Stran 26 od 37 PrvaPrva ... 1622232425262728293036 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 251 do 260 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #251
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Kaj pa primerjava ameriških in čeških pušk?

  2. #252
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Zato kupijo Sako, ki je bolj prestižna in dodelana verzija s sicer popolnoma enako cevjo.
    Si siguren, da imata tikka in sako POPOLNOMA enako cev?

  3. #253

    Privzeto

    Cev je enaka. To je pa tudi vse. Tikka in Sako sta super primer pušk, kako ista firma prodaja low budget puško in standardno puško višjega cenovnega ranga, obe pa temeljita na isti cevi. Oziroma kar jaz že ves čas govorim - da cev ter 1 MOA natančnost še ne naredi vrhunske puške, zraven je še marsikaj drugega, kar je ravno tako ali pa še bolj pomembno kot kvalitetna cev. Eni gledate le natančnost same cevi, pozabite pa vse ostalo, kopito, sprožilec, sistem... Vse nove puške dandanes imajo kvalitetne cevi. Je pa še veliko drugih stvari, ki so pomembne za kvalitetno puško.

  4. #254
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Oziroma kar jaz že ves čas govorim - da cev ter 1 MOA natančnost še ne naredi vrhunske puške, zraven je še marsikaj drugega, kar je ravno tako ali pa še bolj pomembno kot kvalitetna cev. Eni gledate le natančnost same cevi, pozabite pa vse ostalo, kopito, sprožilec, sistem... Vse nove puške dandanes imajo kvalitetne cevi. Je pa še veliko drugih stvari, ki so pomembne za kvalitetno puško.
    Najbolj pomemben je tisti faktor ki je zadaj. Puška kot sama bo že ustrelila tako kot treba. Berem tule o natančnosti nekaterih cevi, pušk kot samih... Sprasujem pa se;
    Koliko pa je dejansko ljudi tudi tule, ki na 100m z navadnega štanta brez določenih pomagal, naslonov za komolce itd. vse skupaj še pod pumpajočim adrenalinom spravi tri strele na sto metrov pod 1 moa o katerem je tako govora? Zakaj tri... zato da lahko vsaj potrdiš teh 26,5mm.

  5. #255
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    Sprasujem pa se;
    Koliko pa je dejansko ljudi tudi tule, ki na 100m z navadnega štanta brez določenih pomagal, naslonov za komolce itd. vse skupaj še pod pumpajočim adrenalinom spravi tri strele na sto metrov pod 1 moa o katerem je tako govora? Zakaj tri... zato da lahko vsaj potrdiš teh 26,5mm.
    Ne razumem, kaj hočeš. Kaj ti z navadnega štatnta ko streljaš, ne podložiš česa pod puško če je višina police prenizka, se ne namestiš tako, da imaš oba komolca naslonjena? Jaz ponavadi naredim oboje, spoh če gre za malo bolj zahteven strel na divjad.
    Točna puška je pa osnova, da boš pri lovu lahko miren in boš vedel, kdaj in kam lahko zadaneš.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #256

    Privzeto

    Na tisti množični strelski tekmi na Vranskem se iz preže tako strelja (brez naslona komolcev). Pa so super rezultati. Adrenalin in pumpa je pa stvar posameznika. Če je tega preveč odsvetujem strel.
    Je pa na dobri preži obvezna polica in naslon tudi za roke.

  7. #257
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Nič nočem, sem se samo vprašal to vprašanje in ga delil z vami. Strinjam se z večino kar je napisanega... z nekaj stvarmi sicer ne.
    Sam mislim, da je važen strelec mnogo bolj kot puška. Kdaj, zakaj in na kakšen način takrat ko ukrivi prst.
    Puške se vsake navadiš, pa če ima tako kopito ali drugačno, sprožilo z kratkim ali dolgim hodom, z naprožilom ali brez. Naj si ima puškina cev 1moa na sto ali pa 0.32moa, napaka strelca je še vedno napaka strelca.
    Sem te amerikanke samo v rokah držal, nisem imel priložnosti streljati z njimi, vendar imam mnenje tako kot je cak napisal, mnogo puške za petsto evrov. Moti me to da so brez merkov...

    Last edited by Ostrorogi; 1. June 2015 at 20:51.

  8. #258
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    Nič nočem, sem se samo vprašal to vprašanje in ga delil z vami. Strinjam se z večino kar je napisanega... z nekaj stvarmi sicer ne.
    Sam mislim, da je važen strelec mnogo bolj kot puška. Kdaj, zakaj in na kakšen način takrat ko ukrivi prst.
    Puške se vsake navadiš, pa če ima tako kopito ali drugačno, sprožilo z kratkim ali dolgim hodom, z naprožilom ali brez. Naj si ima puškina cev 1moa na sto ali pa 0.32moa, napaka strelca je še vedno napaka strelca.
    Sem te amerikanke samo v rokah držal, nisem imel priložnosti streljati z njimi, vendar imam mnenje tako kot je cak napisal, mnogo puške za petsto evrov. Moti me to da so brez merkov...
    Točno tako kot si napisal.
    Last edited by Pinkfloyd; 3. June 2015 at 02:29.

  9. #259

    Privzeto

    [QUOTE=Ostrorogi;117023] Moti me to da so brez merkov... /QUOTE]
    Imel sem kar nekaj pušk z merki. Merkov nikoli nisem uporabljal. Sploh pa sedaj, ko se dobijo razne pike. Enostavno snameš daljnogled in namestiš piko (refleksno npr).Tudi tiste poceni so še vedno boljše kot navadni merki.

  10. #260
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Alojz se strinjam... Moje okus je tak, da mi puška z merki bolje zgleda .

Stran 26 od 37 PrvaPrva ... 1622232425262728293036 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •