Stran 42 od 61 PrvaPrva ... 3238394041424344454652 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 411 do 420 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #411
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Hr?avome kurcu svaka dlaka smeta ;-)

    Več kotje drobcev, boljša je. Pri Foxu pa niti sami niso prepričani a se drobi al ne :-)
    Kolega, ker se imaš za strokovnjaka na področju strelstva in balistike, bi bilo prav, da paziš tudi na besedni zaklad. Razne KURCE pusti za druge priložnosti.

  2. #412
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Idealno kroglo za 308win sem že davno našel, sierra pro hunter round nose 150gr. Problem je bil samo v tem, da je pes bil brez dela.;-)
    Zdaj vem zakaj taki šusmajstori obstreljujete gamse..... da trenirate pse.

  3. #413
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Kolega, ker se imaš za strokovnjaka na področju strelstva in balistike, bi bilo prav, da paziš tudi na besedni zaklad. Razne KURCE pusti za druge priložnosti.
    Sem na koncu pomežiknil, je bilo v šali rečeno tako da si ne preveč k srcu jemat.
    Glede balistike in strelstva nisem noben strokovnjak, mogoče pa je tvoje poznavanje balistike tako nizko, da ti delujem tako strokovno.

    Za svoje gamse še nisem rabil psa, se bom potrudil tudi v prihodnje
    Ne vem pa koliko imaš ti izkušenj z lovom na gamse, verjetno veš da je lov malenkost drugačen kot lov na srnjaka iz preže ali pujsa na krmišču in tudi streli v večini niso tako enostavni.

  4. #414

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Ne vem pa koliko imaš ti izkušenj z lovom na gamse, verjetno veš da je lov malenkost drugačen kot lov na srnjaka iz preže ali pujsa na krmišču in tudi streli v večini niso tako enostavni.
    Edina razlika je, da se gamse največkrat ne lovi iz avta Problem nastane takrat, če svoje strelske in fizične sposobnosti precenimo. In je želja po trofeji večja od njih.

  5. #415
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ne vem kako ti loviš srnjad in pujse

  6. #416

    Privzeto

    Še marsičesa ne veš. Na zadnjem lovu mi je stala košuta na 15m in sem že meril v glavo. Pa sem videl že dve na tem lovu pasti in sem odložil. Dovolj je bilo za uspešen lov in spravilo tudi.
    Če bi se drugi tudi kdaj vzdržali (zaradi razdalje, gibanja itd) bi bilo problemov veliko manj.

  7. #417
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Da, malo samokontrole nebi manjkalo...

  8. #418

    Privzeto

    Pozdravljeni

    Rad bi vam opisal zanimiv primer razmetavanja lege zadetka pri uporabi različnih krogel in prosim za vaše mnenje.

    Puško Ruger American v kalibru 223 sem najprej nastrelil na strelivo TOP SHOT 55 grain. Z grupami sem bil zadovoljen, saj so bile na 100 m v okviru moje pričakovane napake, okoli 3 cm.

    Za lov na lisice sem nato kupil škatlo Barnaul 55 grain SP, ki ni bistveno odstopal in ni bilo potrebno popravljati križa.

    Spomladi pred sezono na srnjaka, pa sem kupil škatlo tovarniškega streliva Hornady GMX 55 grain, kjer pa je bilo odstopanje za kakšnih 30 cm v levo, višina pa je ostala nespremenjena.
    V začetku sem mislil, da je bilo odstopanje posledica drugačne svetlobe in sem puško še enkrat preizkusil s TOP SHOT in nato z GMX, a je bil rezultat isti. Grupa z GMX je sicer še boljša kot s TOP SHOT a vedno približno 30cm v levo.
    Puško sem nato pristrelil na GMX, vendar bi moral zdaj vsakič ko bi želel malo potrenirati ponovno klikati križ, kar pa nima smisla, saj brez preizkusa z GMX po vsakem klikanju, ne želim tvegati strel na divjad.

    Zanima me ali je že kdo imel podobno izkušnjo pri prehodu iz target streliva na monolitno kroglo in kaj menite da je vzrok?
    Masa je ista, pri tem je monolitka verjetno daljša in jo enaka cev pač malo drugače stabilizira, vendar je odstopanje vseeno precejšnje.
    Je tu morda prišel do izraza nižji cenovni razred Ruger American?

    LP

  9. #419

    Privzeto

    Ta pojav opažam največkrat pri Styer puškah. Ne glede na kaliber. Zadetki monolitnih se praviloma ne pokrivajo z oplaščenimi (odstopanje po smeri). Ne znam pa pojasniti zakaj do tega pride.

  10. #420

    Privzeto

    Pri meni je v kalibru 8x57js krogla hornady gmx v primerjavi z ostalimi kroglami šla 5cm v desno, višina pa ista

Stran 42 od 61 PrvaPrva ... 3238394041424344454652 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •