Stran 30 od 37 PrvaPrva ... 20262728293031323334 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 291 do 300 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #291

    Privzeto

    Jaz pa nikoli več ne grem nad 56 cm. Trenutno imam 52 cm na dveh puškah, menim da je ta dolžina najboljši kompromis med dolžino puške in balistiko naboja. Seveda pa sta obe v "počasnih" kalibrih 308 win in 8×57IS. Za kakšen malce hitrejši kaliber pa bi imel raje 56 cm. Kar je več pa naredi puško kratkomalo predolgo.
    Ko imaš enkrat 97 cm dolgo puško šele vidiš kako preprosto se z njo opleta po rami, po preži, po štantu in po grmovju. Zadetki so pa tudi tam kjer morajo biti.

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Eno je strelstvo, drugo je lov. Za lov zaupam bolj daljši cevi. To je le moje mnenje, mogoče nimam prav, ampak tako bo ostalo, ne pod 56 cm.

  2. #292

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Komentar, vreden večkratnega branja! Debata o 8×68 je bila lep primer, kako smo mi pisarili skoraj 10 strani, pa se nismo zedinili prav o ničemer. Potem je pa kandidat za nabavo parkrat ustrelil s puško, pa mu je hitro postalo jasno da to ne bo zanj. Isto je tudi pri 9,3×62. Nekakšno sanjarjenje pripravnikov in mladoletnikov, na koncu se pa na strelišču še strela z 30-06 ustraši. In počasi boste ugotovili, da to, kar smo ves čas govorili o odsunu in močnih kalibrih, ni iz trte izvito. Eni pač to prenašajo (predvsem zelo izkušeni), drugi ne. Treba je pa sam probat. Mi pa lahko tukaj 100 strani debat o tej ali oni znamki ali kalibru napišemo, pa enostavno ni relavantno. Ker na koncu je treba v roke prijet, kak strel oddat, pa se sam odločit. Enemu odgovarja eno, drugemu pa drugo. Vsak pa svojega konja hvali. In redko kateri prizna, da se je narobe odločil. V primeru kiksa se ponavadi puška čisto potiho znajde v malih oglasih, gre od hiše, pa nikomur se kaj dosti o tem ne razlaga. Noben se rad ne hvali z zgrešenimi odločitvami.
    Zedinili se itak ne boste nikoli okrog ničesar. No, sem pa res nabavil 9.3 x 62 in sem zelo zadovoljen. Uplenil že kar nekaj kosov in rama še vedno tam kjer je bila. O jakosti poka pa nebi...

  3. #293

    Privzeto

    Ja logično. Saj si Hrabri mišek.
    Meni sicer število uplenjenih kosov nič ne pove, če ni še zraven število vseh strelov na divjad.

  4. #294

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ja logično. Saj si Hrabri mišek.
    Meni sicer število uplenjenih kosov nič ne pove, če ni še zraven število vseh strelov na divjad.
    Pameten in moder odgovor. Le kaj naj storimo ostali, ko so nam pojedli vso modrost sveta...

  5. #295

    Privzeto

    Kar še enkrat preberi moj odstavek, ki si ga citiral. Vsak od nas svoj najnovejši nakup utemeljuje kot dober in najboljši, ter kot pametno odločitev . Pa naj gre pri kalibru za 223 rem, ali pa 9,3 - ali pa pri puški za Savage Axis ali pa Blaser R8. Najlepše in najbolj evforično je prvih nekaj mesecev jagati z novo puško in novim kalibrom. Vendar, šele čas bo pri vsakemu od nas pokazal svoje. Ali bo ta kaliber pri tebi tudi še čez 10 let, ali pa se bo kot sem že prej večkrat napisal, čez kako leto ali dve nenadoma znašel v malih oglasih. Mali oglasi so vedno polni bivših dobrih nakupov in pametnih odločitev
    Jaz glede na divjad, ki jo jagam, ne rabim večjega odsuna in poka ter dražjega streliva, ker učinek ni nič drugačen. Zadostuje tudi vsak standarden kaliber. Lahko, mehko divjad ne moreš z večjim kalibrom " še bolj" ubiti... Če pa ti jagaš kaj tako velikega, da ti 9,3 pride prav pa hvala bogu.


    Citat hrabri misek je objavil: Pokaži objave
    Zedinili se itak ne boste nikoli okrog ničesar. No, sem pa res nabavil 9.3 x 62 in sem zelo zadovoljen. Uplenil že kar nekaj kosov in rama še vedno tam kjer je bila. O jakosti poka pa nebi...

  6. #296

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Kar še enkrat preberi moj odstavek, ki si ga citiral. Vsak od nas svoj najnovejši nakup utemeljuje kot dober in najboljši, ter kot pametno odločitev . Pa naj gre pri kalibru za 223 rem, ali pa 9,3 - ali pa pri puški za Savage Axis ali pa Blaser R8. Najlepše in najbolj evforično je prvih nekaj mesecev jagati z novo puško in novim kalibrom. Vendar, šele čas bo pri vsakemu od nas pokazal svoje. Ali bo ta kaliber pri tebi tudi še čez 10 let, ali pa se bo kot sem že prej večkrat napisal, čez kako leto ali dve nenadoma znašel v malih oglasih. Mali oglasi so vedno polni bivših dobrih nakupov in pametnih odločitev
    Jaz glede na divjad, ki jo jagam, ne rabim večjega odsuna in poka ter dražjega streliva, ker učinek ni nič drugačen. Zadostuje tudi vsak standarden kaliber. Lahko, mehko divjad ne moreš z večjim kalibrom " še bolj" ubiti... Če pa ti jagaš kaj tako velikega, da ti 9,3 pride prav pa hvala bogu.
    Poglej. Ne rečem da je to nakup mojega življenja. Jezi me pa to, da človek hoče nekaj vprašati in je narobe že to, kako je vprašal. Karkoli vprašaš je kot da bi vrgel mrhovino med jastrebe in to me jezi. Namesto odgovora: npr.: Človek, razmisli, pridi ali pojdi preizkusit, prednosti so, slabosti so, izkušnje so... dobim takoj na prvo vprašanje npr: Še eden zasanjani pripravnik, ki hoče s tankom streljati na golobe...

  7. #297

    Privzeto

    A misliš da bi bil meni problem kupit 9,3×62. Še nove puške ne rabim kupovat, samo menjalno cev rabim. Pa ne bom, ker ga ne rabim. Ker je za tisto kar jagam standarden kaliber 308 win, 8×57 IS več kot dovolj. Še kakšen precej manjši bi ob dobrem zadetku zadostoval.
    Vidiš, mene pa moti da nekateri kupujejo topove, potem pa to preizkušajo na srnjadi ter poizkušajo še vse ostale na vsak način prepričat kako je tak kaliber odličen in nepogrešljiv.
    Tebe nikakor nisem označil kot pripravnika, smo pa tukaj dejansko imeli mladostnike, ki še niti prošnje v jago niso oddali ali s puško streljali, pa so tukaj celi spisi o tem, kako si želijo imet 9,3. Obstaja velik razkorak med tistim, kar si nekdo želi imeti in kar dejansko potrebuje.
    Ta magnum manija je med našimi lovci že bila 20 let nazaj, le da so takrat kupovali hitre 300 win mag, 7 mm rem mag ipd... Zdaj gre pa v obratno smer, težke počasne 9,3... Na koncu pa še tistih par v LD, ki ima magnum v stilu 300 win mag, potoži, da je velik odsun, velik pok, veliko škode na divjačini, drago strelivo itd.. In hitro lahko razbereš, da večini še vseeno zadostuje standard. V naši LD je 75 članov in le en ima 9,3 ter trije imajo 300 win mag. Pa še te štiri puške zelo poredko vidimo na jagi. In kaj nam to pove? Da je zelo malo lastnikov tega kalibra, ste pa ob nakupu zelo glasni z upravičevanjem vašega nakupa. Treba se je zavedati, da velika večina uporablja standardne kalibre in za to obstajajo tudi dobri razlogi.
    Smo pa tukaj pisali že čisto vse, tudi o 9,3. Mogoče ne v tej temi, pa v kakšni drugi. Tudi prednosti, slabosti, prerekanja je bilo okoli dolžin cevi, energij izstrelka, poceni / drage puške pa vse mogoče.
    In za konec ti še enkrat napišem, če jagaš težko divjad in ti tak kaliber dejansko pride prav, potem ti želim le dober pogled in obilo užitkov na jagi in nič drugega. Le upoštevaj da ta forum berejo tudi bodoči lovci,pripravniki in lovci, ki se ne spoznajo veliko v te stvari, tak kaliber pa ni za vsakega. Čisto v redu se da jagat tudi s standardnimi kalibri in celo z nežnejšimi kalibri od 6-7 mm. Pa z veliko manjšim pokom in odsunom ter mnogo cenejšo municijo. Mesto zadetka je bistveno bolj važno od luknje, ki jo naredi določen kaliber.

    Citat hrabri misek je objavil: Pokaži objave
    Poglej. Ne rečem da je to nakup mojega življenja. Jezi me pa to, da človek hoče nekaj vprašati in je narobe že to, kako je vprašal. Karkoli vprašaš je kot da bi vrgel mrhovino med jastrebe in to me jezi. Namesto odgovora: npr.: Človek, razmisli, pridi ali pojdi preizkusit, prednosti so, slabosti so, izkušnje so... dobim takoj na prvo vprašanje npr: Še eden zasanjani pripravnik, ki hoče s tankom streljati na golobe...
    Last edited by Deerhunter; 26. June 2015 at 13:46.

  8. #298

    Privzeto

    Citat hrabri misek je objavil: Pokaži objave
    Pameten in moder odgovor. Le kaj naj storimo ostali, ko so nam pojedli vso modrost sveta...
    Po tej reakciji predvidevam, da sem zadel nekam, kjer boli. Pa nisem mislil. Tako pač je, če malo logično pomisliš.
    Pa ne skrbi, da bo modrosti zmanjkalo. Nekateri jo imajo preveč že ob rojstvu. Drugi jo pa enostavno nočejo. Je lažje živet.
    Vidim, da nima smisla smeška lepit, ker ne razumeš njegovega pomena. Včasih se malo pohecam nekateri pa kar z topovi nazaj.

  9. #299
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Na tujih forumih ni toliko prerekanj in nizkih udarcev, oz. skoraj nič. Kaj je le z nami........ Zaradi tega tudi ta forum ne zaživi.

  10. #300
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    @ Detel, Problem je v tem, da smo veliki, še preden zrastemo.

Stran 30 od 37 PrvaPrva ... 20262728293031323334 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •