Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 101

Tema: Nakup - rabim nasvet

  1. #51

    Privzeto

    Jaz vedno sprostim iglo. Nikoli se na netilki niti sled igle ne pozna. Poleg tega sem vtisnil v ležiš?e tisoče netilk. Tudi z pomočjo kladiva pa nikoli ni nobena aktivirala. Sem pa dvakrat videl počit zavarovano puško. Zato napeti igli in zavarovanim sprožilcem enostavno ne zaupam. Pa izpravnost gor ali dol. Nočem doživet nepredviden "bum" da ugotovim kako varovalka ne dela.

  2. #52
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Ne razumem kako kupite puške, potem pa morate na pogonu ko prletijo prašiči še z zaklepom čarat...

    Z Blaserjem ni teh problemov...

  3. #53

    Privzeto

    Še tole tistim skeptikom. Če iglo sprostimo se skrije in brez posebnega orodja ne moremo zadaj udariti. Nekatere puške pa imajo zadnji del igle prirejen tako, da sproščeno iglo NI treba napenjati z ročico ampak jo zadaj enostavno potegnemo.
    Mosin Nagant npr. Druge varovalke sploh nima.
    http://www.youtube.com/watch?v=rmVJYB3uDkc

  4. #54
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Pri mauserjevem sistemu je zadnji del igle izpostavljen, tudi če ni napet. Kaj se zgodi, če počiš po njem s kladivom ne vem.

    Pa pri nagantu se tisti del (igla) potegne nazaj in se ga nato obrne vstran, tako da se zatakne za zaklepišče. Ni samo da bi počasi sprostil igo in je to to.

  5. #55

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Z Blaserjem ni teh problemov...
    To je res najbolj varna puška. Z sproščeno vzmetjo ne more biti nesreč.

  6. #56
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Ne razumem kako kupite puške, potem pa morate na pogonu ko prletijo prašiči še z zaklepom čarat...

    Z Blaserjem ni teh problemov...
    Ne oporekam ničemer! Ampak ne vem če imajo/mo vsi cekine za Blaser...
    I nikome ništa!

  7. #57

    Privzeto

    Pozdravljeni!

    Na Vas se ponovno obračam za mnenje glede puške Howa 1500 ranchland.

    Že pred časom sem se na vas obrnil, kaj nabaviti, do sedaj mi je v roke prišlo kar nekaj pušk, sedaj pa me zanima kvaliteta omenjene Howe, zdi se mi zanimive, ker je lahka, tudi kratka puška, seveda pa tudi cenovno ugodna, kar pomeni da bi mi več ostalo za boljšo optiko.

    Hvala za Vaše odgovore

  8. #58

    Privzeto

    Howa je direktna kopija Remingtona 700, nekateri pravijo da je celo kvalitetneje izdelana kot Remington. Se jo boš pa v primeru prodaje težje znebil. Ko sem sam kupoval sem jo tudi gledal v Postojni, pa zanimal sem se tudi za Remingtona na koncu sem po parih tednih študij raznoraznih forumov, predvsem ameriških, uzel čeha.

  9. #59

    Privzeto

    Mislim, da je Ranchland že v kompletu z optiko.
    Je sicer dobra zadeva. O natančnosti ni dvoma. Howa dela cevi za Weatherby prestižne puške. To je bila tudi moja prva izbira. Da nisem lastnik je krivo le to, da niso imeli ustreznega laminat kopita na zalogi. Vzel bi namreč 20" varmint kanalirano cev z mehanizmom in laminirano kopito. Seveda v kalibru 308.

  10. #60

    Privzeto

    Tako je, model Ranchland je že v kompletu z optiko. drugače je v igri še tikka t3, uglavnem iščem nekaj takega, cenovno ugodno, lahka puška, predvsem se mi gre za natančnost, za daljše strele, zanimivo bi bilo pogledati tudi kateri drugi model od Howe v stainless izvedbi

Stran 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •