Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: Szkita 2013

  1. #11

    Privzeto

    Bravo Kurare in Jago!
    Nedvomno je bilo lepo in zanimivo.

    A na fotkah imenovanih z Jago, je imel Jago delo ali je bil samo poleg?
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #12

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    A na fotkah imenovanih z Jago, je imel Jago delo ali je bil samo poleg?
    Jago je imel prvo delo pri iskanju damječje "košute", ki jo je streljal Branko. Branko je na zalazu proti svoji preži na požeti njivi presenetil damječjo "košuto" ki je mirno ležala na soncu. Ustrelil jo je z 30 m razdalje in začudeno opazoval kako je "košuta" kljub odličnemu zadetku zbežala kakih 100 m daleč in se izgubila v grmovju. Presentljivo je bilo tudi, da je puščica ni prestrelila temveč je je bilo v telesu le kakih 30 cm (to je sicer razumljivo če pomislimo na položaj plečne kosti in nožnih kosti divjadi v ležečemu položaju)...
    Odločil sem se, da dam Jaga na dobro uro staro sled. Takoj je potegnil in kakor je zanj značilno z veliko ihto hitel po sledi. Z njive sva prišla v gosto trnje ter med grmovje. Jago je potegnil po stečini v dolino in močvirnato travo. Tedaj je iz trave meter pred njim vstal merjasec in odskočil. Jago je hotel za merjascem a sem ga zadržal, začel je "preskakovati" in spet slediti eni izmed stečin. Tedaj je poklicni lovec Bence zagledal ležati "košuto" kakih 15 m pod stečino a Jaga je zapeljalo naprej. Počakal sem, da bi sam našel pravo sled vendar je bilo preveč sledi zdrave divjadi in zato sem ga počasi odvedel proti "košuti" kot da jo je sam našel.
    "Košuta" ni bila košuta ampak jelen damjak "evnuh" z penisom a brez mod ter izraženimi seski. Na glavi je imel komaj nakazano zasnovo rogovja pod kožo. Star okoli 6 let. Madžari so bili zelo zadovoljni z odstrelom in nekoliko presenečeni nad tako redko "trofejo". Damjak je bil zadet skozi obe plečeti in spodnji rob hrbtenice.

    Pri "eksotično" ustreljeni košuti sem vzel Jaga na sled zgolj za vajo in za vsak slučaj. Košuto sem namreč ustrelil podolgem skozi levo stegno, izhodna rana pa je bila visoko in spredaj skozi desno pleče. Razdalja je bila 17 m in točno sem vedel kaj počnem. Košuta ni napravila niti 20 m razdalje bega. Bila pa je motivacija za Jaga.

    Janez
    Last edited by kurare; 16. October 2013 at 16:31.
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  3. #13
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Lovski blagor

  4. #14

    Privzeto

    Odlični posnetki, Janez .

    Lovski blagor

    Lp Boris

    p.s. Tale ma?ar, ki te je vozil, pa ni videt ravno izkušen šofer, da ste potrebovali ''John''-ovo pomoč ....

    Kakšna je puščica, ki je preluknjala košuto, je v enem kosu... imaš kakšno sliko...

  5. #15

    Privzeto

    Lovska hvala!

    Madžar je zelo izkušen šofer, tu nisem imel pripomb. Sva pa v 10 dneh 3x potrebovala pomoč. Globoko blato, star avto, slabe gume in malce prenizka višina Nissana...
    Zagotovo sva prevozila 300 km po blatnih in strmih kolovozih kjer se je Bence izkazal "lmike" (avto) pa malce manj

    Puščica je ostala v kompletu, samo "bleeder blades" konice Steelforce Phathead 100 grainov so bile zvite v špiralo. Pomanjklivost lažje cevke je kompenziral "cut on contact" stil lovske konice. Ne bi bil noben problem za "mojega življenjskega panonskega" jelena iz Licsoka tudi na 60 m ne...

    Approved by Istvan, the hungarian Chuck Norris
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  6. #16

    Privzeto

    Držim pesti, da ''preživi'' tvoj baranjski jelelen do naslednjega ruka....

    Naj bo survivor med '' ostrostrelci turisti '' . Prišparaj tisto puščico za njega...

  7. #17

    Privzeto

    Z obojestranskim soglasjem mene in Kurareja objavljam najino korespondenco okoli zgodbe tega lova:


    Živjo!

    Hvala za lepe slikce lova na forumu.
    Lahko pričakujem še zgodbico, da jo objavim na portalu?

    LP


    Re: Jaga in Jago
    Živjo Marijan,

    Zgodbice ne bo ker za njo manjka veliki gim bika iz Licsoka. Imel sem epski lov na ogromnega panonskega jelena ki je z košutami izstopal 20 -15 minut pred temo. Lov me je tako potegnil, da bi se za tega jelena zakreditiral za kakšne pol leta.

    Lahko bi pisal o tem kako so me poklicni lovci (ki zaslužijo 300 eur na mesec!) vzeli za svojega ter mi omogočili da sem spal pri njih v hiši ker sem na vsak način želel ustreliti mojega sanjskega jelena iz Licsoka ter podaljšal lov in so v "fancy" apartmaje prišli novi premožni "lovci".
    Zdaj sem njihov "borat" - prijatelj in "vadasz" - lovec ter ne zgolj "klient".

    Lahko bi pisal o bedi bleščečih "jet set" premožnih lovskih turbo turistov, ki mislijo, da so kupili ves svet in ki nahitro ustrelijo vsak svojo trofejo, odkasirajo par 1000 eur in odidejo še preden bi zadihali madžarski zrak.

    Lahko bi pisal o dveh italijanskih tovarnarjih, ki sta imela vsak svojega Blaserja R8 z Swarovskim Zi6 in sta na vsakemu lovu zgrešila 3-4 kose, ubila 1-2 ter kakšen kos še zastrelila, in ki sta se pohvalila z dermoplastičnim preparatom srnjaka z gobastim rogovjem za 4000 eur.

    Lahko bi pisal kako sem sedel za isto mizo blaten in neobrit z "lovci" -turisti v srajcah pastelnih barv, v brezhibnih hlačah in semiš čevljih z kravatami in volnenimi jopicami preko ramen in si točil špricer z (njihovim!) buteljčnim francoskim vinom, da sem jim ja dal vedeti, da sem barbar.

    Lahko bi pisal o tem, da grem še kakšnih 3x in se bom znal pogovarjati po madžarsko... Sar (blato) se mi je dokončno zažrlo v dušo.

    Vendar bi to vse delovalo kot samohvala in poveličevanje lastnega ega, zato raje ne bom. Samo odvzelo bi čar reportaži kakršna je.

    LP

    Janez


    Re: Jaga in Jago
    Živjo!


    Janez, s svojim odgovorom si me prav navdušil. Pa ne veselo, ampak sem postal kar malo divji, žleht in besen. Pa take pizdarije so očitno povsod in ni, da bi bili tiho o tem.

    Kaj pa če bi napisal malo bolj v obliki zgodbe, mogoče celo pravljice in pod psevdonimom? Prestavil v kakšen drug kraj, drugo področje, deželo z izmišljenim imenom? Mislim, da je potrebno tako "lovsko" obnašanje izpostaviti in obsoditi, saj se vedno bolj zažira tudi v naše lovstvo. Za povrhu pa folk ravno vas lokostrelce smatra za vzvišene in neke ekskluzivce, germanofilne blaseraše pa imajo za vzor.


    LP

    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  8. #18

    Privzeto

    Pod svobodnim soncem
    Bilo je super vendar kratko bo pa drugic malo dlje.

  9. #19
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Bravo! Skromnost, spoštovanje pa še kaj je velika vrlina!

    Sem občutil to nedostopnost jet set lovskih turistov, ko sem priložnostno za par tolarjev delal v državnem lovišču... Med njimi pa so bile tudi izjeme... Se je bilo lepo pogovarjati z njimi... Prav vidiš kdo med njimi je prišel s kakšnim namenom, kaj mu pomeni lov, kaj ljudje, komu prestiž in bahaštvo...

    Naslednjič, ko se boš vrnil med te "vadasz" boš še njihov večji "borat". Podobno zgodbo doživljam na Madžarskem dvakrat na leto med njihovimi ribiči... Vsakič znova je obisk pri njih nepozaben...

    Kurare, dober pogled!!!

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •