Stran 27 od 37 PrvaPrva ... 17232425262728293031 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 261 do 270 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #261
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Se strinjam z Alojzom. Sam sem poskusil uporabljati tudi merke na pogonih, pa ni bilo najboljše, je pika veliko bolj učinkovita (sem jo nabavil). Na novi puški merkov niti nisem hotel. Samo motijo te pri montaži daljnogleda. Ti pa en dober variabilni daljnogled reši vse situacije. Ali pa zamenjaš s piko, kot je rekel Alojz.
    Če pa gre za to, kaj komu lepše izgleda, ja to pa je stvar okusa
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #262

    Privzeto

    Objektivno gledano, imam rad merke, ker mi pridejo prav, v kolikor želim sneti optiko zaradi zahtevnega brakiranja, kjer je velika možnost padca in majhna možnost strela. Eventuelno se mi je že zgodilo, da se optika v dežju in snegu zarosi (sploh razne pike so zelo občutljive), v tem primeru je tudi dobro tisto sneti, pa je puška še vedno uporabna.
    Subjektivno gledano, pa tudi meni puška deluje lepše in bolj lovsko z mehanskimi merki.

  3. #263
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prej ali slej pride do padca, zato sem raje poganjal s šibrovko ali brez puške.
    Kar se tiče rosenja pa si Deerhunter nabavi Aimpointa.

  4. #264

    Privzeto

    Ga imam, pa se ravno tako v mokrem vremenu zarosi.

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Prej ali slej pride do padca, zato sem raje poganjal s šibrovko ali brez puške.
    Kar se tiče rosenja pa si Deerhunter nabavi Aimpointa.

  5. #265
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Ga imam, pa se ravno tako v mokrem vremenu zarosi.
    Na nišan se ti pa pa sneg zabaše pa si na istem....
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #266

    Privzeto

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    Puške se vsake navadiš, pa če ima tako kopito ali drugačno, sprožilo z kratkim ali dolgim hodom, z naprožilom ali brez. [/video]
    Tule se pa razlikujemo. Res se da do neke mere privaditi puški. Jaz pa raje puško prilagodim sebi. Se prej pride do dobrih rezultatov.

  7. #267
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Ah, spet se ne razlikujemo toliko, kopito si vsak pameten na mero spravi ali z žago ali pa z podložno gumo, sprožilo nastavi če se ga da, itd... Res je da ideala da idealo.

  8. #268

    Privzeto

    Jaz se še puške, ki je bila po meri narejena zame, nikoli nisem navadil. Puško sem dal narediti kot svoje prvo orožje, brez da bi prej sploh vedel kaj pravzaprav potrebujem in želim imeti. Na koncu me je na puški motilo skoraj vse, motila me je dolžina puške, oblika kopita, ki je bilo tako tanko, da skorajda ni bilo kaj prijeti, kaliber in odsun, nemško naprožilo se mi je na smrt zamerilo in se ga ravno tako nisem nikoli navadil, ravno obratno, čedalje bolj mi je šlo na živce. Pri naslednji puški sem pa že točno vedel kaj rabim. Kakšno naj bo kopito, kakšna dolžina puške, kakšen sprožilec mora imeti - cev in preciznost je bilo zadnje kar me je skrbelo in zanimalo (eni pa poudarjate le to). S to puško pa sem se takoj zlil in ujel in mi je samo čedalje bolj všeč. Tudi zadetki so boljši. Torej, jaz pač napišem realno, tako kot je bilo. Ne kot nekateri, ki vedno hvalijo tisto kar imajo sami, pa če je v redu ali pa če ni.
    Saj je tudi preciznost pomembna. Marsikdo interpretira, da je 1 MOA natančnost pri lovski puški nepotrebna, ker divjad pade tudi pri bistveno večjem raztrosu na 100 m. Kot vemo, je krog na tarči za preizkus lovskega orožja velik kar 15 cm. Ampak kaj ti da ta preciznost? Samozavest - veš da si sposoben dobro zadeti, da je puška precizna in da se dobro ujameš s puško. To je pri lovu zelo pomembno. Le ne pozabite, da je pri puški še marsikaj pomembno za preciznost, ne le precizna cev. Mauser, ki ga imamo pri hiši ima popolnoma novo Walther Lothar cev. Pa s tisto puško nikoli ne bom streljal v 1 MOA. Kopito mi je premajhno, sprožilec pretrd, daljnogled je slabe kvalitete, montaža vprašljiva itd... Na koncu je precizna cev torej le malo važna, če vse ostalo ne štima.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tule se pa razlikujemo. Res se da do neke mere privaditi puški. Jaz pa raje puško prilagodim sebi. Se prej pride do dobrih rezultatov.

  9. #269

    Privzeto

    Pozdravljeni. Ima kdo morda izkušnje kako se obnese Ruger American 308 Win v compact izvedbi (cev dolga 46cm). Zanima me predvsem kako tako kratka cev vpliva na lego zadetkov in kako se kaj obnese pri težjih kroglah ?

  10. #270
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pri tem kal. bi najraje imel cev 60 cm.

Stran 27 od 37 PrvaPrva ... 17232425262728293031 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •