Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 57

Tema: nekaj v kalibru 6,5mm za vsakdanji lov

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    6.5-284 Norma je za daleč sigurno v samem vrhu, res je da hitro žre cev, vendar pa po 800 strelih obrabljenost opazijo benchresterji, jagri bolj težko
    ..ta kaliber boš pri Blaserju dobil brez problema.
    Druga opcija je pa 260rem, ki pa dvomim če ga Blaser izdeluje, 243win-ov veliki brat

  2. #12
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Najprej povej kaj misliš prodati. (in izračunaj izgubo).
    Od hiše gre .300 wth mag, ker ga tko rekoč ne rabim, izgube pa ne bo, ker je izgubo delala v omari :)

    Vsekakor pa ne mislim kupovat nekih groznih magnumov v 6,5 ampak standard naboj...

  3. #13
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    potem je pomoje najboljša izbira 6,5x55 SE, če pa polniš sam pa 6,5x47 Lapua.
    260 rem je balistično praktično enak 6,5x55 (zaradi večje razširjenosti bi sam izbral slednjega), če hočeš nekaj takega "izrednega", z malo rezerve, potem je tu še 25-06 rem...
    Last edited by MasterLesjak; 28. September 2013 at 23:17.

  4. #14
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Od hiše gre .300 wth mag, ker ga tko rekoč ne rabim, izgube pa ne bo, ker je izgubo delala v omari :)

    Vsekakor pa ne mislim kupovat nekih groznih magnumov v 6,5 ampak standard naboj...
    6,5 x65 sicer ni kak standard kaliber, je pa vreden premisleka. Sicer še nisem našel drugega izdelovalca nabojev kot RWS ampak, če sam polniš ne bi smelo biti problema.

    Sam sem ga preskusil na strelišču in sem bil zelo zadovoljen, lastnik pa je še bolj.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Master, človek ti govori o standardnem naboju, ti pa spet o neki rezervi in 25-06, ki ga verjetno še nisi videl drugje kot v katalogu. Poleg tega 25-06 ni kalibra 6.5mm!

  6. #16

    Privzeto

    Tomaž ne bo streljal daleč. Niti v glavo. Za tak lov je vsak kaliber dober.
    Vse ostalo je kibiciranje.
    Pa še to. Jaz sem uplenil eno srno z 6,5x57. Z 10ko je bežala grez krvi za moje pojme predaleč. In veliko plavega. Kakšne izkušnje imate drugi?
    Last edited by alojz1; 29. September 2013 at 09:14.

  7. #17

    Privzeto

    6,5x55, razmisli še o 308 win, čeprav ni 6,5...LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Alojz, js sem uplenil enega srnjaka s 308win z Normo nosler bt 9.7g, trdo za pleče, je šel še 150m, tudi ogromno podpludb! rupa od kalibra!

    Tako kot pri ostalih kalibrih, so podpludbe zelo odvisne od izbire krogle

  9. #19

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Alojz,
    Tako kot pri ostalih kalibrih, so podpludbe zelo odvisne od izbire krogle
    Mi je razumljivo, da na podlagi enega primera ne moremo ocenjevati. Ni treba pa biti pristranski in navajati en slab primer. Jaz z 308 samo debelo gledam kakšne primere tukaj opisujete. Nimam takih izkušenj.
    6,5 je priljubljen med skandinavci. Je natančen in lahko uplenijo tako ruševca kot losa. In to je edini razlog za pogosto uporabo. Seveda pa znajo izbrati kroglo za eno in drugo divjad. Ampak za uporabo kot jo je navedel Tomaž to nima nič skupnega. On išče samo podkrepljen izgovor za nabavo še ene nepotrebne igrače za odrasle. Sam ima dovolj znanja o vsem kar sprašuje. Zato naših nasvetov v bistvu ne rabi.
    Last edited by alojz1; 29. September 2013 at 10:37.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    6,5X57, rws dk, srnjak sel se 10m. Strel za slabo desetko za plece.
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •