Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 20 od 20

Tema: Uvoz psa iz HR

  1. #11

    Privzeto

    Pes je čipiran,ceplejn in razglistem dvakrat,ima rodovniškil ist, evropski potni list,je iz članice EU vse ima.
    Nemorem pa ga vpisat,ker je rodovniški list izdala HLS in kje to urado piše na Kinološki zvezi ??
    ziljan

  2. #12

    Privzeto

    Citat ziljan je objavil: Pokaži objave
    Pes je čipiran,ceplejn in razglistem dvakrat,ima rodovniškil ist, evropski potni list,je iz članice EU vse ima.
    Nemorem pa ga vpisat,ker je rodovniški list izdala HLS in kje to urado piše na Kinološki zvezi ??
    Uradno piše na FCI.
    KZS je članica FCI in dela po pravilih FCI. Dokumentov nečlanic FCI ne more priznati.
    Lep praktičen primer kam pripelje zaletavost "revolucionarjev". Nekaj takega bi se po hrvaškem vzoru kmalu pripetilo tudi pri nas. No nekateri so to hoteli, pa seveda ne gre.
    Pes s takimi dokumenti je uporaben le tam, kjer so ta dokument izdali, torej na hrvaškem. Pa še to ne upam trditi da povsod tam.
    Žal so te speljali na led. Škoda zate in za psa. Jaz bi na tvoje mestu psa vrnil in zahteval vračilo kupnine, če so te nalagali o možnosti lova izven hrvaške.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #13

    Privzeto

    Vem, kajti sem izvedel po pogovorih kinološke zveze.
    Moti me pa da ni nikjer uradnega obvestila na kinološki zvezi o pasti nakupa psa na hrvaškem.
    Baje imajo takih primerov veliko saj se smehljajoče po telefonu odzivala uslužbenka na kinološki zvezi.
    ziljan

  4. #14

    Privzeto

    Citat ziljan je objavil: Pokaži objave
    Vem, kajti sem izvedel po pogovorih kinološke zveze.
    Moti me pa da ni nikjer uradnega obvestila na kinološki zvezi o pasti nakupa psa na hrvaškem.
    Baje imajo takih primerov veliko saj se smehljajoče po telefonu odzivala uslužbenka na kinološki zvezi.
    Če misliš na spletno stran KZS, so jo z novim vodstvom uspešno tako zbrklali, da še marsičesa drugega ne moreš najti.
    Revolucija, ki so jo tam naredili, žal tudi s pomočjo nekaterih lovskih kinologov, je ostala na nivoju podiranja in deljenja stolčkov, na gradnjo novega in boljšega pa so seveda pozabili.
    In da bo jasno, ravno nekateri teh "revolucionarjev", ki so prejšnjo sestavo vrgli, so poskušali tudi pri nas uvesti vzporedno organizacijo na vzoru te hrvaške.
    Kaj torej hočem reči?
    Da se na to bando ne zanašaj in od njih ne pričakuj, da bodo delali zate. Oni delajo zase, za svoje ritke in kasirajo denarce.
    Kinologija je šele v drugem planu!
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #15

    Privzeto

    Je pa vprašanje kaj je za lovsko kinologijo boljše. Lovski pes na hrvaškem ima dedne zasnove preizkušene v delu. Pri nas pa lovci izgubljamo najboljše pasme. Vzrejajo jih lahko brez preizkusa zasnov. Po španjelih, nazadnje valmerancih je sedaj na vrsti vižla. Lovec, ki kupi takega "mačka v žaklju" mora imeti kar srečo, da bo z psom opravil zahteven preizkus. V nasprotnem primeru ga ima lahko samo za dekoracijo na kavču.
    Samo, da je po pravilniku. Pa čeprav je ta zanič.

  6. #16

    Privzeto

    Točno tako lovski tovariš Alojz1,se strijam s teboj, zdej so v ospredju psi kot si naštel a pač maš nekaj kinologov ki se razburjajo na takšno taktiko (vsaj v Beli krajini ), saj niso na koritu in nimajo nič od tega.
    Meni ni to prvi LOVSKI PES,dosti jagam po Hrvaškem in vem kakšni so psi in kako delajo na divjad.
    Ta pes ima odlične starše v praksi in telesno , ter lastnike ,ki vejo kaj je lovski pes.
    Ne vem kaj bi rekel na naše KZS, rad bi da dajo obvestilo, da ne pride do zavajanje kupcev.
    ziljan

  7. #17

    Privzeto

    Citat ziljan je objavil: Pokaži objave
    Točno tako lovski tovariš Alojz1,se strijam s teboj, zdej so v ospredju psi kot si naštel a pač maš nekaj kinologov ki se razburjajo na takšno taktiko (vsaj v Beli krajini ), saj niso na koritu in nimajo nič od tega.
    Meni ni to prvi LOVSKI PES,dosti jagam po Hrvaškem in vem kakšni so psi in kako delajo na divjad.
    Ta pes ima odlične starše v praksi in telesno , ter lastnike ,ki vejo kaj je lovski pes.
    Ne vem kaj bi rekel na naše KZS, rad bi da dajo obvestilo, da ne pride do zavajanje kupcev.
    Na hrvaškem ne kupujte psov, za katere je rodovnike izdal LOVAČKI SAVEZ FCI jih ne priznava, če psa kupiš na hrvaškem mora rodovnik bit izdan od KINOLOŠKOG SAVEZA HRVATSKE.
    Lp

  8. #18

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Če misliš na spletno stran KZS, so jo z novim vodstvom uspešno tako zbrklali, da še marsičesa drugega ne moreš najti.
    Revolucija, ki so jo tam naredili, žal tudi s pomočjo nekaterih lovskih kinologov, je ostala na nivoju podiranja in deljenja stolčkov, na gradnjo novega in boljšega pa so seveda pozabili.
    In da bo jasno, ravno nekateri teh "revolucionarjev", ki so prejšnjo sestavo vrgli, so poskušali tudi pri nas uvesti vzporedno organizacijo na vzoru te hrvaške.
    Kaj torej hočem reči?
    Da se na to bando ne zanašaj in od njih ne pričakuj, da bodo delali zate. Oni delajo zase, za svoje ritke in kasirajo denarce.
    Kinologija je šele v drugem planu!
    Sršen, ti pa res vse veš!

  9. #19

    Privzeto

    Alojz1, se popolnoma strinjam!

    PS
    Nadzorovana vzreja ne potrebuje FCI, kar dokazujejo razna uspešna kinološka združenja, ki niso člani FCI. Vsaj iz svojega, lovsko kinološkega stališča (ki je daleč od športa, lepotnih tekmovanj, agilitija... ) je FCI pač izrojena ideja ... nekaj takega kot EU.

  10. #20

    Privzeto

    Citat ziljan je objavil: Pokaži objave
    Vem, kajti sem izvedel po pogovorih kinološke zveze.
    Moti me pa da ni nikjer uradnega obvestila na kinološki zvezi o pasti nakupa psa na hrvaškem.
    Baje imajo takih primerov veliko saj se smehljajoče po telefonu odzivala uslužbenka na kinološki zvezi.
    tudi sam sem letos to izvedel od uslužbencev KZS, nikjer pa takšne informacije ne dobiš javno objavljene, da bi se lahko pozanimal pred nakupom, razen če bi poklical na KZS in vprašal, če je s Hrvaške kaj posebnega.

    imam sedaj barvarja z izjemno dobrimi zasnovami, ki ga pa ne morem uporabljati. Po lastnih pravilnikih bi te pse morali vpisovati, je pa nek dopis od FCI, ki jim to prepoveduje, obvestila oz objave o tem pa nikjer.

    kar precej ferdamano neuporabna stvar.

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •