Stran 7 od 61 PrvaPrva ... 345678910111757 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #61

    Privzeto

    Ja res je, ampak na reloading nisem pomislil. Govoril sem za tovarniško polnjene naboje. Tovarniško polnjenih Lapua Naturalis in Mega nabojev žal ni... O reloadingu sem pa raje tiho, ker sam ne polnim...

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Nimaš prav.
    Krogle Naturalis za reloading imaš tudi v 8mm izvebi. In dobiš jih pri nas.

  2. #62

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Ja res je, ampak na reloading nisem pomislil. Govoril sem za tovarniško polnjene naboje. Tovarniško polnjenih Lapua Naturalis in Mega nabojev žal ni... O reloadingu sem pa raje tiho, ker sam ne polnim...
    Jaz sem pred leti pri Arteku pokupil vso zalogo kakih 5 ali 6 škatel tovarniško polnjenih. Mogoče jih sedaj nimajo več. Moja 8x57 monolitnih ne bo več videla.

  3. #63
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat capra ibex je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem pred leti pri Arteku pokupil vso zalogo kakih 5 ali 6 škatel tovarniško polnjenih. Mogoče jih sedaj nimajo več. Moja 8x57 monolitnih ne bo več videla.
    Zakaj ne?

  4. #64

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Krogle Naturalis za reloading imaš tudi v 8mm izvebi
    Drži,le da so skoraj še enkrat dražje kot Barnes ttsx ali tsx. Sem gledal v nemški spletni trgovini.

  5. #65

    Privzeto

    Naturalis je pregrešno draga. Rezultat pa isti. Je pa res, da so monolitne za malo večje hitrosti. V 8mm, ki je bolj počasna pa so nekateri bolj zadovoljni z svinčenim jedrom.
    Citat capra ibex je objavil: Pokaži objave
    Moja 8x57 monolitnih ne bo več videla.
    Bo, bo. Če prej ne pa takrat, ko bodo svinčene prepovedane.

  6. #66
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Naturalis je pregrešno draga. Rezultat pa isti. Je pa res, da so monolitne za malo večje hitrosti. V 8mm, ki je bolj počasna pa so nekateri bolj zadovoljni z svinčenim jedrom.

    Bo, bo. Če prej ne pa takrat, ko bodo svinčene prepovedane.
    Kdaj pa bo to?


    Pa še eno vprašanje (malo neumesno, ampak ajde)

    Ali je mogoče dobiti prebojne (AP) naboje za 7,62x51 (če so sploh dovoljeni)?

    Hvala

  7. #67

    Privzeto

    Kaj nosijo vaši prašiči neprebojne jopiče?
    Nisem še videl pri nas. Pa tudi dovoljene niso. Pri sosedih pa sem videl te naboje (308) z temi kroglami 150 grain v refuzi po zelo nizki ceni. Pakirani so bili v plastične vrečke 5kg. Očitno ostanki vojaških zalog. So bili tudi 7,9mm z napisom v cirilici in zvezdo (iz YU).
    Naša vojska pa plačuje drago uničenje streliva z pretečenim rokom.
    Last edited by alojz1; 12. February 2014 at 12:29.

  8. #68

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Zakaj ne?
    Pomoje je tole najverjetnejši razlog.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Drugače je pri deformaciji monolitnih bolj pomembna hitrost.
    Z naturalisom in kasneje barnesom XLC sem uplenil okrog 30 kosov vsega (snjad, jelenjad, muflon, gams). Najbolj sem bil navdušen nad majhnimi poškodbami, motilo me je pa da je bilo tudi pri dobrih strelih precej pobega. Muflon lepo zadet skozi rebra je šel še kakšne pol kilometra.

  9. #69

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Naturalis je pregrešno draga.

    Bo, bo. Če prej ne pa takrat, ko bodo svinčene prepovedane.
    Artek je takrat leta 2006, mislim da imel vso zalogo 50% znižano. Polna cena je bila pa že takrat kar draga.
    Ko bodo svinčene prepovedane bo pa mogoče kdo razvil boljšo monolitko za ta kaliber, če ne bomo pa cev zamenjali.

  10. #70

    Privzeto

    Mislim da je tole Case closed Krogla, ki za pravilno delovanje zahteva hitrost in počasen naboj nista ravno posrečena kombinacija.

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Kako bo pa z 8×57 in visoko hitrostjo pa ne vem.
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Drugače je pri deformaciji monolitnih bolj pomembna hitrost.
    Citat capra ibex je objavil: Pokaži objave
    Pomoje je tole najverjetnejši razlog. Z naturalisom in kasneje barnesom XLC sem uplenil okrog 30 kosov vsega (snjad, jelenjad, muflon, gams). Najbolj sem bil navdušen nad majhnimi poškodbami, motilo me je pa da je bilo tudi pri dobrih strelih precej pobega. Muflon lepo zadet skozi rebra je šel še kakšne pol kilometra.

Stran 7 od 61 PrvaPrva ... 345678910111757 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •