Verjetno brez razloga, ampak na divjadi ne preizkušam teorij.
    Pred leti me kliče znanec iz drugega konca Slovenije. Streljal je jelena in ga ni. 7x64 in kegelspitz. Ko zatrdi, da je dobro pomeril sem svetoval krvosledca ker leži v krogu 200m. No tisti pes ni nič našel (krogla ni prebila) jelena pa so slučajno našli po tednu dni (bliže). Zato so takšni nasveti "kako daleč" zelo nezahvalni.
    Last edited by alojz1; 15. December 2016 at 15:25.

  3. #503
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Verjetno bi se dalo preverit deformacijo krogle pri manjših hitrostih. Ali manj napolniš ali pa da primerno daleč ustreliš v primeren medij (npr. namočen papir).
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #504

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Verjetno bi se dalo preverit deformacijo krogle pri manjših hitrostih. Ali manj napolniš (npr. namočen papir).
    Manjšo polnitev (40 grain in LOS 155H) sem preizkusil na kozliču. Padel v ognju pri strelu za pleče.
    Je pa treba upoštevati, da lahko zadaneš rebro ali pa vmes. In divjad v gonji tudi rada še malo potegne. Zato po par strelih ni dobro delati zaključkov.

  5. #505
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Zelo poceni strelivo z monolitno kroglico. Krogla naj bi bila Barnes TTSX.

    Ima že kdo iskušnje z Fiocchi strelivom?

    Click image for larger version. 

Name:	Naboj FIOCCHI 308 WIN EPN 11,66 g..jpg 
Views:	17 
Size:	62.6 KB 
ID:	16506

  6. #506

    Privzeto

    Če je zelo poceni pa še TTSX potem ne sprašuj ampak nabavi. Pa ti poročaj.
    Fiocchi me je razočaral samo v 12 magnum. Lisice nobeno zrno 4mm ni prebilo na 25m. Ko sem jo ustrelil z kroglo in jo dvignil so šibre kar padale iz nje.
    Last edited by alojz1; 20. February 2017 at 17:15.

  7. #507

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    Zelo poceni strelivo z monolitno kroglico. Krogla naj bi bila Barnes TTSX.
    Ima že kdo iskušnje z Fiocchi strelivom?
    Click image for larger version. 

Name:	Naboj FIOCCHI 308 WIN EPN 11,66 g..jpg 
Views:	17 
Size:	62.6 KB 
ID:	16506
    Barnes TTSX ima modro konico...

    Torej tale povezava in slikca: https://www.cheaperthandirt.com/prod...62344710792.do
    Last edited by ravnohrib; 20. February 2017 at 17:21.

  8. #508

    Privzeto

    Je GMX kar je isto (meni). Ampak kje in koliko je to "zelo poceni"?
    Last edited by alojz1; 20. February 2017 at 17:54.

  9. #509

    Privzeto

    Popravljam. Krogla očitno ni GMX saj jo v tej teži ne delajo.
    Oznaka Expansion Plastic Nose, brez svinca pa mi ne pove nič. In v teži 180 grain je za moj okus pretežka. Dosega sicer 780m/s. Pa v kolikor poznam sosede je ta hitrost vprašljiva.
    Lani je Fiocchi testiral kar nekaj monolitk. Tudi našo LOS. Ne vem sicer po kakšnem kriteriju izbirajo. Bomo pa vsi veseli, če kdo nabavi (cena je res dostopna) in pove kako se obnese.
    Last edited by alojz1; 20. February 2017 at 18:49.

  10. #510

    Privzeto

    Glede na obliko krogle bi rekel, da je nekaj od Hornady. Kaj točno pa je težko reči. Lahko bi šlo tudi za SST, ki ga Fiocchi tudi polni. Vse Hornady krogle pa so na trgu za ponovno polnjenje tudi v teži 180 gr. Tako da ne vidim razloga, zakaj jih Fiocchi ne bi mogel polniti.

Stran 51 od 61 PrvaPrva ... 41474849505152535455 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •