Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 51

Tema: Krajšanje cevi

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto


    To je moja tarča od včeraj iz skrajšane Sako cevi, 51cm! Krogla speer deep curl 165gr, kaliber 308win. Kljub kratki cevi bi si jo za lov upal uporabiti tudi za kak daljši strel. Bi bila to neka povprečna tarča, je pa precej dobra, ker je streljana na 300m!

  2. #22

    Privzeto xxx

    kdo ti je skrajšal cev na zs prosim

  3. #23

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    je pa precej dobra, ker je streljana na 300m!
    Mirno lahko rečeš, da je odlična. Čestitam.
    Prilepi sliko skrajšane puške z daljnogledom. Ali ima taktični križ ali nastavljive kupole? Z navadnim je težko loviti padec krogle na različnih razdaljah.

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    alojz1, na puški je swarovski z6i 2-12x50 z navadnim križem, puška je na 100m nastreljena točno v center, poznam pa začetno hitrost krogle in balistične podatke, padce krogle. Za ta primer ima krogla padec na 300m 54cm, kar za korekturo znese točno 18klikov(18x3=54cm).
    trenutno nimam kake slike od strani.

  5. #25

    Privzeto

    Na tej preži si pa ta velikega lisjaka jagal....

  6. #26

    Privzeto

    RWS čestitke. Tudi tako se da pomagati. Vidim, da si se res poglobil v zadevo in ne nadstreljuješ po občutku. Tudi daljnogled si izbral pravi. Klik je 1cm/100m.
    Verjetno veš, da se lahko na Balističnem kalkulatorju izdela tabela za vsakih 25m do 1000m. Je v veliko pomoč in popolnoma točna.
    Last edited by alojz1; 18. August 2013 at 20:03.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    aleš, tega lisjaka poznam že 2 leti, bo verjetno medalja!

    Alojz, imam program iz ene švedske strani, ga lahko naštimaš za vsak meter, vendar sem ga sam poizkusil le za 100, 150, 250, 300 in 400m, ko bom imel primernejši daljnogled, bom pa poizkusil še kak meter ali 100 dlje

  8. #28
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    RWS, zakaj si krajšal cev ?

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    zato da je krajša!
    Preden je oče kupil to puško, sem že imel puško sako 75 finnlight s tovarniško 51cm dolgo cevjo in je videl kakšnih grupacij je možna, pa tudi lepše izgleda s kratko puško, glede na to, da ni glih dvometraš
    a je zdaj kaj bolj natačna kot prej si ne upam trditi, slabše kot je bla takrat, sigurno ni.
    Če svoj del opravi tako kot je treba, je puška zmožna take 3 strelne grupe:


    ta spodnja je pa od mojega finnlighta:

    To so grupe, zaradi katerih sem pred časom zagovarjal to firmo pušk, v debati o preciznosti različnih znamk!

    No, zdaj je pa dovolj teh papirjev, upam da čez kak dan objavim še kako sliko z lova!

  10. #30

    Privzeto

    Ali mogoče kdo ve koliko je najkrajša uporabna cev za kaliber 30.06?

Stran 3 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •