Stran 9 od 37 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #81
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto bazne ploščice na (moji) Ruger American slabo pritrjene

    Na puški Ruger American 30-06 so bile bazne weaver ploščice tovarniško slabo privite oz. primerno bi bilo, če bi pri Rugerju ob montaži teh ploščic uporabili kakšno lepilo za navoje proti odvitju npr. Loctite 270 ali Loctite 243.

    Po 11 mesecih uporabe in cca 200 strelih mi je začela puška "trositi". Na srečo večkrat kontroliram točnost mojih pušk, ker pač rad hodim na strelišče in testiram lastno strelivo, tako da kakšnega neetičnega strela na divjad ni bilo.
    Mislil sem, da je kriva montaža ali daljnogled, zato sem vse skupaj demontiral, da bi najprej dal gor druge (dražje) montažne obročke. Takoj sem opazil, da se bazni ploščici premikata. Zdaj sem vse stične površine in navoje razmastil, očistil in namazal z Loctite 270 (zeleni) ter ploščici privijačil nazaj.
    Jutri pa montiram iste obročke in daljnogled ter grem v soboto ali nedeljo nastrelit, če bo vreme.

    Imam tudi R.A.Compact 223 rem, ampak dvomim, da se mi bodo na njej vijaki baznih ploščic kdaj razrahljali, ker 223 rem v primerjavi s 30-06 skorajda nima odsuna. Trenutno mi ta 223 tako točno nosi, da ne bom nič demontiral. If it works, don't fix it.

  2. #82
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Toliko kot si plačal, toliko imaš , brez zamere.

  3. #83

    Privzeto

    Fantje. Bazne ploščice so sicer na puški. Ampak smatrajte to kot priložene. Pri montaži daljnogleda je treba zategniti ali zalepiti. V tovarni to ne naredijo ravno zato, ker jih mogoče kdo odstrani in bi imel težave.

  4. #84
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Dobil sem več, kot sem plačal, ker sem s to puško zelo zadovoljen - še vedno. Pač ena izkušnja več. Objavil sem pa samo zato, da ne bo še kdo odkrival tople vode (kot jaz), če mu bo R.A. po cca 100-200 strelih začel trositi.
    Najbolje takoj od začetka naredit tako, kot je svetoval alojz1 oz. kot sem hotel s to objavo sugerirati.
    Last edited by Robert91922; 28. August 2014 at 22:57.

  5. #85

    Privzeto

    Jaz sem pri nakupu X-bolta tudi dobil zraven priložene aluminijaste ploščice za pritrditev šine. Te ploščice se na ebayu prodajajo za 10 dolarjev. Puškar mi je glede teh ploščic, ki sem mu jih pokazal, povedal, da to sploh ne bo montiral, ker da bova in jaz in posledično on s tem imela same težave. Aluminij je premehak material za resno montažo. Nato sem se odločil za EAW jekleno montažo. Puška je bila vsa 3 leta uporabe točna, nazadnje, ko sva za preizkus streljala z novim lastnikom puške, sem za dokaz preciznosti ustrelil dva strela luknjo v luknjo in to s puško za jurja. Za natančnost ni pomembna le cev, pač pa tudi optika IN montaža. Pa še strelec in strelivo. V glavnem, ni bilo nobenega rahljanja vijakov in prestavljanja zadetkov. Pri montažah je tako kot pri vsem ostalem. Kolikor denarja, toliko muzike.

  6. #86
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Nekateri imajo pravilo, da se pri novi puški najprej preveri / zatisne vse vijake.

    Kar se pa tiče aluminjastih baz... sam imam na X-Boltu alu šino (ERA-TAC) in na šini jeklene Rusan obročke in vse funkcionira BP. Bi pa najbrž tudi sam dal jeklo, ampak takrat, ko sem kupoval, se je dobilo samo alu šino. Navsezadnje ima tudi aluminij svoje prednosti, predvsem v tem, da je lažji in ne rjavi je pa res, da ni tako močan kot jeklo...

  7. #87

    Privzeto Marlin lever action

    Pozdravljeni! zanimam se za nakup puške Marlin model 1894c, kaliber .44 Special. Puško bi uporabljal iključno v pogonu na divje prašiče, in bi prosil za mnenje! nočem da vsaka vejica odnese kroglo ipd. Lever action sem izbral zato, ker je priročna, majhna in se da hitro repetirat. Pa še vizualno zelo všečna!
    Last edited by mačkon; 6. November 2014 at 15:59.

  8. #88

    Privzeto

    Verjetno je pa bolj primerna Marlin 444, kaliber 444 marlin ? Streljal nebi na več kot 50m.. Kaliber mi je všeč ker je težka krogla z 15,5g. Surova moč

  9. #89

    Privzeto

    Citat mačkon je objavil: Pokaži objave
    Verjetno je pa bolj primerna Marlin 444, kaliber 444 marlin ?
    Ne verjetno. Sigurno. Prvi sploh ni dovoljen za lov (glej pravilnik).

  10. #90

    Privzeto

    moja napaka. dovoljen za milostne strele. kako sem lahko spregledal. hvala za popravek!
    Imaš mogoče kakšno izkušnjo z puško?

Stran 9 od 37 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •