Stran 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 101

Tema: Nakup - rabim nasvet

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat šwja je objavil: Pokaži objave
    No če je tako, kakšno je vaše mnenje o sako 75 ali 85
    http://www.egun.de/market/item.php?id=4133185 edino kalibr mi ne ustreza pri tej pa tudi kakšen € bi rad zbil

    hvala za odgovore
    Puška iz priloge je 30-40% predraga in nenormalno grda, drugače pa je SAKO špica, razen design je malo krampast.
    Sam sem kupil 85 z Optilockom za 1000.
    Univerzalni kalibri so pa 308, 30-06, 7*64, pogojno 8*57 če nimaš ekstremno dolgih strelov.
    Na eGun-u boš težko zbijal ceno, možno je edino da daš predlog v dražbah kje je to mogoče (Vorschlag)

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Tako je, ta Sako je nov stal okrog 1400€-1500€, sedaj stane prek 2000€ in sedaj vsak ki že prodaja, se orientira po zdajšnjih cenah

    Muzikant, tvoj Sako je mel tako ceno, ker trosi strelivo Winchester xp3, zato ga je prejšnji lastnik prodall, Rws Evo gre pa menda pod 1.5cm. Meni kaliber ni ustrezal, pa mi je še danes žal, da ga nisem vseeno vzel za ta denar Skratka, odličen nakup.

  3. #33

    Privzeto

    XP3 trosi marsikje....tud v Blaserju....

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Tako je, ta Sako je nov stal okrog 1400€-1500€, sedaj stane prek 2000€ in sedaj vsak ki že prodaja, se orientira po zdajšnjih cenah

    Muzikant, tvoj Sako je mel tako ceno, ker trosi strelivo Winchester xp3, zato ga je prejšnji lastnik prodall, Rws Evo gre pa menda pod 1.5cm. Meni kaliber ni ustrezal, pa mi je še danes žal, da ga nisem vseeno vzel za ta denar Skratka, odličen nakup.
    Ne vem če govoriva o isti puški, v vsakem primeru ti je lahko žal.
    V ceno puške, ki sem jo kupil je bila všteta še škatla RWS Evo 11,9 g.
    In slika moje tarče še dandanes visi na steni v lovskem domu, res nisem meril grupe, vendar moraš fejst pogledat, da vidiš 3 krogle.
    Optika je bila Z6i 2,5-15*44 SR

  5. #35
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Ker bo od hiše verjetno šla 8x57, pa si ogledujem eno od teh treh pušk in sicer Mossberg Atr100, savage stainless in ruger american, vse tri puške so približno v istem cenovnem rangu pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje s katero od teh treh pušk ter katera bi bila primernejša? Kaliber bom izbral 3006, namenjena pa bo za iskanje, optika je pa že doma in sicer Vortex sparc.

  6. #36
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Jaz imam Ruger American v tem kalibru in sem zaenkrat zelo zadovoljen. Vsekakor pa moraš puško pred nakupom v roke prijet, (pogledat če je prazna ) jo dat k ramenu, pomerit z njo (čeprav brez daljnogleda) in parkrat pritisnit na sprožilec, obenem tudi vidiš, kako zaklep laufa. Ta vtis je zelo važen. Pa v tihem prostoru preveri, koliko je glasna varovalka, da ne boš kasneje z "odkočeno" puško (zaradi preglasne varovalke) čakal na divjad, kar seveda ni v redu.

  7. #37

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    koliko je glasna varovalka, da ne boš kasneje z "odkočeno" puško (zaradi preglasne varovalke) čakal na divjad, kar seveda ni v redu.
    Marsikdo bolj zaupa sproščeni igli. Ko pa hočeš streljati pa ročico le gor in dol.

  8. #38
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    Jaz imam Ruger American v tem kalibru in sem zaenkrat zelo zadovoljen. Vsekakor pa moraš puško pred nakupom v roke prijet, (pogledat če je prazna ) jo dat k ramenu, pomerit z njo (čeprav brez daljnogleda) in parkrat pritisnit na sprožilec, obenem tudi vidiš, kako zaklep laufa. Ta vtis je zelo važen. Pa v tihem prostoru preveri, koliko je glasna varovalka, da ne boš kasneje z "odkočeno" puško (zaradi preglasne varovalke) čakal na divjad, kar seveda ni v redu.
    Puška nebo namenjena za čakanje ali pirš saj kot optika rdeča pika vortex sparc, saj bo za iskanje s psom tam pa me glasnost kočnice nebo motila .

  9. #39
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Marsikdo bolj zaupa sproščeni igli. Ko pa hočeš streljati pa ročico le gor in dol.
    A "ročica gor in dol" je manj glasno ?

  10. #40
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat .300 je objavil: Pokaži objave
    Puška nebo namenjena za čakanje ali pirš saj kot optika rdeča pika vortex sparc, saj bo za iskanje s psom tam pa me glasnost kočnice nebo motila .
    Potem pa v redu. Puško se dobi v Rimskih toplicah ali Mariboru; če ti je NM bližje, pa jo lahko prideš pogledat in preizkusit (brez streljanja ) k meni.
    Trgovec iz MB jo lahko dostavi tudi v LJ, kjer imajo en del firme, tako sem jaz pri njih kupil Ruger 10/22.

Stran 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •