Stran 15 od 61 PrvaPrva ... 511121314151617181925 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #141

    Privzeto

    Mugo. Posnetki povedo o razbitju krogle več kot par dni prepričevanj.
    Ugotavljam, da po opozorilu M Likarja debat ni konec ampak jih je več. Brez nepotrebnih vložkov. So pa poučne (posebno ta o svincu).

  2. #142
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Bilo bi super, če bi vse ostalo samo v organih

    http://www.jagd-freising.de/dateien/...tg_rehwild.pdf

  3. #143

    Privzeto

    Tukaj, kljub tem nazornim slikam, bi še vseeno poudaril, da ni ravno za mešati klasičnih soft point krogel, katere so konstruirane s tem namenom, da ob zadetku krogla v bistvu razpade - z recimo bonded kroglami, katere pa so konstruirane tako, da izgubijo čim manj mase in katere izgubijo le manjši del teže (svinca), ostalo pa ob prestrelu odnesejo ven iz trupa.

    Je pa tukaj še ena zanimiva zadeva, namreč kako zelo zastarel je dejansko sam koncept fragmentacijskih krogel, pa ne mislim tukaj le na navadne soft pointe (ki so sicer najbolj očiten predstavnik fragmentacijskih krogel), pač pa tudi konstrukcijsko zahtevnejše fragmentacijske krogle, recimo v stilu cele palete RWS krogel H-mantel, DoppelKern, ID-classic... s katerimi so nas pitali (in nas še) cela desetletja, češ da te krogle ravno s temi drobci svinca ustvarjajo šok in padec v ognju, sami so pa zviška gledali na krogle brez svinca. Te krogle se v svetu predstavljajo še dandanes kot nekakšen višek germanske konstrukcijske briljantnosti, cena je pa tudi seveda temu primerna. Kako zastarel je koncept teh krogel, pa postane jasno vsakemu, ki se vsaj malo spozna na konstrukcijo in delovanje krogel.

    Le v razmislek tistim, ki kupujejo takšne krogle zato, ker je splošno prepričanje, da je vse kar Nemci (RWS) naredijo, najboljše.

    Kako zelo so se pri konstrukcijah fragmentacijskih krogel ves čas motili, je zdaj povsem jasno šele po nekaj desetletjih. Medtem, ko je Avčin že pred 40 leti zagovarjal kroglo, ki ne izgublja teže, so sami takrat, ves čas vmes, in celo še do nedavnega meditirali o fragmentacijskih kroglah, katere ustvarjajo šok s svincem, ki se razleti na vse strani po trupu. Zdaj pa so pripeljali na tržišče "Green" krogle, katere oglašujejo kot ne vem kakšen izum. Seveda bodo cene tako navite, da bodo za večino lovcev nedosegljive. Čeprav, še vedno bodo pa tudi tisti, ki bodo kupili, ne glede na ceno, le da gor piše RWS.

    Večina vas bo iz tega zgornjega prispevka tudi razumela, zakaj se sam čedalje bolj izogibam RWS krogel. Ker ponavadi običajno ali celo konstrukcijsko povsem zastarelo kroglo zapakirajo v novo škatlo in jo prodajajo za dvojno ceno.
    Enak primer je tudi tako zelo opevana Evolution. Daleč od tega, da bi bila slaba krogla. Vendar ali je res tako zelo drugačna od ostalih bonded krogel, ki so bile na tržišču dolgo pred njo. In ali s čemerkoli upravičuje za vsaj eno tretjino višjo ceno od drugih bonded krogel? Samo v razmislek pristašem RWSsa...

  4. #144

    Privzeto

    Sem dvakrat prebral, ker sem mislil, da sem jaz ponoči v spanju napisal

  5. #145

    Privzeto

    Mugo, hvala za objavo tako zanimivih prispevkov. Vidim da je kar nekaj resnice v mojih mislih, ko karikiram in pravim, da je bolje pojesti grdo zbito žival kot lepo ustreljeno.

  6. #146
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Deerhunter, dobro napisano. Mnogi starejši lovci pridejo v trgovino in kupijo RWS, tip krogle jih ne zanima in niti je ne poznajo, samo da je rws .

  7. #147

    Privzeto

    Komaj čakam še poročilo Deerhunterja o kroglah Naturalis.
    Da je pregrešno draga mi ni treba utemeljevati. Poleg tega se vreže brazda po celi dolžini krogle, ki pa je bakrena in zato pušča obloge v cevi. Enako Grom.
    Obročki kot jih ima Barnes ali LOS so bistveno bolj prijazni do cevi. Pri zadnji sam uporabljam težjo varianto ker ima večjo izvrtino in bolj topo konico. Čeprav sem bolj pristaš lažjih. Vesel bom izkušenj tistih, ki streljate z lažjimi v 30 kalibru.
    Prej je nekdo napisal, da ABC ni monolitna. Zmotila ga je svinčena konica kot pri Gromu. Avčin je napisal, da je pač z nečim zapolnil luknjo. Lahko bi ostala odprta (LOS) ali pa vstavil kakšen drug material (plastiko, kot Barnes). Takrat ni bilo toliko možnosti izbire zato se je tudi zaradi konservativnega mnenja lovcev odločil za svinec.
    TaSI, dobra primerjava.
    Last edited by alojz1; 26. March 2014 at 10:33.

  8. #148
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prednji del green krogle se razleti na večje delce. Material naj nebi bil zdravju škodljiv. Upam, da to drži, moraš pa čuvati zobe

  9. #149

    Privzeto

    RWS Evolution Green se razleti. Klasična "fragmentacijska" RWSova miselnost. Če smo 50 let delali fragmentacijske krogle s svincem, jo zdaj, ko so nas razkrinkali, da so naše krogle zdravju škodljive, naredimo iz kositra.

    Blaser CDC je čisto klasična monolitka s plastično konico, katerih je na tržišču že cel kup. Toliko o najnovejših Nemških izumih. To je le kopiranje v kompletu s precej višjo ceno končnega produkta pod pretvezo "znamke"...

    RWS HIT pa je ravno tako klasična monolitka s plastično konico, le da so jo pri RWSu zapakirali v ponikljan plašč, s čimer imajo izgovor o "izvirnosti" in seveda razlog za navito ceno, ki bo gotovo blizu 4 € po kosu.

    Takih krogel je na tržišču že cel kup, le da niso bile predstavljene z velikim pompom in vso spremljajočo reklamo na IWA 2014 sejmu. Najbolj nesmiselno pri tem pa je, da bodo na koncu te različice Barnesov in LOSov bistveno dražje od izvirnikov.

  10. #150

    Privzeto

    Ali mogoče kdo ve, kje se dobijo RWS Evolutio-Green naboji?
    (jaz še vedno prisegam na nemško kakovost )

Stran 15 od 61 PrvaPrva ... 511121314151617181925 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •