Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 51

Tema: Krajšanje cevi

  1. #11
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    20" (50cm) je minimum po moje.

  2. #12

    Privzeto

    Dovolil sem si prenesti zanimiv komentar o krajšanju cevi, natančnosti in izgube.
    Iz Foruma Strelec.
    Končno je le prišla tudi moja Marlinka na vrsto in še zanimivost koliko je padla hitrost ob isti polnitvi naboja. N140 - 47.2 gre - 66cm cev - 3010 fps. 53cm cev - 2860 fps. Seveda je v obeh primirih uporabljena LOS krogla teže 140 gre. Spotoma sem si zamislil še močnejšo bremzo ki nekako lepše sede na krajšo cev in leupoldov dalnogled z fiksno 12x povečavo. Puška strelja oziroma grupira bolše kot v prvotnem stanju saj sem se res posvetil ustju in kroni sedaj je vse skupaj tudi bolj normalnih dimenzij. Grupa na prvi tarči je 10 strelna,
    http://www.strelec.si/vanilla2/uploa...c938e1894b.jpg

  3. #13

    Privzeto

    10 strelov v eni luknji? Eni pač znajo...

  4. #14
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Meni se zdi, da se skrivnost skriva v tisti kroni, ki jo je naredil :)

    Izvrstna grupa sicer! :)

    Torej, če hoče kdo super natančno puško za 500€, naj kupi Marlin Model X7VH in naj jo da temu gospodu za skrajšanje cevi

  5. #15

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Meni se zdi, da se skrivnost skriva v tisti kroni, ki jo je naredil :)
    Izvrstna grupa sicer! :)
    Torej, če hoče kdo super natančno puško za 500€, naj kupi Marlin Model X7VH in naj jo da temu gospodu za skrajšanje cevi
    Tista krona (zavora) pomaga le toliko, da je odsun manjši. Največ pripomore tisti za kopitom in tisto kar ima v glavi. Cena puške je manj pomembna.
    Slab strelec lahko da njemu puško v obdelavo. Ampak bo še vedno slab strelec.
    Poglejte še hitrost 9g krogle iz kalibra 308.

  6. #16
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Ne bi želel tebi pametovati, ker nisem pravi za pametovanje, pa vseeno (informativno ) - krona in plinska zavora nista isto - če odžagaš cev, moraš ponovno vrezati krono, sicer uničiš natančnost (naloga krone je, da enakomerno razprši pline, ko ti pridejo iz cevi. Če je krona poškodovana in plini izhajajo neenakomerno, lahko "nepravilno" potisnejo kroglo, kar zmanjša natančnost). Zato pa svarijo, da ko čistiš puško krpice ne smeš potegniti nazaj skozi ustje, ko je enkrat skozi. In če dobro vrežeš krono, se pri natančnosti pozna.

    Plinska zavora pa samo preusmeri pline pravokotno na cev, po tem, ko so ti že zapustili cev.

    Se pa strinjam, da je veliko odvisno od strelca in naslona :).

  7. #17

    Privzeto

    Imaš prav. Sem površno prebral in mislil na zavoro, ki jo je tudi sam naredil in poslikal. Jaz pa slik nisem nalepil.
    Z krono se pri dvocevkah (krogla-krogla) do neke mere tudi tudi korigira zadetke, da so skupaj iz obeh cevi.
    Popravljam.
    Last edited by alojz1; 3. August 2013 at 13:44.

  8. #18
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Uf madona, kako debela cev :)

    Vem ja, gospod v vprašanju je kar znan po izdelovanju plinskih zavor :)

    Še toliko o kroni, da ima učinek na natančnost je zapisal prav on:

    Puška strelja oziroma grupira bolše kot v prvotnem stanju saj sem se res posvetil ustju in kroni sedaj je vse skupaj tudi bolj normalnih dimenzij.

  9. #19

    Privzeto

    Naj dodam le to, da je tudi v prvotnem stanju delal zavidljive grupe. Mislim, da se je odločil za krajšanje bolj zaradi dimenzij. Krona in zavora se da narediti tudi na daljši cevi. Ampak čudno izgleda.
    Z poceni puško. Zato tisti, ki imate omejene finance kar korajžno. Malo znanja, malo vaje in kmalu boste videli, da se dobrih zadetkov (do neke mere) ne da kupiti. Tukaj odmislimo vrhunske rezultate kot jih ima Debevc. Bodo pa daleč, daleč nad lovskim povprečjem.
    Last edited by alojz1; 3. August 2013 at 14:27.

  10. #20

    Privzeto

    kar se tiče krone in natančnosti orožja http://www.longrangehunting.com/arti...le-crown-1.php

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •