Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234
Rezultati 31 do 39 od 39

Tema: rws - ks

  1. #31
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Sem poleti dal prijatelju par nabojev 7x57R z 120 grain kroglo, minimalno polnjenje za mladiče septembra. On pa pozabi in ustreli košuto in jelena. Prej je streljal SPCE in ni bilo izstrela. Sedaj obakrat izstrel (skozi rebra) in le par korakov. Je bil prav navdušen.
    Sam sem parkrat streljal lisico z FM v 7mm. Skozi prsa je šla 200m. Z MK pa pade na mestu pa ima manj kot 300m/s.
    Tudi 308 polnim 42grain do 200m. Za dalje pa 45. Seveda je na zunanji kupoli še kazalec, ki je nastavljen na drugo polnitev.
    Po eni strani te prav občudujem :)

    Svetuj kolegu naj zamenja za 7-08 pa bo minimum še nižje, pa bi mogu jelen v ognju obležat po tvoji teoriji. Ni mi jasno, za kaj je ta minimum zanimiv, ko imamo v vsakem kalibru npr 7x51, 7x57, 7x64... Isto, če nekdo nabavi 9,3x62, pol ne vidim za kaj naj bi na minimum polnil, če obstaja 9,3x57, pa bo...

    Minimum polnitve so primerne edino za razvijanje polnitev, pa za čisto nič drugega, saj se smodnik v napol polnem tulcu nepredvidljivo obnaša in lahko prihaja do razlik v izgorevanju. Najbolj precizne polnitve so vedno z maximalno polnim tulcem in z smodnikom, ki ga gre največ not. To da je maximalno polen tulec ne mislim na MAX polnitev, vendar da smodnik in krogla čim bolj zapolnita prostor tulca. Če boš po priročnikih gledal, boš tudi to opazu, če sam nisi tega ugotovil v praksi.

    Sam imam 2 popolnoma različna načina polnjenja Če lahko sploh primerjam...

    Prvo je polnjenje za lov: Poiščem, kje je max polnitev, potem pa primerno znižam in preverim če strelivo nese mojim standardom primerno, kar je na 100m vsaj 1 kotna minuta.

    Drugo je polnjenje za strele na daleč: Večinoma se držim lader testa in kasneje razvijam z OCW testom. Skoraj vedno so najboljše polnitve MAX ali pa tik pod njim.

    Zanimiv način za lov, 2 strelivi(povod za težave) različne označbe na kupoli(drugi povod za težave).

    Ima pa vsak svojo teorijo in kar je važno je, da verjame da je najboljša...

  2. #32
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tomaž si mlad, ma stvar obvladaš... ko boš v Alojzovih letih boš prof.

  3. #33

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave

    Zanimiv način za lov, 2 strelivi(povod za težave) različne označbe na kupoli(drugi povod za težave).

    Ima pa vsak svojo teorijo in kar je važno je, da verjame da je najboljša...
    Težave se začnejo, če se lovcu vse sfuzla, ko zagleda divjad.
    Če si videl moje objavljene slike in prepričevanje nekaterih o odstreljenih glavah. Tega ni pri mojem polnjenju. Si se lahko prepričal.
    Kaj češ. Vsak ima neko veselje. Kdo tudi z tem da dobro useka. V ramo in ušesa.
    Last edited by alojz1; 24. October 2013 at 23:49.

  4. #34

    Privzeto green

    a ima mogoče kdo izkušnje z kroglo evolution green
    hvala ?????????

  5. #35

    Privzeto

    Predraga, škatla (20kom) pride čez 80 evrov...

  6. #36

    Privzeto

    Kaj bi bilo lahko drugače kot je pri poceni monolitnih? Saj res. Ta je tudi za večje razdalje. In boš lahko streljal na 500m. Pri tej ceni sama zadane.
    Prednji del se enako razleti kot pri LOS.

  7. #37

    Privzeto

    Ko je tema KS, ali kdo jaga z 8g KS v kalibru 7x65R.

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Post

    Jaz sem lovil precej s to kroglo pred leti in sem bil zadovoljen z njo. Predvsem s tem da je divjad padala praviloma v ognju (zadetki v prsni koš za plečetom). Lovil sem pretežno srnjad, gamsa in muflona ter kako tele sem ter tja. Všeč mi je bilo to, da sem lahko streljal tudi malo dlje. Večjih poškodb na mesu praviloma ni bilo, so pa vseeno včasih bile. Kot zanimivost naj povem, da krogla ni prebila gamsovega kozla, ki je imel nekaj čez 20kg. Zadet je bil direktno v hrbtenico, streljan pa strmo navzgor.

  9. #39

    Privzeto

    Živjo,

    Po dolgem času spet nekaj od mene...

    Uplenjeno jelenje tele. Kaliber 7*64, krogla RWS KS 10,5 g. Daljava strela cca. 90 metrov. Po strelu je tele naredilo še 20 metrov in padlo.
    Med vstopom in izstopom krogle med rebrami ni bilo v velikosti luknje bistvene velike razlike.

    Lep pozdrav vsem ter obilo lovskih užitkov in dober pogled!
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 132.jpg‎   131.jpg‎  

Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •