Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 57 od 57

Tema: nekaj v kalibru 6,5mm za vsakdanji lov

  1. #51
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Tomaž, kaj si se odločil? Kaj bo? In ne mislim slabo. Me zanima zakaj si se/ se boš odločil za točno tisti kaliber.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #52
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Tomaž, kaj si se odločil? Kaj bo? In ne mislim slabo. Me zanima zakaj si se/ se boš odločil za točno tisti kaliber.
    6,5x55 nekako me balistika in dostopnost tulcev pa vsega skupi najbol prepriča... Po moči lahko lovim vso divjad, razen medveda, ki pa ga tko in tko pri nas ni, tako da če ga že bom lovil bom vzel 9,3...

    Pa še za streljat na tarčo do 1000m je odličen kaliber...

  3. #53
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    V 6,5 se tudi meni ta najbolj dopade. Pa tudi streliva je poln kufr, za razliko drugih.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #54

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Ma me da bi si nabavil cev za blaser r93 v kalibru 6,5mm za lov na zalaz(kar večinoma prakticiram) in pa za lov iz preže. Za čakanje divjega prašiča in pogone bom uporabljal 9,3x62. Kateri naboj svetujete? Nekako se najbolj nagibam k 6,5x55...
    Jaz uporabljam 6,5x55 v starem predelanem švedskem mauserju; Do sedaj sem uporabljal Norma Oryx 10,1g in LapuaMega polnjeno v Rimskih toplicah. To sta najtežji krogli za 6,5x55, ker sem hotel univerzalno kroglo za vse načine lova; RWS še nisem imel možnost stestirati, sem pa videl, da celo zakonskim ustreza. ;)

    Uplenil pa sem prašiče (lanščak in manj) in srnjad. Za vse to sta obe krogli oz. naboja še premočna; vedno prestrel, prašiči vedno padli v ognju; srnjad tudi - razen najmanjšega srninega mladiča, ki je z direktnim prestrelom (in raztrganjem) srca naredil še 30 metrov :) Pravih podpludb skoraj ni bilo, razen ko je prijelo kost;

    Kar se natančnosti tiče je verjetno do 100 metrov manj smiselno debatirati; sem preizkušal kar nekaj različnega tovarniškega streliva in z najcenejšim S&B FMJ je na 100 metrov grupa bila brez problema 3-4 cm; s čimer sem bil sam precej zadovoljen. Nič novega verjetno, ampak z S&B Match sem uspel slabše grupe sestavit; Za večje razdalje pa nisem imel priložnosti.

  5. #55

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Tomaž, kaj si se odločil? Kaj bo? In ne mislim slabo. Me zanima zakaj si se/ se boš odločil za točno tisti kaliber.
    iZ čisto teoretičnih (balističnih) razlogov sem se odločil zanj; krogle v 6,5 imajo skoraj najboljše balistične koeficiente; zadrži precej energije tudi po par stotih metrih in zaradi tega res (teoretično) omogoča učinkovite daljše strele brez magnum stranskih posledic. Tovarniškega streliva je precej, tudi ugodnega;
    Čakam samo še priložnost, da jo preizkusim na strele 200+;

  6. #56
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    6,5x55 nekako me balistika in dostopnost tulcev pa vsega skupi najbol prepriča... Po moči lahko lovim vso divjad, razen medveda, ki pa ga tko in tko pri nas ni, tako da če ga že bom lovil bom vzel 9,3...

    Pa še za streljat na tarčo do 1000m je odličen kaliber...
    Boš nastavil tablo, bova tolkla iz Zabavelj v Trsek

  7. #57
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Boš nastavil tablo, bova tolkla iz Zabavelj v Trsek
    Mam jaz že vse te table, sam postavit jih je treba :)

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •